سه شنبه, 01 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2436
دلخوش در گفتگوی اختصاصی با سوما درباره دومین جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا:

ابتکارات صنفی ویژگی بارز بازاریان خوش فکر صومعه سرایی است

 • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا اقدام جالب توجهی است که در سطح استان و کشور فقط در شهرستان صومعه‌سرا برگزار شده و شور و هیجان خاصی را بین کسبه و اصناف و شهروندان دلسوز و آگاه ایجاد کرده که یقینا قابل تحسین است.

به گزارش خبرنگار سوما، دکتر سید کاظم دلخوش با اشاره‌ای گذرا به وضعیت متلاطم و بدون ثبات اقتصاد کشور گفت: در شرایطی که هستیم اوضاع اقتصادی کشور دوره پر افت و خیزی را طی میکند و این روند قابل پیش بینی بوده اما آنچه که به روند بی ثباتی در سیستم اقتصادی کشور دامن میزند عواملی قابل کنترل و مهار است و مدیریت استراتژیک را در چنین اقتصاد ناآرامی طلب میکند.

نماینده مردم صومعه‌سرا با تاکید بر اینکه باید مولفه‌هایی که مشکلات حوزه تولید و عرضه واحدهای صنفی را تشدید میکند شناسایی و مدیریت صحیح نمود اظهار داشت: سرفصل‌هایی چون اصلاح در نظام مالیاتی کشور خصوصا در بخش ارزش افزوده، ناکارآمدی سیستم بانکی، تفکرات و جناح بندی سیاسی در اقتصاد، قاچاق کالا و ارز، ساختار قدیمی اقتصاد کشور و عدم اصلاح و بازنگری قوانین و مقرارت نظام پولی از جمله مواردی است که با بهره مندی از نظرات کارشناسان و اساتید علم اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس برای آنها برنامه‌ها و راهکارهای علمی و کاربردی ارایه گردیده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن تاکید بر لزوم بازنگری در قوانین اقتصادی به سود سرمایه‌گذاران و عرضه کنندگان صنفی و فروشندگان کل در جهت کمک به بازارهای هدف و سرمایه‌گذاری،‌ تولید و اشتغال و ثبات در چرخه عرضه و تقاضای بازار از مهمترین موضوعات کاری نمایندگان مجلس بوده است افزود: با وجود شرایط اقتصادی نامطلوبی که در فضای اقتصادی و بازار کشور حاکم شده، دولت و مجلس با تمام توان در حال مبارزه با ریشه‌های ایجادی این بحران هستند و نباید از فرصت طلبی برخی سوداگران غافل ماند.

دکتر دلخوش با تاکید بر اینکه سودجویان و اخلالگرانی که با نقش آفرینی معکوس، حباب و التهاب را به بازار ارز و سکه که مستقیما نوسانات این دو ریشه در افزایش بی رویه نرخ کالاهای اساسی و مصرفی گردیده، تزریق نموده‌اند اذعان کرد: آن دسته از افرادی که با احتکار برخی کالاهای مورد نیاز مردم به بهانه پیش بینی آینده‌ بازار، با هدف و طمع افزایش سرمایه و ثروت در تغییرات صعودی ناشی از تحریم‌های احتمالی و آتی راه را برای اثربخشی بسته‌های پیشنهادی تیم اقتصادی دولت ناامن نموده‌اند، لزوم برخورد جدی و قاطع با این اخلاگران اقتصادی خود میتواند از رشد عرضی التهابات بازار کاسته تا دولت و مجلس بتوانند در این آزمون سخت نیز سربلند باشند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس در ادامه با اشاره به جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا اظهار داشت: خوشبختانه مردم فهیم صومعه‌سرا همیشه ایام اثبات نموده‌اند که در همه زمینه‌ها حرفهای زیادی برای گفتن دارند و این ویژگی نیز به دلیل برخورداری از هوش و خلاقیت و تعهد بالای شهروندان مسولیت پذیری بوده که هم در عرصه انقلاب و دفاع مقدس با نثار بیش از ۵۳۰ شهید والامقام همیشه در صحنه بوده و هم اینک نیز به رغم تمام مشکلات پای پس نکشیده و با نقش آفرینی در تولید و فعالیت در بازار چرخ اقتصاد این شهرستان را به حرکت درآورده‌اند.

دکتر دلخوش سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه همیشه بازاریان عزیز ما توانسته‌اند با کمترین امکانات، بیشترین جلب مشتری را داشته باشند، گفت: بازاریان اثبات نمودند که میتوانند در تجارتِ فراتر از شهرستان نیز اثر بخش باشند و این میسر نمیشود مگر با تعصب و تعلق خاطر داشتن به شهر و دیار خود و داشتن هدف برای رسیدن به جایگاه و اعتبار مطلوبی در جامعه که الحمدلله در صومعه‌سرا از این دست به وفور یافت میشود.

دکتر سید کاظم دلخوش اباتری ضمن اشاره به اینکه اصناف و بازاریان صومعه‌سرایی بارها نشان داده‌اند که میتوان از کمترین‌ها هم به رونق اقتصادی و تجاری رسید و برای دستیابی به این مهم توزیع و تعرفه محصول تولیدی و کالای مورد عرضه خود و تلاش در مسیر، برند سازی را با خلاقیت و نبوغ ویژه‌ای دنبال کرده‌اند اظهار داشت: خوشبختانه به جرات میتوان اذعان نمود که برند و محصولات برتری در شهرستان صومعه‌سرا تولید و عرضه میشود که در سطح استان و حتی کشور زبانزد بوده و حتی بسیاری شهرمان را با محصولات و کالاهای با کیفیت و خدمات شایسته‌اش میشناسند و این یک افتخار است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا اقدام جالب توجهی است که در سطح استان و کشور فقط در شهرستان صومعه‌سرا برگزار شده است گفت: امسال که در دومین سال برگزاری این جشنواره قرار داریم، شور و هیجان خاصی را بین کسبه و اصناف و شهروندان دلسوز و آگاه ایجاد کرده که یقینا قابل تحسین است و برگزاری چنین همایشی سبب خواهد شد انگیزه اصناف در برند سازی محصولات افزایش یافته و نیز رقابتی سالم برای بهتر دیده شدن تلاشهای مجموعه شان داشته باشند. وی ادامه داد: همین قدر که واحدی از اصناف با رای مردم موفق به دریافت نشان برتر شود خود نشان میدهد روابط دوسویه حاکم بر بازار شهرستان بین مشتری و واحد صنفی به درستی تعریف گردیده و این نشان از اعتماد مردم به کسبه و مشاغل امور صنفی دارد که بسیار ارزشمند است.

دکتر دلخوش شمن تاکید برا اینکه تلاشهای صادقانه تمامی اصناف شاغل در شهرستان بسیار ارزشمند است که در چنین شرایط سختی با شهامت پای کار بوده و کالاها و خدمات مورد نیاز شهروندان را بدون کسری عرضه مینمایند. بنده نیز همانگونه که پیش تر عنوان کردم، آمادگی داریم جهت رفع مشکلات صنفی این عزیزان اقدام نماییم تا به لطف پروردگار شاهد رونق بیشتر و بهتر بخش اقتصاد شهرستان باشیم و بتوانیم محصولات و کالاها و خدمات خود را با برند برتر در سطح کشور مطرح و معرفی نماییم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: از همین جا از تلاش تلاشگران اقتصادی و کلیه کسبه و اتاق اصناف شهرستان و مجامع امور صنفی و اتحادیه‌ها و نیز عزیزان فعال در موسسه سوما و نیز کانون خبرنگاران شهرستان صومعه‌سرا که در برگزاری و ایجاد چنین فضای مناسب تبلیغی برای اصناف برگزیده در سطح شهرستان تقدیر و تشکر می‌نمایم./سعید حسن زاده

ارسال نظر به عنوان مهمان

 • شروع کن

  ابتکارات صنفی ویژگی بارز بازاریان خوش فکر صومعه سرایی است خودتان ببینیداز این گزارش چیزی دستگیرتان شد .مدتهاست بابت کارهای انجام نشده ، ایشان گزارش تهیه میشود.

  در شهرستان همجوار ما یعنی فومن در انقلاب اقتصادی و گردشگری صورت گرفته
  و درحال ایجاد منطقه ویژه اقتصادی هستند .
  سایت سومانیوز از نماینده مورد حمایتش چه متن های را می نویسد و حاضر نیست نظر مخالف را ثبت کند

  پاسخ
 • 42

  ابتکارات صنفی بارز بازاریان خوش فکر صومعه سرایی که چی . با حرف های به ظاهر قشنگ این دوره نمایندگی هم میرود بابا شهرستان فومن با کمک شما دارد منطقه ویژه اقتصادی می گیرد

  پاسخ
 • ژول

  در شرایط بحرانی شهرستان صومعه سرا بسیار آسیب پذیراست . امکانات اورژانسی خوب نیست وضعیت خیابانهای عبوری مناسب نداریم. نیروهای امدادی ما در حد لباسهای خوش رنگ هستند. پاسخگوی آسیب دیده گان باشند می خواستند پایگاه امداد هوایی بزنند که در حد شعار بود . آقای دلخوش نماینده قدر شهرستانهای گیلان با وعده هایش همه را امیدوار کرده بود.

  پاسخ

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 75 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم