یکشنبه, 28 مرداد 1397
شناسه خبر:2154

برنامه های ششمین روز دهه مبارک فجر در شهرستان صومعه سرا

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ همزمان با ششمین روز از دهه فجر برنامه های برنامه ریزی شده برای این روز در شهرستان صومعه سرا با حضور مردم و مسئولین آغاز شد.

براساس این خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صومعه سرا، مسئولین شهرستان در کنار مردم برنامه های برنامه ریزی شده برای روز ششم از دهه فجر را اجرا کردند.

آیین افتتاح وبهره برداری از ساختمان اورژانس 123 صومعه سرا

همزمان با ششمین روز ازدهه فجر انقلاب اسلامی ایران افتتاح ساختمان اورژانس اجتماعی 123 صومعه سرا با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال و مساحت 180 متر وبا حضور فرماندار صومعه سرا، مدیر کل بهزیستی گیلان و مسئولین این شهرستان به بهره برداری رسید.

فرماندار صومعه سرا در ایین افتتاح این پروژه اجتماعی ضمن تبریک ایام دهه فجر وتسلیت بمناسبت ایام فاطمیه وخیر مقدم خدمت دکتر پارسی مدیرکل بهزیستی استان گیلان و همکارانشان از زحمات این مجموعه بابت کار بزرگ و ماندگارشان تشکر و قدر دانی کردند. وی در ادامه گفت : دو بحث مهم که ارزشمند ترین مقوله در زندگی روز مره همه ماست امنیت و سلامتی است .

فرماندار با اشاره به اینکه قدرنعمت سلامتی راباید دانست گفت : همه ما تا زمانی که سلامت وتندرست هستیم قدر این نعمت بزرگ را نمیدانیم و بعد از از دست دادن آن تازه می فهمیم که لذت داشتن سلامتی از هر چیزی بالاتر است. وی ادامه داد: امنیت و برقراری آن مقوله دیگری است که باید شاکر آن باشیم چه در بحث امنیت اجتماعی و روانی ، قضایی ، بهداشتی و.....

فتح اللهی افزود: در کشوری که نظام مقدس جمهوری اسلامی در آن حاکم است همه چیز باید بنام امنیت تمام شود چرا که اکثر آسیب های اجتماعی را ریشه کن خواهد کرد. وی در پایان ضمن تشکر ویژه از برقراری این مرکز مهم گفت : وظیفه اصلی و مهم اورژانس اجتماعی برقراری امنیت اجتماعی است و اثرات و برکات خوب آن در جامعه آشکار و خلاء امنیتی  را جبران خواهد نمود.

در ادامه مدیرکل بهزیستی گیلان نیز با تأکید برجایگاه و اهمیت فعالیت این اورژانس، اظهار کرد: متاسفانه امروزه در سطح جامعه شاهد افزایش مسائل اجتماعی و پیچیده تر شدن این مسائل هستیم. وی با بیان اینکه علل و عوامل بروز این مسائل بسیار زیاد است، افزود: البته هنوز نتوانسته ایم عواملی که جامعه را مورد تهدید قرار می دهد اعم از اعتیاد، بزه، مشکلات حاد خانوادگی، خشنونت در خانواده ها و همانند این مسائل را به صورت کامل پیشگیری کنیم.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به راه اندازی اورژانس اجتماعی و جایگاه آن در جامعه ایرانی، گفت: متاسفانه در سال های گذشته توجهی به این موضوع نشده بود ولی از سال ۸۸ این مراکز برای خدمات دهی در حوزه مسائل اجتماعی راه اندازی شد. وی در ادامه با بیان اینکه در سال های گذشته تنها پنج شهر گیلان دارای اورژانس اجتماعی بود، خاطرنشان کرد: با اقدامات خوب مجلس و تصویب بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای سازمان بهزیستی در راستای توسعه اورژانس اجتماعی در شهرستان های بالای ۵۰ هزار نفر حرکت های خوبی در استان انجام شده است.

پارسی با بیان اینکه هرچند این بودجه هنوز تحقق نیافته است، تصریح کرد: سازمان بهزیستی دو هفته گذشته موفق شد تنها ۲۰ میلیارد تومان از این مبلغ را جذب کند. وی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در استان گیلان از ساخت اورژانس اجتماعی شهرستان رودبار با بودجه استانی خبرداد و یادآورشد: از سال گذشته تاکنون شش مرکز اورژانس اجتماعی در شهرهای آستارا، رودسر و لنگرود، آستانه، صومعه سرا و رضوانشهر راه اندازی که برخی از آنها افتتاح و برخی دیگر نیز در این ایام بهره برداری می شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه در ۹ ماهه نخست سال جاری ۱۵ هزار و ۶۰۰ مورد عملیات از سوی اورژانس های اجتماعی گیلان انجام شده است، افزود: در مقایسه با سال گذشته این آمار رشد داشته است. وی با اشاره به اینکه در برخی از موارد همانند کودک آزاری، خودکشی شاهد افزایش عملیات های انجام شده طی ۹ ماهه نخست سال جاری هستیم، گفت: افزایش تعداد این عملیات ها نشان دهنده افزایش کودک آزادی یا اقدام به خودکشی نیست بلکه این نشان دهنده این بوده که با راه اندازی اورژانس اجتماعی مردم برای دریافت خدمات بیش از گذشته با این مرکز تماس می گیرند.

به گفته پارسی برای خدمات دهی بهتر در سطح جامعه نیازمند تعامل و همکاری برخی از دستگاه ها در راستای نتیجه بخش بودن اقدامات بهزیستی هستیم.

افتتاح همزمان 3پروژه زیباسازی و عمران شهری شهرداری صومعه سرا

همزمان با ششمین روز ازدهه فجر انقلاب اسلامی ایران ، 3 پروژه زیبا سازی و عمران شهری شهرداری صومعه سرا با حضور مهندس فتح اللهی و جمعی از مسئولین ومدیران دولتی شهرستان صومعه سرا به بهره برداری رسید.

گفتنی است برای اجرای این 3 پروژه که شامل سنگ فرش وپیاده روسازی و آزادسازی خیابان های اصلی شهر است مبلغ 6میلیارد ریال هزینه شده است.

افتتاح 2 آموزشگاه آزاد مرکز فنی وحرفه ای شهرستان صومعه سرا

همزمان با ششمین روز ازدهه فجر انقلاب اسلامی ایران؛ دو آموزشگاه آزاد مرکز فنی و حرفه ای شهرستان صومعه سرا شامل آموزشگاه خیاطی در روستای کهنه سر و آموزشگاه کشاورزی و آبزی پروری در خیابان جعفری صومعه سرا بدستان مهندس فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا و با حضور جمعی از مدیران بصورت جداگانه افتتاح و به بهره برداری رسید.

گفتنی است برای راه اندازی این دو آموزشگاه مجموعا مبلغی قریب به 16300 میلیون ریال هزینه شده است.

افتتاح یک کارگاه قالیبافی با اشتغالزایی 20نفر در صومعه سرا

همزمان با ششمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی ایران؛ یک کارگاه قالیبافی در صومعه سرا با حضور مهندس فتح اللهی فرماندار این شهرستان و سایر مسئولین افتتاح وبه بهره برداری رسید.

گفتنی است برای برپایی این کارگاه اعتباری حدود یک میلیارد ریال هزینه شده که نیمی از آن در غالب اعطای تسهیلات دولتی بوده است.

برپایی بازارچه خیریه دانش آموزی در مدرسه حیات طیبه صومعه سرا

همزمان با ششمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی ایران بازارچه خیریه دانش آموزی در مدرسه حیات طیبه با حضور فرماندار صومعه سرا و سایر مسئولین برپا شد.

در این بازارچه که دانش آموزان محصولات غذایی، صنایع دستی و هنری  خودرا در معرض فروش قرار دادند به نیت کمک نیازمندان و در راستای اهداف خیریه همراه بود.

برپایی نمایشگاه موضوعی فجر با غرفه های آموزشی در دبیرستان شاهد امام خمینی (ره)

همزمان با ششمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی ایران؛ نمایشگاه موضوعی فجر با غرفه های آموزشی تاریخ انقلاب که در دبیرستان شاهد امام خمینی (ره) صومعه سرا برپا شد، با حضور فرماندار صومعه سرا و هیات همراه افتتاح شد.

این نمایشگاه دانش آموزی شامل غرفه های مختلف تاریخ انقلاب و تحلیل حکومت پهلوی و حکومت اسلامی بود که توسط دانش آموزان ارائه توضیح شد.

همچنین در این نمایشگاه عکسها و لوازم نوستالوژی و نیز مهارتهای مختلف دانش آموزان در معرض دید بینندگان قرار گرفت.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

تبلیغ طلایی

تبلیغ نقره ای

تبلیغ برنزی

تبلیغات سوما

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 151 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم