دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2478
مهندس سعید حسن زاده مدیرعامل کانون خبرنگاران شهرستان صومعه سرا؛

خبرنگاران رابطین امین مردم و مسولین هستند

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ مهندس سعید حسن زاده با اعلام آغاز به کار رسمی رسمی فعالیت های کانون خبرنگاران صومعه سرا، اظهار داشت: الحمدلله بعداز مدتها با لطف و عنایت حضرت حق و حمایت های معنوی و دوراندیشی های دکتر دلخوش نماینده ساعی شهرستان، مهندس فتح الهی فرماندار و مهندس صفرپور ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا توانستیم کانون خبرنگاران را به عنوان مرجع رسمی و قانونی حمایتی این حرفه به ثبت برسانیم.

به گزارش حمزه هدایتی خبرنگار سوما، مدیرعامل کانون خبرنگاران شهرستان صومعه سرا در ادامه افزود: همانطور که در جریان هستید در آغاز هفته تجلیل از مقام شامخ خبرنگار، کلیه خبرنگاران و فعالین این عرصه در جلسه شورای اداری حاضر شده و در همان جلسه با اعلام و تعرفه فرماندار محترم رسما کار را آغاز کردیم و برنامه های کوتاه مدت و میان مدت خود را در جلسه شورای اداری تشریح کردیم.

مهندس حسن زاده ضمن اشاره به برگزاری جلساتی با مهندس فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا اذعان کرد: در این جلسات خواستار برقراری ضابطه در برگزاری کنفرانس ها و نشست های خبری ادارات تابعه شهرستان شدیم.

مدیرعامل کانون خبرنگاران شهرستان صومعه سرا با اشاره به برگزاری چند نشست خبری با مسولین شهرستان گفت: در هیمن راستا نیز طی نامه ای رسمی از ادارات شهرستان درخواست کردیم تا نسبت به معرفی مسولین روابط عمومی خود در اسرع وقت اقدام کنند تا با برقراری ارتباطی موثر و دوسویه در مسیر سالم سازی اخبار حرکت کنیم.

مهندس حسن زاده با علام این خبر که دفتر کار کانون خبرنگاران در اداره فرهنگ وارشاد شهرستان به لطف مهندس صفرپور آماده و تحویل شده افزود: در صدد هستیم در سطح شهر نیز از ظرفیت آموزش و پرورش بهره برده و دفتر دیگری برای سهولت در رفت و آمد همکاران آماده و مهیا نماییم.

مدیرعامل کانون خبرنگاران شهرستان صومعه سرا ضمن تاکید بر اینکه جلسات هیات مدیره به صورت قانونی و با هماهنگی برگزار و مصوبات خوبی نیز جهت اجرا به اینجانب ابلاغ شده که در حال انجام مقدمات آن هستیم اظهار داشت: از جمله این موارد میتوانم به شناسایی فعالان و علاقمندان به کار در حوزه رسانه مکتوب و غیرمکتوب و شبکه های اجتماعی و دیجیتال / صدور کارت شناسایی به همرات فعال سازی سامانه کد استعلامی جهت شناسایی بهتر خبرنگاران / برگزاری کلاس های اصول خبرنگاری و خبرنویسی شامل مقدماتی و حرفه ای به همراه اعطای مدارک رسمی / استفاده از ظرفیت همکاران در تقسیم وظایف صنفی / پوشش خبری کامل جلسات علنی شورای شهر / اعزام همکاران خبری در مراسمات برون استانی / و... اشاره کنم.

مهندس حسن زاده در پاسخ به سوال چگونگی تکمیل کادر مدیریتی و اداری کانون خبرنگاران گفت: با توجه به اعتقاد بنده به خرد جمعی و تشریک مساعی درصدد هستیم طبق چارت تنظیمی از همکاران خبری و نیز از فعالان فرهنگی در تقویت این تشکل صنفی بهره مند شویم و به امید خدا به زودی با صدور احکامی از این عزیزان در جمع خود استفاده خواهیم نمود.

مدیرعامل کانون خبرنگاران شهرستان صومعه سرا در ادامه با بیان اینکه خبرنگاران را میتوان رابطین امین مردم و مسولین دانست افزود: در عصر کنونی و دنیای دیجیتال که تکنولوژی ارتباطی حد فاصل دانایی و آگاهی از رخدادها و و قایع را به کمترین زمان رسانیده گریز از این چرخه یقینا اثرات نامطلوبی خواهد داشت.

مهندس سعید حسن زاده با اشاره به اینکه خوشبختانه در صومعه سرا با وجود مسولان ارشد شهرستان نظیر دکتر دلخوش نماینده مردم شریف صومعه سرا، حجت الاسلام راشدی نوری امام جمعه دانشمند و فرهیخته شهرستان، مهندس فتح الهی فرماندار کاربلد صومعه سرا و سرهنگ عاشوری فرمانده متعهد سپاه ناحیه صومعه سرا که ارتباط با رسانه ها و اهمیت بخشی به خبرنگاران را در تمام مناسبات کاری خود به نحو بسیار مطلوبی اجرایی میکنند افزود: انتظار داریم سایر مسولین ادارات ارگانها و نهادها نیز در این راستا حرکت نموده و کوشا باشند.

مدیرعامل کانون خبرنگاران شهرستان صومعه سرا با تاکید به اینکه خبرنگاران دانستن را حق مردم میدانند و این اصول را سرلوحه تلاش هایشان قرار داده اند گفت: لذا مطالبه گری و پرسش گری از خصایص ذاتی خبرنگاران بوده که یقینا همسویی و همکاری مسولین با خبرنگاران اثرات بسیار مطلوبی خواهد داشت.

مهندس حسن زاده ضمن اشاره به مذاکرات و مکاتبات انجام گرفته و تاکید نماینده، فرماندار و امام جمعه شهرستان به تقویت کانون صنفی خبرنگاران اظهار داشت: در همین راستا مقرر گردیده ادارات و دستگاهها با هماهنگی مستقیم با کانون خبرنگاران اقدام به برگزاری نشست های خبری نمایند و از این مجرا مردم را از آخرین اقدامات خود آگاه سازند و از مشکلات مطرح شده شهروندان نیز مطلع شوند.

مدیر کانون خبرنگاران شهرستان صومعه سرا در پایان از تلاش خبرنگاران زحمتکشی که در جریان سیل و آب گرفتگی مهر ۹۷ شبانه روز پای کار بوده تقدیر و تشکر نمود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 75 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم