سه شنبه, 25 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3475
سیدکاظم دلخوش اباتری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

بساط حمل پول با زنبیل با حذف ۴ صفر از پول ملی جمع می شود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: اگر پیش از این برای حمل یک میلیارد تومان یک زنبیل نیاز بود، با حذف ۴ صفر می توان در قالب یک دسته پول را جابجا کرد که بر این اساس شاید بر فضای روانی جامعه تاثیر مثبت داشته باشد.

سیدکاظم دلخوش اباتری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به در دستورکار قرار گرفتن حذف ۴ صفر از پول ملی، گفت: اجرای این اقدام از سوی دولت مشکل اساسی کشور یعنی نقدینگی و پایه پولی را حل نمی کند بلکه تنها حجم کاغذ یا تولید پول را کاهش می دهد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، افزود: حذف ۴ صفر از پول ملی در اقتصاد کشور، مبادلات ارزی، قیمت دلار و سکه و بازارهای موازی تاثیری ندارد و تنها از لحاظ روانی می تواند فضای اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

وی در این خصوص که آیا حذف ۴ صفر می تواند نرخ تورم را کاهش دهد یا خیر، ادامه داد:  اگر قرار باشد با حذف صفر از پول ملی نرخ تورم کاهش یابد تمام کشورهای دنیا از این طریق تورم را کاهش می دادند.

دلخوش با بیان اینکه حذف ۴ صفر از پول ملی حجم تولید اسکناس را کاهش می دهد، تاکید کرد: اگر پیش از این برای حمل یک میلیارد تومان یک زنبیل نیاز بود، با حذف ۴ صفر می توان در قالب یک دسته پول را جابجا کرد که بر این اساس شاید بر فضای روانی جامعه تاثیر مثبت داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه با حذف ۴ صفر  ارزش پول هیچ تغییری نمی یابد، افزود: این اقدام هزینه زیادی بر روی دوش دولت نمی گذارد که به اقتصاد کشور در شرایط کنونی آسیب بزند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با حذف ۴ صفر در واقع ریال به تومان تبدیل می شود و فقط ساده سازی عددها صورت گرفته  و  با این اقدام، محاسبه های بخش حسابداری تغییر می یابد./خانه ملت

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 105 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم