چهارشنبه, 05 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2506
فرماندار صومعه سرا درنشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته پدافند غیر عامل؛

فتح اللهی دیدار با ۶ مقام عالی رتبه کشور را به فال نیک گرفت

 • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ فرماندار صومعه سرا در نشست خبری با اصحاب رسانه، به مناسبت هفته پدافند غیر عامل و ضمن عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی و ۲۸ صفر، هفته ی پدافند غیر عامل را به اصحاب رسانه، تبریک و جهت انعکاس اخبار، از آنها تشکر کرد.

فتح اللهی دیدار با ۶ مقام عالی رتبه کشور را به فال نیک گرفت و افزود: این دیدارها می تواند تاثیرات مستقیمی، برای توسعه و سرعت بخشیدن در امورات این شهرستان باشد در این دیدارها مشکلات بخش‌های مختلف شهرستان صومعه سرا بیان و دستوراتی نیز برای رفع این مشکلات ابلاغ شد. وی گفت: این دیدارها در یک روز و در ۶‌ ساعت اتفاق افتاد، که نشان از توانمندی دکتر دلخوش نماینده ساعی شهرستان صومعه سرا میباشد.

فرماندار صومعه سرا بیان کرد: در بارش های اخیر خساراتی را در اثر بارندگی داشتیم، در ۱۲ ساعت ۱۷۰ میلی متر باران باریده است و قطعا رودخانه ها گنجایش این همه آب را ندارد و منجر به سیلاب میشود و خساراتی به ابنیه ها، کشاورزی و ... وارد کرده است که برای جبران خسارات و مشکلات شهرستان اقدامات لازم صورت گرفته است.

فتح اللهی افزود: رودخانه هایی را که لایروبی کرده بودیم، کمترین آسیب را دیده اند، میزان خسارات ۷۵ میلیارد تومان اعلام شد، ۵۰ میلیارد تومان از محل ستاد حوادث به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان برای جبران خسارت ناشی از سیل ابلاغ شد که سهم شهرستان صومعه سرا ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است.

فرماندار صومعه سرا بیان کرد: در چندین سال گذشته در مبحث پدافند غیرعامل، هرکسی این اسم را می شنید، به یاد جنگ و هواپیماهای جنگی می افتاد، اما اخیرا این دیدگاه تغییر کرده است، هرکدام از ما خواه یا ناخواه در زندگی شخصی خود، با پدافند غیرعامل مواجه میشویم و با این نگاه زندگی میکنیم.

فتح اللهی گفت: بطور مثال: زمانیکه فرزند خود را به مدرسه میفرستیم، چتر و کاپشن را در روزهایی که پیش بینی باران را کرده ایم، به او میدهیم، تا این فرزند در اثر سرما و باران دچار سرما خوردگی نشود، این یک نوع پدافند غیرعامل است، ایمن سازی مدارس جاده ها و... هرکدام به نوعی پدافند غیرعامل است.

فرماندار صومعه سرا افزود: فقط مسئول، مسئول نیست، همه ی ما به نوعی مسئول هستیم، کسی که بازاریست، به نوعی مسئول است، کسی که راننده است، به نوعی دیگر و .... وی گفت: در کشو های پیشرفته پدافندغیرعامل از ده ها سال قبل نهادینه شده است، اما در کشور ما ۳ یا ۴ سال است که مباحث پدافند غیرعامل در حال انجام است.

فتح اللهی با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکیدات زیادی درباره پدافند غیرعامل در سخنان خود دارند، گفت: از هر نظر باید حساسیت پدافند غیر عامل را هم در مردم، هم در مسئولین تقویت کنیم تا با هر حرکتی به یک معضل اجتماعی دچار نشویم. وی در پایان، ضمن اشاره به برنامه های هفته پدافند غیرعامل شهرستان به سئوالاتی اصحاب رسانه پاسخ داد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

 • 1397

  یک گزارش از عملکرد واقعی نماینده صومعه سرا و شورای شهر تهیه کنید ببینید قبلان چه وعده دادن الان در چه مرحل از وعده هایشان هستند.
  اعضای شورای شهرصومعه سرا دایماً در مراسم های مذهبی و رفتن به کربلا وقتشان را تنظیم میکنند. شورای شهر تکلیفش برای بیشتر مردم نامعلوم است.

  پاسخ
 • ع.مل

  لطفآ عملکرد آقای لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس را با نماینده صومعه سرا مقایسه کنید

  حال عملکرد عمرانی حاج آقا افتخاری نماینده بی سر و صدا شهرستانهای فومن و شفت را پوشش می هم شهرستان فومن ببینید.
  آقای دلخوش به ظاهر در شهرستان صومعه سرا دایمآ در شهرستان یا تلویزیون در حال صحبت هستند ،
  ولی نماینده شهرستان فومن و شفت در تهران و گیلان نهایت تلاش را جهت کسب امتیازات بیشتر میکند، نمونه درخواست جهت کسب منطقه ویژه اقتصادی شبیه منطقه آزاد بندرانزلی، در آینده مردم شهرستان منتظر ایجاد منطقه ویژه گردشگری فومن باشید

  پاسخ

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 137 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم