یکشنبه, 28 مرداد 1397
شناسه خبر:2160
فتح اللهی در نشست کتابخوان مدیران ادارات شهرستان صومعه سرا؛

نماز نشان بندگی خالصانه یک انسان است

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ همایش کتاب خوان مدیران شهرستان ظهر امروز همزمان با هشتمین روز دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور مهندس فتح اللهی، دکتر دلخوش نماینده محترم صومعه سرا، مدیرکل کتابخانه های گیلان و کلیه مدیران ادارات شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

براساس این خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، در این نشست ۹ تن از مسئولین اعم از؛ امام جمعه گوراب زرمیخ، فرماندارصومعه سرا، فرمانده سپاه، رییس اداره تبلیغات اسلامی، رییس اموزش و پروش، بخشدار مرکزی، رییس بنیاد شهید، رییس اداره ارشاد و رییس انجمن شعر و ادب شهرستان، به معرفی و ارائه بخشی از مطالب یک کتاب که جمع حاضر پرداختند و توضیحاتی درباره آن کتاب ارائه دادند.

مهندس فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا کتاب "شیوه های دعوت به نماز" که توسط حجت الاسلام محسن قرائتی نوشته شده را جهت معرفی انتخاب نمود و درباره آن اینگونه توضیح داد: برای فریضه نماز اول وقت باید دست از کار کشید و برای نماز مهیا شد و روبسوی ذات اقدس الهی ایستاد و زانو زد که نماز نشان بندگی خالصانه یک انسان است. وی ادامه داد؛ برای نماز باید کاری آسان و مناسب و بدون هیاهو انتخاب کرد بویژه در زمان تبلیغ به مخاطبین و در هدایت افراد باید ساده ترین راه را ترویج داد.

فرماندار صومعه سرا ادامه داد؛ در مباحث دین چگونگی رسیدن به هدف مهم است و برای رسیدن به قرب الهی نماز بهترین راه وصال است چرا که به گفته حضرت امام راحل(ره) "نماز خوب انسان را بالا می برد" واین خوب بودن اگر در تمام کارها پیوست کنیم قطعا به مقامی دست خواهیم یافت که ملائک نیز بدان حسرت خواهند خورد. وی بیان کرد؛ خوب بودن انسان را به اوج می برد و به مدارج عالی می رساند پس بهترین کار که نماز است و آنرا به بهترین شکل انجام دادن میتواند نقش موثری در زندگی ما ایفا کند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

تبلیغ طلایی

تبلیغ نقره ای

تبلیغ برنزی

تبلیغات سوما

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 147 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم