دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2386
مهندس سعید حسن زاده مدیرعامل کانون خبرنگاران شهرستان صومعه سرا خبر داد؛

برگزاری جشن تجلیل از مقام شامخ خبرنگاران فعال و متعهد شهرستان صومعه سرا

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ مهندس سعید حسن زاده مدیرعامل کانون خبرنگاران صومعه سرا از برگزاری جشن تجلیل از مقام شامخ خبرنگاران فعال و متعهد شهرستان صومعه سرا خبر داد و برنامه های صورت گرفته توسط کانون را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ما، مهندس سعید حسن زاده ضمن خداقوت به همه زحمتکشان و خادمین به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خاصه قشر فرهیخته و خود ساخته خبرنگاران که پیشگامان عرصه دانایی و آگاهی هستند اظهار داشت: الحمدلله بعد از مدت ها در شهرستان صومعه سرا کانون رسمی خبرنگاران را با حمایت های دکتر دلخوش نماینده محترم مردم در مجلس، مهندس فتح اللهی فرماندار و مهندس صفرپور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل و راه اندازی کرده ایم که دفتر کار کانون نیز در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی معین گردید.

مدیرعامل کانون خبرنگاران صومعه سرا با توجه به فضای مناسب و تعامل فرماندار محترم با اصحاب رسانه گفت: خوشبختانه توانسته ایم برنامه و طرح های بسیار خوبی را به تصویب برسانیم. وی در ادامه افزد: در همین راستا و پس از نشست هایی که در هیات مدیره کانون خبرنگاران برگزار نمودیم، پیشنهاداتی بصورت مکتوب به ایشان ارایه نمودیم که ضمن استقبال از آن، مقدمات اجرایی شدن آن را با تفویض به مهندس اولیایی معاونت فرمانداری پیگیر شدند.

سعید حسن زاده در ادامه به صورت موردی به برخی از مصوبات کانون خبرنگاران که در دست اقدام و اجرا میباشد اشاره کرد:

- شناسایی و معرفی مسولین واحد روابط عمومی ادارات، ارگانها و دستگاهای دولتی و نیمه دولتی به کانون خبرنگاران جهت ارتباط و تبادل اخبار و اطلاعات دقیق از عملکرد ادارات و نیز ارایه گزارش از بازخوردهای مردمی در جهت بهبود خدمات رسانی به شهروندان

- بنا بر هماهنگی های صورت گرفته و تاکید فرماندار محترم مبنی بر انعکاس درست و به موقع اقدامات و خدمات صورت گرفته ادارات دولتی و دستگاهها و نهادها، کلیه نشست های خبری با حضور اصحاب رسانه و فعالین رسمی رسانه از مجرای کانون خبرنگاران ساماندهی شده و طی تاریخ خاص و تقویم کاری به شکل مستمر صورت خواهد گرفت.

- با هماهنگی صورت گرفته با دکتر رویا ایزدی رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان صومعه سرا مقرر شد روز یکشنبه هفته آینده ۹۷/۵/۲۱ کلیه خبرنگاران در معیت خانواده های محترم به صورت رایگان در مطب ایشان ویزیت رایگان شوند.

- همچنین برای برگزاری شایسته مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال شهرستان، جلساتی را با مهندس فتح اللهی فرماندار صومعه سرا برگزار نمودیم و مقرر شد در مراسم امسال کلیه ادارات به شکل واحد و هماهنگ با نظارت معاونت سیاسی و امنیتی فرمانداری و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و کانون خبرنگاران صومعه سرا در سالن همایش فرمانداری اقدام نمایند که جا دارد از همین جا از همه مسولین به ویژه ستاد اجرایی مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که در راستای برگزاری مراسم امسال تلاش نموده اند تقدیر و تشکر نمایم.

لازم به یادآوری است که مراسماتی نیز در بخش های تولمات و میرزاکوچک در پیش رو داریم که پس از هماهنگی با بخشداران محترم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

مدیرعامل کانون خبرنگاران صومعه سرا با اشاره به اینکه امسال نخستین سال فعالیت کانون خبرنگاران صومعه سرا می باشد گفت: به جهت رفاه حال همکاران اقدام به صدور کارت شناسایی رسمی خبرنگاری نمودیم که در مرحله اول به تعدادی از اعضا تحویل داده شد و مابقی در مرحله دوم به زودی صادر و تحویل عزیزان خبرنگار داده خواهد شد. وی در ادامه از برگزاری اولین نشست هم اندیشی اعضای کانون در هفته آتی در سالن اداری مجتمع فرشتگان خبر داد که قرار است از این به بعد به صورت فصلی برگزار شود.

مهندس سعید حسن زاده در ادامه در خصوص اقدامات رفاهی و صنفی که کانون پیش بینی و در دست اجرا دارد گفت: شکر خدا روابط اداری و اجتماعی همکاران خبری بسیار صمیمی و دوستانه بوده به صورتی که چندی پیش به همت یکی از خبرنگاران فعال و متعهد این کانون و همراهی سایر اعضای کانون، از پیشکسوت خبرنگاران شهرستان و استان گیلان جناب استاد عبدالرضا جوهری بابت ۴۰ سال تلاش و حضور در عرصه خبر و فرهنگ با ثبات و دلسوزی برای همه فعالین این عرصه صورت گرفت که به هیچ وجه اداری نبود و کاملا شخصی و دوستانه برگزار گردید تا جایی که این حسن رفتار و اتفاق نظر همه خبرنگاران شهرستان در تجلیل از پیشکسوت خود پای دکتر فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و فرماندار و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان را نیز به این جمع صمیمی گشود.

مدیرعامل کانون خبرنگاران صومعه سرا ضمن اشاره به اینکه یکی دیگر از برنامه هایی که در هیات مدیره کانون به تصویب رساندیم معرفی برترین های حوزه خبر و رسانه می باشد که بزودی با معرفی برترین ها در بخش های «صاحب امتیاز و مدیر مسول برتر - سردبیر برتر - خبرنگار برتر (آقا و خانم) - عکاس خبری برتر - تصویر بردار برتر - مقاله نویس برتر - فعالان حوزه اجتماعی» با رای هیات داوران صورت خواهد گرفت که در این راستا همکاران حوزه های نامبرده شده می باید چکیده فعالیت خود را به دبیرخانه کانون خبرنگاران تحویل دهند که امیدواریم این حرکت نو موجب ایجاد انگیزه و رقابت سالم در میان همکاران محترم باشد.

مهندس سعید حسن زاده با تاکید بر اینکه فعالیت رسانه ها و خبرنگاران با بحث خبرهای انتقادی و گاهی با عکس العمل هایی غیرمتعارف همراه است که ممکن است از رسانه یا خبرنگاری شکایتی صورت گیرد لذا در جهت حمایت و همراهی صنفی از خبرنگاران زحمتکش اقدام به جذب یک وکیل رسمی دادگستری برای پیگیری قضایی احتمالی نمودیم. وی در ادامه با اشاره بر اینکه برای مراسم تجلیل از خبرنگاران در سال ۹۷ بنا بر توافقات ستاد برگزاری فقط همکاران فعال در جلسات و رویدادها که از طریق کانون خبرنگاران معرفی شده اند ملاک قرار گرفته است اظهار داشت: ما جمعا ۴۵ خبرنگار ثبت نام شده داریم که در حوزه اجرایی حدود ۲۴نفر فعالیت داشته اند.

مدیرعامل کانون خبرنگاران صومعه سرا در پایان افزود: با هماهنگی های صورت گرفته و رابطه خوب دکتر دلخوش نماینده مردم شریف صومعه سرا در مجلس با اصحاب رسانه و قلم همایش تجلیل از خبرنگاران همچون سال های قبل با نظارت مهندس صفرپور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اجرای کانون خبرنگاران صومعه سرا به امید خدا به صورت باشکوهی برگزار خواهد شد./حقیری

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 108 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم