پنج شنبه, 31 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2804
فرماندار صومعه سرا؛

ضروری است علل پایین بودن جایگاه شهرستان در کتابخوانی و مطالعه بررسی شود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در محل فرمانداری صومعه سرا برگزار شد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا؛ مهندس فتح اللهی ضمن تسلیت ایام فاطمیه و فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: انقلاب ما انقلابی فرهنگی  و زیربنای همه فعالیت ها فرهنگ است.  وی با بیان اینکه ماهیت انقلاب ما فرهنگی بوده است، افزود: تفکرات انقلاب باید در تمام فرآیندها مدنظر قرار گیرد.

فتح اللهی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای ما عزت، اقتدار را به ارمغان آورده است، خاطرنشان کرد:انقلاب ما در تاریخ ثبت شده است. برای تداوم آن نیاز است که انقلابی فکر و عمل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ضرورت دارد در تمام تفکرات خود تفکرات انقلابی را مدنظر قرار دهیم،گفت: توکل برخدا، ایمان راسخ رمز پیرزوی انقلاب اسلامی بوده است.

فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه اگر انقلابی فکر کنیم و برای رسیدن به هدف خود تلاش کنیم به موفقیت دست پیدا می کنیم اما سختی و مشقت دارد، تصریح کرد: کتابخوانی و مطالعه در دین اسلام و قرآن بسیار مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه کتابخوانی زیربنای توسعه است، گفت: باید در زمینه بحث های فرهنگی تلاش شود.به گونه ای که دغدغه فرهنگی اولویت ما باشد.

فتح اللهی با تاکید بر اینکه ضروری است به فرهنگ نگاه ویژه ای شود، ابراز کرد:در زمینه کتابخوانی و مطالعه باید میزان مشارکت مردمی را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه باید علل پایین بودن جایگاه شهرستان در کتابخوانی و مطالعه بررسی شود،ادامه داد: مطلوب است بسترها برای ارتقاء جایگاه و افزایش میزان مطالعه و کتابخوانی در شهرستان فراهم و راهکارها ارائه شود.

فرماندار صومعه سرا تداوم برگزاری نشست های کتابخوان را مثمرثمر دانست و عنوان کرد: شهرستان آمادگی برگزاری این نشست ها را دارد. برگزاری برنامه کتابخوانی باید جدی گرفته شود.

وی به افزایش بودجه فرهنگی شهرستان نسبت به سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: باید مخاطبین را نسبت به کتابخوانی ترغیب کنیم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 70 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم