پنج شنبه, 31 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2796
نشست صمیمانه فرماندهی محترم سپاه ناحیه صومعه سرا با اصحاب رسانه در آستانه دهه مبارک فجر؛

رسانه های فرانهادی تاثیرات زیادی در سطح اجتماع دارند و می توانند فرهنگ یک جامعه را مهندسی کنند

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ در این نشست سرهنگ سید حسن حسینی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان صومعه سرا ضمن تبریک به مناسبت ایام الله دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه، یاد و خاطره شهدای گرانقدر و محسن خزایی را گرامیداشت.

به گزارش سینا ماشین چی خبرنگار سوما؛ حسینی با بیان اینکه رسانه یعنی انتقال یک پیام از ارسال کننده به دریافت کننده که همان مخاطب میباشد، گفت: رسانه انواع مختلفی دارد تصویری شنیداری موضوعی رسانه های نهادی و فرانهادی و همچنین افزود: رسانه های فرانهادی تاثیرات زیادی در سطح اجتماع دارند و می توانند فرهنگ یک جامعه را مهندسی کنند.

حسینی اظهار داشت: رسانه یک کار پرخطر و دشوار است زیرا ممکن است صحنه ای را بصورت تصویر یا مکتوب انعکاس دهند که بازتاب بسیار بزرگی در جامعه داشته باشد و اینکار یک دقت نظر را میطلبد که اصحاب رسانه دارند.

وی به برخی از انعکاس اخبار توسط  رسانه های شهرستانی اشاره کرد و اظهار داشت: دنبال کننده این اخبار بودم و انعکاس بسیار خوبی بود همین انعکاس اخبار دست بدست هم میدهد  و عملکرد بسیج و سپاه و مجموعه کشور را در بعد فرهنگی به رخ دشمنان ایران می کشد.

حسینی با بیان اینکه در آستانه دهه ایام الله فجر قرار داریم گفت: انعکاس پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاثیرات زیادی دارد و همیشه در صحنه های سخت از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تصاویر مختلفی وجود دارد که کار رسانه ها بوده است و بعد از چهل سال در پای تلویزیون آن اتفاقات را مشاهده میکنیم.

سرهنگ حسینی ادامه داد: حضور فیزیکی رسانه ها در دفاع مقدس مشهود است نه اینکه از دور نظاره گر و مشغول به نگارش و عکاسی باشند، در کل ماجرا حضور داشتند روایت فتح و شهید آوینی نمونه و الگوی بارز رسانه است.

حسینی با بیان اینکه میتوانید با قلم یک جمله ای را بنویسید، اما در اجتماع تاثیرات زیادی در مخاطب میگذارد گفت: نگارش شما و تصویری که از یک صحنه ارائه میدهید میتواند فرهنگ یک اجتماع را تحت تأثیر قرار دهد، وی اظهار داشت: تأثیرات رسانه به شهرستانی، استانی، ملی، فراملی بودن است و ارتقا پیدا میکند.

وی گفت: دشمن در گذشته با هزاران دروغ پردازی یک واقعه را به مخاطب ارائه میداد، اما اکنون با هزاران راستگویی، و یک دروغ تأثیر گذار که به مخاطب ارائه میدهد و آن هزاران راستگویی در ذهن مخاطب جا نمیگیرد اما آن دروغ ملکه ذهن مخاطب میشود، دشمن کیلومترها با ما فاصله دارد اما از لحاظ فرهنگی، میتواند اجتماع را مورد مهندسی قرار دهد و همچنین افزود: دشمن این توانمندی را دارد که توسط رسانه ملت را به کف خیابانها بکشاند و از لحاظ فکری جوانان را تحت تأثیر قرار دهد و این قدرت رسانه است که چقدر میتواند تأثیر مثبت داشته باشد.

و همچنین ادامه داد: بسیاری میخواهند انقلاب ما را کودتا جلوه دهند اما هر کدام از این کلمات معانی خاص خودش را دارد، انقلاب یعنی دگرگونی و اینکه عده ای از یک وضعیتی ناراضی بوده و تمایل داشته باشند که این وضعیت را تغییر دهند و به یک حالت مطلوب برسانند و افرادی که اینکار را انجام میدهند در اکثریت قرار دارند و دستشان خالیست، مثل انقلاب اسلامی ایران و اما کودتا یعنی؛ یک جمعیت حداقلی همراه با اسلحه قصد زورگویی به جمعیت حداکثری را داشته باشند.

وی گفت: بسیاری میخواهند انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی خود، انعکاس داده نشود، زیرا از کلمه انقلاب بیزار هستند، با توکل برخدا و با خواست مردم ایران که با دستان خالی به کف خیابانها آمدند و رهبری واحد، این انقلاب شکل گرفت.

وی همچنین افزود: این انقلاب پرشکوه بانام امام خمینی (ره) یاد شده است، انقلاب ما انفجار نور بود و در قرن اخیر تنها اتفاق بزرگی بود که در جهان رخ داد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 103 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم