تبلیغات الماس 1
تبلیغات الماس 2

آیین‌نامه طرح ساماندهی آب‌بندان‌های گیلان تصویب شد

به گزارش سوما؛ در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و پنجمین جلسه ستاد امنیت سرمایه‌گذاری گیلان به ریاست استاندار، آیین‌نامه طرح ساماندهی آب بندان های استان به تصویب رسید.

هاتگرام و تلگرام طلایی پس از پایان آذر مسدود نمی‌شود / اینستاگرام باید در کشور نماینده پاسخگو داشته باشد

به گزارش سوما؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به این سؤال که هاتگرام و تلگرام طلایی بعد از اتمام مهلت جدا شدن از تلگرام در پایان آذر فیلتر می‌شوند، گفت: مسدود نمی‌شوند بلکه بای...

اگر حرفهای من گفتنی است، گوشهایی برای شنیدن هم میخواهد...!

اختصاصی سوما - به روایت حمزه هدایتی؛ معلولیت محدودیت است‌ اما ناتوانی نیست این محدودیت ها را فقط یک معلول میتواند ببیند جامعه سالمین جامعه معلولین را هیچگاه درک نکردند و از این به...

با مردم با احترام برخورد کنید

اختصاصی سوما؛ جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا با حضور دکتر دلخوش نماینده شهرستان صومعه سرا و مسئولین روز پنج شنبه درسالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

اهداف اسرائیل از حمله موشکی 8 آذر به سوریه

اختصاصی سوما؛ حدود ساعت 20/9 پنج شنبه (8 آذر 1397) رژیم صهیونیستی تقریبا به مدت 45 دقیقه حدود 70 فروند موشک به سمت اهدافی در سوریه پرتاب کرد که با واکنش سریع سامانه های دفاعی ارتش...

استکبار از بیداری اسلامی در منطقه سیلی خواهد خورد / تحریم ملت ایران شکست می‌خورد

به گزارش سوما؛ رهبر معظم انقلاب فرمودند: در دورانی که جهان در تاریکی جهل و فریب جاهلیت فرو رفته بود، خداوند نور پیامبر را به بشریت اعطا کرد؛ امروز هم اگر از این نور تبعیت کنیم، نتی...
تبلیغ برلیان 1

پیشنهاد سوما

بازنشسته‌ها با موسسات خصوصی فرهنگ را مدیریت خواهند کرد؟!

بازنشسته‌ها با موسسات خصوصی فرهنگ را مدیریت خواهند کرد؟!

به گزارش سوما؛ برخی مدیران بازنشسته حوزه‌های فرهنگی به دنبال فعال کردن موسسات وابسته به خود هستند تا پس از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، بخش‌هایی از اموری که اکنون در اختیار دولت است، در پوشش اجرای سیاست تصدی‌گری دولت به آنها واگذار شود.
سازمان میراث فرهنگی را به معاونت میراث وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازگردانید

سازمان میراث فرهنگی را به معاونت میراث وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازگردانید

به گزارش سوما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در روزهایی که بحران اقتصادی کشور را فراگرفته، اولویت‌شان تشکیل یک ساختار اداری جدید قرار دادند و با تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه موافقت کردند.
مردمی که اعتمادی به اظهارات مسئولین دولتی ندارند!

مردمی که اعتمادی به اظهارات مسئولین دولتی ندارند!

به گزارش سوما؛ هجوم مردم رشت به پمپ بنزین ها دیگر از حد یک خبر و شایعه گذشته است.
متهم ردیف اول آشفتگی بازار ارز کیست؟

متهم ردیف اول آشفتگی بازار ارز کیست؟

به گزارش سوما؛ به هم ریختگی بازار ارز دیروز وارد فاز تازه ای شد، وقتی دلار مرزهای ۱۰ هزار تومان را در عین ممنوعیت خرید و فروش در بازار آزاد پشت سر گذاشت تا سکه روی چهار میلیون و پانصد هزار تومانی شدن را ببیند، داستان دنباله دار بحران ارزی وارد فاز تازه ای شد.
کی‌روش تا پایان ۲۰۱۹ در ایران ماندنی شد!

کی‌روش تا پایان ۲۰۱۹ در ایران ماندنی شد!

به گزارش سوما نیوز؛ نباید فراموش کرد که سرمربی پرتغالی هفتمین سال حضور در فوتبال ایران را پشت‌سر می‌گذارد. او زمان بسیار زیادی را صرف کرده تا ایده‌های فنی‌اش را به جسم و روح تیم‌ملی تزریق کند و برای پیاده کردن این ایده‌ها در یک کشور دیگر، حداقل به چند سال زمان نیاز خواهد داشت.
فرایند پر اشکال صدور کارت ملی هوشمند و خسارت های سنگینی که به مردم تحمیل می شود

فرایند پر اشکال صدور کارت ملی هوشمند و خسارت های سنگینی که به مردم تحمیل می شود

به گزارش سوما نیوز؛ مدیران ثبت احوال کشور برای تغییر کارت های ملی بیش از 80 میلیون ایرانی، دست به دامان سامانه ای شده اند که با اشکالات زیرساختی فراوانی دست و پنجه نرم می کند.
رشیدپور بهانه بود، فریاد حاتمی‌کیا انتقام بود

رشیدپور بهانه بود، فریاد حاتمی‌کیا انتقام بود

به گزارش سوما نیوز؛ فریاد حاتمی‌کیا انتقام ما بود از آن شب غربتی در اسفند ۷۰. او فریاد می‌زد و فریادش، فقط از حنجره‌ خودش نبود که طنین‌انداز شده بود.
آیا افزایش نرخ دلار بر تجارت تأثیرگذار بوده است؟

آیا افزایش نرخ دلار بر تجارت تأثیرگذار بوده است؟

به گزارش سوما نیوز؛ برخی کارشناسان و حتی مسئولین بر این باورند، اگر نرخ ارز تغییر پیدا کند و افزایش یابد، این موضوع می تواند روی تجارت تأثیرگذار باشد و صادرات را افزایش و واردات را کاهش دهد.

اسم صومعه سرا شهر ابریشم است اما اثری از کارخانه ابریشم نیست!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش سوما نیوز؛ فرماندار صومعه سرا گفت: بسیار متاسفم اسم شهر صومعه سرا به نام شهر ابریشم می باشد اما هیچ اثری از این محصول دیگر نیست و کارخانه اش تعطیل شده است، این مشکل کالبد شکافی شده و به صورت سه صفحه کلی از تاریخچه ابریشم و تا مشکلات کنونی و راهکار برطرف کردن مشکلات خدمت استاندار ارائه شده است.

علی فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا با اشاره به موقعیت جغرافیایی و پتانسیل بسیار بالای صومعه سرا در زمینه های مختلف اظهار داشت: اگر بخواهیم به پتانسیل هایی که شهرستان صومعه سرا دارد توجه ویژه داشته ای باشیم در استان حرف اول را برای گفتن داریم، مثلا در بحث تردد مسافرانی از آستارا، تالش، اردبیل و سرعین داریم که اگر بتوانیم مسیرشان را از انزلی به صومعه سرا تغییر دهیم یک فرصت بسیار طلایی برای شهرستان ایجاد می شود. وی افزود: در بحث توسعه شهرستان ابتدا باید از نماینده ی شهرستان جناب آقای دلخوش تشکر کنیم که اقدامات بسیار خوبی انجام داده اند و همینطور در کارهای دولت کمک حال ما هستند.

فتح اللهی با اشاره به فعالیت های فرمانداری از سال گذشته تاکنون گفت: اولین اقدام مناسب در شهرستان تعامل و همکاری و هماهنگی بین ادارات بود که تلاش کردیم این تعامل را بیشتر کنیم. وی افزود: در بحث عملکرد ادارات رضایت نسبی را داریم و اولین کاری که صورت گرفت طبق دستور العملی ارائه شده، تحت هیچ شرایطی دستگاه های اداری حق ندارند مشکلات بین دستگاه ها را به دستگاه قضائی ببرند، ادارات باید برای رفع مشکل بین خود اقدام کنند و نباید خارج از آن صورت گیرد و لذا این تعامل بین ادارات رفاه را افزایش داده و باعث عملکرد بهتر شده است.

فتح اللهی گفت: تاکید کرده ام کارمندان و مسئولان به سالن های ورزشی بروند و ارتباط صمیمانه تری داشته باشیم تا بتوانیم به مردم هم نزدیک تَر باشیم. معتقدم ما دستگاه نظارتی و حاکمیتی هستیم و هرجا اشکال دیده شد همکاران و روئسای ادارات ورود کنند و نظارت را انجام دهند.
وی افزود: از کارهای زیر بنایی در سطح شهرستان نیز می توان به احداث قسمت اورژانس بیمارستان اشاره کرد که سال ها در حال انجام و احداث می باشد و یقینا امنیت و بهداشت را برای مردم رقم خواهد زد.

فرماندار صومعه سرا با تاکید بر تسریع ساخت پروژه های عمرانی شهرستان گفت: کمربندی تولم شهر با توجه به شرایطی که دارد به خصوص در ایام تعطیل و تابستان و روزهای پر ترافیک از جمله روز پنج شنبه؛ بخاطر بازار هفتگی شرایط سختی را برای مردم ایجاد می کند که مطمئنا با بهره برداری از کمربندی تولم شهر شرایط اقتصادی و اجتماعی بهتری خواهیم داشت.
وی افزود: چهار خطِ کردن محور فومن به پونل که متاسفانه در سال بسیاری از هم وطنانمان در این جاده جان خود را از دست می دهند یکی از اولویت های دولت و نماینده شهرستان برای تسریع است که تاثیر بسیاری نیز در زمینه گردشگری و زیرساختی برای صومعه سرا خواهد داشت.

فتح اللهی گفت: سد لاستیکی تولم شهر برای بهره وری مناسب از آب در حال اتمام است و با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی به نسبت ده سال قبل تفاوت زیادی پیدا باید در فکر نگه داری و ذخیره سازی و استفاده بهینه از آب باشیم. وی افزود: یکی از برنامه های اصلی، استفاده ویژه از آبندان ها می باشد که یک کارگروه ویژه در همین راستا ایجاد کرده ایم که بتوانیم از ظرفیت این آبندان های پراکنده درمناطق روستایی نهایت استفاده را ببریم. بعد از مدت ها تلاش و تعامل ادارات توانستیم اولین آبندان را لایه روبی کنیم و در قالب گردگشگری ماهیگیری و کشاورزی در مردخه کوچک که در راستای دغدغه شما خبرنگاران بود که پیگیر بودید.

فرماندار صومعه سرا گفت: مجوز لایه رویی به زودی صادر و در بخش خصوصی انجام می شود که فشاری به دولت نمی آورد. مورد بعدی لإیه روبی سیاه درویشان خواهد بود که دو عدد بیل کشاورزی آماده شده که در صورت صدور مجوز نگرانی مردم در ضمینه تردد مسافر و گردشگر برطرف خواهد شد. وی افزود: محیط زیست موافقت اولیه را انجام داده و امور آب هم استعمالات را انجام داده ایم تا این اتفاق رقم بخورد و به طور کل ما به دنبال استفاده از تمام ظرفیت های تالاب هستیم .

فتح اللهی گفت: ۱۸۳ آبندان در شهرستان داریم که با راه اندازی این ها بسیاری مشغول به کار می شوند در آبندان روستای مردخه ٢۵ نفر مشغول به کار شدند که در صورت شروع به کار تمام آبندان ها هزاران نَفَر شاغل می شوند علاوه بر این آب مطمئنه کشاورزی تأمین می شود و لایه روبی انجام می شود و تولیدات ماهی و گردشگری افزایش می باید و از نظر اقتصادی هم رونق می یابیم. وی افزود: با راه اندازی آبندان ها به اندازه نصف هزینه سد منجیل و به صورت مهندسی تر می توان بهترین بهره برداری را انجام داد و اگر ضوابط را سخت نکنیم و رودخانه ها و جنگل ها و زمین ها را در اختیار مردم بگذاریم با مدیریت و مطالعه و برنامه مطمئن باشید مردم می توانند باعث توسعه گردشگری و تولیدات استان و شهرستان باشند.

فتح اللهی با اشاره به ورود سرمایه گذاران به شهرستان صومعه سرا گفت: در چمثقال برنامه ریزی انجام داده ایم و با سرمایه گذار صحبت کردیم و از این اعتباراتی که در بخش خصوصی داده شده نهایت استفاده را می کنیم. وی افزود: با مدیران استانی ارتباط اداری و کاری خوبی داریم و همیشه در حد مقدورات خودشان پاسخگوی مشکلات ما بوده اند و برای رفع مشکلات تلاش کرده اند اما گاهی ضوابط دست مدیران را می بندد اما اینجا بحث شخصی نیست و درخواست داریم همه مسئولین کمک کنند به ادارات و دستگاه های شهرستان بتوانیم فضای بهتری را فراهم کنیم و سرمایه گذار را فراری ندهیم و شرایطی را ایجاد کنیم تا باعث ایجاد انگیزه شود و دیگر سرمایه گذاران بیایند.

فرماندار با اشاره به جلسات کارگروه اشتغال گفت: هر ١۵ روز کارگروه اشتغال در فرماندار تشکیل می شود و همین امر باعث جلوگیری از تعطیلی چندین کارخانه شده است. همینطور تأثیر مثبت دیگر این کارگروه در مصوب شدن پروژه های افراد می باشد که به صورت ماهانه برگزار می شود. وی گفت: در قالب توسعه ی شهرستان در تلاشیم از تمام ظرفیت خودمان در قالب بوم گردی بخش خصوصی و دولتی نهایت استفاده را ببریم که مطمعنا در توسعه ی شهرستان اشتغال را به دنبال دارد.

فتح اللهی با تاکید بر اینکه هیچ دولتی اشتغال را از بین نمی برد گفت: دولت ها موظف به بستر سازی و زیر ساختی در جهت تولید اشتغال هستند. وی افزود: بوم گردی ها و آبندان ها اگر اجرا شوند باعث اشتغال ده ها تن از مردم می شوند و همین امر باعث رونق اشتغال می شود؛ درست است که کارخانجات و تولیدات بیشتر برای مردم قابل لمس می باشد اما ما کار را به خانه های مردم بردیم تا بتوانند از محوطه های خانه خودشان استفاده کنند.

فرماندار صومعه سرا با اشاره به اینکه عملکرد دولت تدبیر و امید را خوب می بینم گفت: اگر نمی گویم خیلی خوب دلیلش این است که شأن مردم ما بیشتر از این می باشد. وی افزود: دولت اقای روحانی در دوره قبل با ۵١٪‏ و این دوره با ۶۴٪‏ رای مردم انتخاب شده است و ١۴ ٪‏ درصد افزایش رای خود به تنهایی نشانه رضایت مردم از دولت تدبیر و امید می باشد. دسترسی مردم به ادارات و فضای انتقادی درست در این دولت بیشتر شده که بسیار مورد استقبال قرار گرفته و در دلِ همین انتقاد ها مسائلی برای مسئولین روشن می شود که دغدغه های اصلی مردم است که باید از این فرصت ها استفاده شود.

فتح اللهی با اشاره به بخش فرهنگی شهرستان گفت: تلاش ما براین این است که نگرش ویژه ای به فرهنگ داشته باشیم و در همین راستا اعتبار صفحه فرهنگ و هنر را نسبت به سال گذشته سه برابر کرده ایم. وی افزود: سالن فارابی اداره ارشاد در ماه آینده در دست تعمیر قرار خواهد گرفت و همینطور سالن طاهرگواب، ایده دیگر احداث یک سالن پلاتو با ظرفیت ١٠٠ نفر برای اجرای نمایش ها و تئاتر ها می باشد.

فرماندار صومعه سرا گفت: تاکید ما بر این است که هرچقدر می توانیم مردم را شاد کنیم چرا که شادی و سرور در ذات و فطرت انسان می باشد؛ هنر و موسیقی برای انسان لذت بخش است و روحِ انسان با بطن موسیقی ارتباط برقرار می کند، در تمام دنیا موسیقی و شعر یک زبان مشترک بین مردم جهان می باشد و با شعر می توان یک ملت را به دیده ی عموم گذاشت.
وی افزود: در بحث فضای اجتماعی، شهرستان صومعه سرا یک شهر سیاسی و مذهبی و با درک بالا می باشد همینطور تعداد خانواده های شهدا به نسبت جمعیت شهرستان چشمگیر است، خانواده های ایثارگران و آزاده ای که در سطح کشور حرفی برای گفتن دارند و ما در تلاشیم بستر مناسب برای حضور این عزیزان در تمام عرصه ها را فراهم کنیم.
فرماندار صومعه سرا گفت: جوانان بسیار فعالی داریم که در ایام و مناسب های مختلف برنامه دارند و شرایط را برایشان در بخش خصوصی فراهم می کنیم تا بتوانند خودشان را عرضه کنند در سطح شهرستان فعالیت کنند و برنامه هایشان را ارائه نمایند.

فتح اللهی با اشاره به بحث آموزش و پرورش و آموزش عالی شهرستان صومعه سرا گفت: دو آموزش و پرورش در قسمت تولمات و خودِ شهرستان صومعه سرا و همینطور چهار دانشگاه در سطح شهرستان داریم که این دانشگاه ها در حوزه ی کاری خود فعالیت دارند و ما به دنبال این هستیم فضاهای آموزشی را در سطح شهرستان با توجه به کارگروه هایی که داریم فعال تَر از گذشته کنیم، همانطور که می دانیم حضور دانش آموزان و دانشجوها در برخی مناسبت ها و مراسم ها بسیار پّررنگ است و کارهایی که داخل دانشگاه انجام می شود از نظر ماهیت و کیفیت متفاوت شده است و معتقدم که باید این دو مکان مهم را پویا و فعال کنیم بتوانیم نسبت به تضمین آینده کشورمان به جوانان اعتماد کنیم. وی افزود: در خصوص عمران روستاها اتفاقات بسیار خوبی رقم خورده است، در بعضی شاخص ها علاوه بر میانگین استانی از میانگین کشوری هم بالاتر هستیم.

فرماندار صومعه سرا گفت: در شاخص گاز صد در صد را بهره مند هستیم و به عنوان شهر سبز رسیده ایم که این شاخص در کشور کمتر از این درصد و در سطح استان هم ٩٨ درصد می باشد. در بحث مربوط به فضای سرانه ورزشی به طور میانگین کشوری و استانی که ٠/٧ و ٠/ ٨ می باشد، شهرستان صومعه سرا ١.٢ دهم می باشد که بسیار اثر گذار است و پس از افتتحاح۴ سالن ورزشی در ایام دهه فجر فضای سالن های پوشیده به میانگین ١.۵ (متر) خواهد رسید. وی افزود: در بحث فضاهای ورزشی در کشور از میانگین بالایی برخوردار هستیم

فرماندار صومعه سرا گفت: ما می توانیم امکانات را تهیه کنیم و سالن های ورزشی را مجهز کنیم اما نمی توانیم هزینه های لباس و ورزشی را بدهیم. وی افزود: در بحث شاخص بهرمندی آسفالت از میانگین کشوری که ۵٢.١٪‏ درصد می باشد صومعه سرا ۶۴٪‏ درصد می باشد که بسیار مطلوب است و در بخش آب حدود ٨۵٪‏ درصد بهره مند هستیم اما از نظر کیفیت و اصلاح شبکه های آب مشکلاتی داریم که با افزایش خانوار ها در تلاش بهبود این مشکلات هستیم.

فتح اللهی گفت: در سطح روستاها به دنبال ایجاد توسعه ی پایدار هستیم و اینکه اجازه ندهیم روستائیان عزیز که مولدین اصلی ما هستند از محیط روستایی خارج شوند. جوانان را راغب به زندگی در روستاها کنیم و لذا تسهیلات عمدتا برای مناطق روستایی و روستاهای زیر ده هزار نفر می باشد که دولت محترم درصد کمتری هم تعیین کرده چرا که می داند تولید را باید در روستاها دنبال کنیم. وی افزود: هدف ما این است که بعد از ایجاد زیرساخت در روستاها تقویت فعالیت های کشاورزی و تولیدات صنایع دستی و مباحث بوم گردی را در اولویت کاری خود قرار دهیم.

فرماندار صومعه سرا با اشاره به طرح مبارزه با فقر و بیکاری گفت: در لیفشاگرد به دنبال ایجاد بازارچه دائمی هستیم که بتوانیم همزمان تولید و عرضه را داشته باشیم و مردم با نحوه بافت گلیم و دیگر صنایع دستی آشنا شوند. وی افزود: در بحث ظرفیت های گردگشکری مناطقی را داریم که یکی از اهداف اصلی ما منطقه تاریخی هفت دغنان می باشد که در جلسه با استاندار در صومعه سرا نیز مطرح شده است.

فتح اللهی گفت:معتقدم راحت ترین کار اشتغال زایی می باشد و اگر ضوابط را سخت نگیریم به راحتی باعث اشتغال زایی می شویم. وی افزود: در بحث استفاده از تولیدات کشاورزی اعلام آمادگی کرده ایم هر کسی به هر شکلی که می خواهد تولید کشاورزی داشته باشد پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در جهتِ گسترش محصول انجام می شود.

فتح اللهی گفت: ظرفیت های کشاورزی شهرستان از جمله ٢٨ هزار هکتار شالیزارهای برنج و ٢٢ هکتار ارضی نیشکر و همینطور ٢ هکتار زعفران و همینطور تولیدات ماهیان سرد آبی_گرم آبی، توت فرنگی نیز دیگر محصول صومعه سرا است که تولید خاصِ روستای گردشگری صوفیانده می باشد. وی افزود: در کاشت درختان صنوبر که در کشور مقام اول را داریم و با شناسایی ۵٠٠ هکتار أراضی مخروبه جنگلی و جلگه ای که متعلق به منابع طبیعی می باشد را نیز در اختیار صنوبرکاران قرار دهیم.

فرماندار صومعه سرا گفت: بدنبال کاشت گونه ی جدیدی به نام پالونیا هستیم که بسیار زیباتر از صنوبر می باشد و گل های شکیلی دارد، زود رشدست و با شرایط آب و هوایی اینجا سنخیت دارد که کاملا تحقیق شده و بسیار اقتصادی تر می باشد. وی افزود: در قسمتِ طیور اولین بِرند مرغ محلی کشور در شهرستان ما رقم خورده است که با تلاش و کوشش دستگاه ها و خود تولید کننده صورت گرفته است. وی گفت: در بحث نیازمندی های حوزه ی شهرستان یکی از نیازهای اساسی درمانگاه تأمین اجتماعی می باشد که متاسفانه افراد تحت پوشش به علت نبود درمانگاه مجبورند به بیمارستان ها و درمانگاه های خصوصی بروند که بدنبال زمینی برای تعرفه این درمانگاه هستیم.

فتح اللهی با اشاره به نزدیک شدن سال نو گفت: در تلاشیم قسمت ورودی شهر صومعه سرا در ایام نوروز و مناسبت ها جای غرفه و چادر ها که در شان شهرستان نمی باشد، سازه ای را مناسب با فرهنگ شهرستان همراه با نمازخانه و سرویس بهداشتی مجهز و اتاق های معرف صنایع دستی و محصولات و تولیدات شهرستان بسازیم که اگر در خدمت شهرستان بودم سال آینده اجرا خواهم کرد. وی افزود: میلیون ها مسافر از محدوده ما عبور می کند، زباله و ترافیکش برای ما می ماند اما از توقف و بازدید مسافران از شهر شرمنده ایم که بگوییم از چند میلیون چه تعداد از صومعه سرا بازدید کرده اند؟! بنابراین باید ضمینه را آماده کنیم و تلاش کنیم برای جذب مسافران و همینطور سرمایه گذاران که بیشترین وقت و انرژی بنده در جذب سرمایه گذار روزانه صرف می شود و هر روز سعی می کنیم با سرمایه گذاران صحبت کنیم.

فرماندار صومعه سرا با اشاره به صنعت و شرکت ابریشم در شهرستان گفت: بسیار متاسفم اسم شهر صومعه سرا به نام شهر ابریشم می باشد اما هیچ اثری از این محصول دیگر نیست و کارخانه اش تعطیل شده است. این مشکل کالبد شکافی شده و به صورت سه صفحه کلی از تاریخچه ابریشم و تا مشکلات کنونی و راهکار برطرف کردن مشکلات خدمت استاندار ارائه شده است. وی افزود: با وضع قانون جدید و بالا و پایین شدن تعرفه ها انگیزه تولیدات داخلی کاهش یافت و واردات افزایش یافت و رقابت را از دست دادیم و اینکه استفاده بهینه از زمین های ابریشم صورت نگرفت تنها برداشت انجام شد و استراحتی به زمین ها داده نشد.

فتح اللهی گفت: حدود ٧۵٠ هزار هکتار أراضی ابریشم در شهرستان صومعه سرا داریم که به شدت بدنبال احیاء خواستگاه ابریشم ایران نه تنها گیلان در شهرستان صومعه سرا هستیم. وی با اشاره به اینکه باید کمک به دولت را یکی از وظائف خود بدانیم گفت: معتقدم یک نظام جمهوری اسلامی و یک دولت داریم، تمام برآیندهای تفکرات نظام در بحث اجرا در دولت خلاصه می شود و نماد اجرایی کار و توسعه اشتغال، در تفکرات و دولت هایی که با انتخاب مردم کار می کند می باشد.

فرماندار صومعه سرا افزود: فرمانداری مهم است فرماندار مهم نیست و ما تلاش کردیم که روابط عمومی خوبی داشته باشیم و از تمام اصحاب رسانه و خبرگزاری ها استقبال می کنیم و جایگاه ویژه برای خبرنگاران در سالن جلسات فراهم کرده ایم؛ هدف ما خدمت به مردم می باشد و باید به یکدیگر کمک کنیم صادقانه عمل کنیم. اگر با دولت دشمنی کنیم نظام را زیر سوْال برده ایم و باید از فضای همدلی و همکاری و تعامل با دولت و نظام در جهت پیشرفت کشور استفاده کنیم.

فتح اللهی گفت: از مردم فهیم شهرستان تشکر می کنم بسیار تحمل می کنند و با ما همکاری دارند ، درست است مشکلات وجود دارد و کاستی هایی در خدمت به مردم داریم اما صادقانه این جمله را می گویم هرآنچه در توان داریم برای خدمت به مردم بکار می بریم. بضاعت و امکانات ما در همین حد می باشد و یقینا در مقابل عظمت مردم ناچیز می باشد و نمی توان خدمت به این مردم عزیز را عملکرد نامید. وی درادامه افزود: فرماندار مهم نیست بنده نوکر مردم هستم و این نام ها فقط روی یک برگ کاغذ می باشد و این انسان با همین کاغذ می تواند جا به جا شود پس نباید به مقام و جایگاه دل بست باید خدمت در دنیا و دستمزد اخلاص عمل در آخرت را نیز در نظر بگیریم.

گفتنی است سال گذشته در تاریخ ۳ بهمن ماه علی فتح اللهی به عنوان فرماندار صومعه سرا انتخاب شد؛ وی کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم و دارای بیست سال سابقه ی کاری در مسئولیت های مختلف از قبیل: حراست شهرداری و شهردار لیسار،معاون فرماندار تالش،معاون عمرانی و کارشناس مسئول امور روستایی استانداری و فرماندار تالش بوده است.واران

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پیشخوان اخبار

به گزارش سوما؛ افسردگی يكي از اختلالاتی است كه اگر كنترل نشود سلامت روان انسان را به خطر می‌اندازد، اگر دچار افسردگی هستید و یا ...

فرماندار نیروی انتظامی تالش؛

به گزارش سوما؛ فرماندار نیروی انتظامی تالش از دستگیری باند پنج نفره سارقان 114 راس گاو و گوسفند در این شهرستان خبر داد.

رئیس سازمان صمت گیلان:

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گیلان گفت: بازار، پشتیبان تولید و سیاست های اقتصادی کشور است که این ظرفیت ...

سید امین نجات رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود؛

به گزارش سوما؛ اداره حفاظت محیط زیست لنگرود و یگان حفاظت محیط بانی چاف و چمخاله، دام های هوایی شکار پرندگان در این شهرستان را جمع ...

حسنی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

به گزارش سوما؛ عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: عدم لایروبی و ورود فاضلاب صنعتی و بیمارستانی به رودخانه‌ها بیماری‌ ...

عضو کمیسیون ماده صد شهرداری رشت خبرداد:

به گزارش سوما؛ شیرزاد به کاهش پرونده های تخلف ساختمانی با توجه به اِعمال قانون اشاره کرد و گفت: شهرداری ها وظیفه برخورد با ...

اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد:

به گزارش سوما؛ سکه امروز در بازار رشت ارزان شد. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.

طی حکمی از سوی استاندار گیلان؛

به گزارش سوما؛ دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان با صدور حکمی شاهین علیزاده شادفومنی را به عنوان معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور ...

رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور:

به گزارش سوما؛ رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور با بیان اینکه سطح تولید برنج ارگانیک در کشور خیلی کم است گفت: برای کاهش مصرف سموم، ...

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت:

به گزارش سوما؛ مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: با وجود بالا بودن تراکم مگس زیتون، در سال زراعی 96 - 97 ، این ...

معاون فرماندار لاهیجان خبر داد:

به گزارش سوما؛ معاون فرماندار لاهیجان، از برگزاری اولین همایش تجلیل از خیرین شهرستان لاهیجان خبر داد و گفت: در این همایش اولویت ...

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی؛

به گزارش سوما؛ مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی از برگزاری دوره های رایگان مهارت آموزی بافت فرش و ...

جواهردشتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست سیاهکل؛

به گزارش سوما؛ به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان حاکیست؛ طی عملیات و گشت یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل ، یک قبضه ...

دامداران رضوانشهر:

به گزارش سوما؛ دامداران رضوانشهری با اعلام آمادگی برای مشارکت در طرح های مرتع‌داری می گویند: در مقابل تخریب جنگل و عرصه های طبیعی ...

فرماندار ماسال:

به گزارش سوما؛ به نقل از  روابط عمومی فرمانداری ماسال حاکیست؛ فرماندار ماسال با اشاره به آبگرفتگی معابر شهر ماسال در سیل های اخیر ...

رئیس اداره هواشناسی آستارا؛

به گزارش سوما؛ ورود جبهه هوای سرد به شمال کشور، باعث کاهش دمای هوا و بارش پراکنده باران در آستارا شد.

امام جمعه رضوانشهر:

به گزارش سوما؛ امام جمعه شهرستان رضوانشهر گفت: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران هستیم و باید دستاوردهای ...

نماینده رشت در مجلس:

به گزارش سوما؛ نماینده رشت در مجلس، با تاکید بر لزوم مدیریت آب بندان توسط روستا، افزود: اگر آب بندان سودآور است باید سودش به ...

مدیر جهاد کشاورزی آستارا؛

به گزارش سوما؛ درخت ها در آخرین روزهای فصل پاییز اغلب برای خواب زمستانی آماده می شوند، اما برخی درختان میوه های هسته دار در ...

به گزارش سوما؛ شانزدهمین جشنواره سراسری شعر و داستان جوان «سوره» 20 و 21 آذر 1397 از سوی حوزه هنری در دانشگاه گیلان برگزار می شود.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا؛

به گزارش سوما؛ اجرای طرح اتصال مدرسه به مسجد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهنام محمدی دانش آموز نابغه آستارا در دوران دفاع مقدس، ...

در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی؛

به گزارش سوما؛ در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و پنجمین جلسه ستاد امنیت سرمایه‌گذاری گیلان به ریاست استاندار، آیین‌نامه طرح ...

امداد رسانی آتش نشانی رشت در پی وقوع حادثه‌ای عجیب؛

به گزارش سوما؛ شهروند رشتی که به شدت از ناحیه دست و آرنج در لابلای تخت خواب فلزی، محبوس شده بود سریعا توسط آتش نشانان رهانیده شد.

فرمانده نیروی انتظامی آستانه‌اشرفیه خبر داد:

به گزارش سوما؛ فرمانده نیروی انتظامی آستانه‌اشرفیه با اشاره به دام افتادن اعضای یک شرکت هرمی در این شهرستان گفت: نیروی انتظامی با ...

نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس مطرح کرد؛

به گزارش سوما؛ نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس با اشاره به مخاطره آمیز بودن انتقال آب خزر به سمنان و نیاز بیشتر مازندران به ...

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان؛

به گزارش سوما؛ مازیار غلامی روز شنبه بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشاندهنده استقرار جریانات کم و بیش ناپایدار در منطقه است که بر ...

فرماندار شهرستان رشت؛

به گزارش سوما؛ فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر ضرورت توجه به تسهیلات خوداشتغالی گفت: این تسهیلات در اشتغال روستایی، فراگیر و ...

سرپرست اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس گیلان؛

به گزارش سوما؛ سرپرست اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس گیلان، با بیان اینکه برخی از مدارس خشتی در صعب العبورترین نقاط استان قرار ...

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آستارا گفت:

به گزارش سوما؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آستارا گفت: با افزایش ورود اتباع جمهوری آذربایجان به کشور، کسب و کار در ...

اختصاصی سوما؛ جشن افتتاح گلریزان خیریه ندای دستهای مهربانی با حضور نماینده مردم شهرستان صومعه سرا دکتر دلخوش و مهندس فتح اللهی ...

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان؛

به گزارش سوما؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان گفت: شکارچیان با دانه‌پاشی و ممنوعیت در تردد باعث ایجاد فضای امن باعث ...

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش؛

به گزارش سوما؛ عارف شادکام گفت: شب‌گذشته یک قلاده شغال به زنی ۵۵ ساله در روستای شاهگلدی  شهرستان تالش حمله و وی را از ناحیه سر و ...

مدیر رسانه ای تیم فوتبال داماش گیلان؛

به گزارش سوما؛ مدیر رسانه ای تیم فوتبال داماش گیلان روز شنبه اظهار داشت: این دو تیم در هفته دوازدهم و پایانی دور رفت رقابت های ...

به گزارش سوما؛ طرح آموزش مفاهیم زیست محیطی در سطح مدارس دولتی و غیر انتفاعی رضوانشهر با تعامل مسئولان آموزش پرورش شهرستان اجرا شد.

رئیس اداره حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گیلان گفت:

به گزارش سوما؛ رئیس اداره حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون؛ افزون بر 123 هزار مترمربع از اراضی ...

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد:

به گزارش سوما؛ مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، از ثبت یک هزار و 70 اثر تاریخی در گیلان خبر داد و افزود: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده ...

رئیس سازمان صنعت؛

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ازتشدید نظارت و رسیدگی بر عملکرد و تراز مالی اتاق های اصناف و اتحادیه های ...

در ۴۸ ساعت آینده؛

به گزارش سوما؛ سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره به کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا و بارش باران در این استان طی ۴۸ ...

ازابتدای سال جاری تاکنون؛

به گزارش سوما؛ رئیس اداره محیط زیست شفت از تشکیل ۲۸ فقره پرونده قضایی در زمینه برداشت‌های غیر مجاز شن و ماسه در این شهرستان خبر ...

دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اطلاعیه‌ای مطرح کرد:

به گزارش سوما؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان در اطلاعیه‌ای از شهروندان خواست تا داروهای گیاهی، شیمیایی و ...

مسئول سازمان بسیج هنرمندان گیلان:

به گزارش سوما؛ مسئول سازمان بسیج هنرمندان گیلان گفت: مسئولان و متولیان امور فرهنگی گیلان برای بزرگداشت میرزاکوچک جنگلی هیچ برنامه ...

در دیدار سروش صحت با فرماندار ماسال مطرح شد:

به گزارش سوما؛ سروش صحت، کارگردان فیلم سینمایی پیچ تند در نشست با محمدجواد عامر فرماندار ماسال گفت: این پروژه سینمایی با حضور ...

آیت‌الله فلاحتی در دیدار با کارکنان جهاد کشاورزی رشت:

به گزارش سوما؛ نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه عرضه برنج باکیفیت گیلان به‌صورت فله‌ای مقرون‌به‌ صرفه نیست گفت: برنج ...

پس از احیای قلبی ریوی خانم 65 ساله؛

به گزارش سوما؛ تکنسین های ۱۱۵ لوشان که برای خدمت رسانی به خانم ۶۵ ساله ای اعزام شده بودند، ضمن ارایه خدمت در زمان کمتر از ۸ ...

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان؛

به گزارش سوما؛ سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از بارندگی، مه آلودگی هوا و وزش باد شدید در استان از فردا ...

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛

به گزارش سوما؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ساخت اسکلت برج تحقیقاتی پرفسور سمیعی تا نیمه نخست سال ۹۸ انجام می‌شود ...

استاندار گیلان در دیدار با امامان جمعه شهرستان رودبار؛

به گزارش سوما؛ استاندار گیلان بیان دغدغه‌های مطرح شده از سوی امامان جمعه را مطالبه به حق مردم دانست و گفت: نیروهای راه‌آهن شمال ...

رئیس شبکه هپاتیت گفت:

 به گزارش سوما؛ رئیس شبکه هپاتیت گفت: تاکنون 35 میلیون ایرانی واکسن هپاتیت B تزریق کرده اند و لازم است همه افراد در سنین 28 تا 50 ...

فرمانده نیروی انتظامی آستارا؛

به گزارش سوما؛ فرمانده نیروی انتظامی آستارا از کشف 10 تن ذغال جنگلی قاچاق و دستگیری یک متخلف در این رابطه در این شهرستان خبر داد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی؛

به گزارش سوما؛ به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی از کشف یک دستگاه خودروبه همراه ادوات ...

تبلیغات طلایی

موبایل گب
اشهدی

اخبار

یادداشت ویژه

سوما تی وی

حضور بلالایی دبیر دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گیلان در ویژه برنامه زنده روز جهانی قدس شبکه باران

حضور بلالایی دبیر دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گیلان در ویژه برنامه زنده روز جهانی قدس شبکه باران

19 خرداد 1397
به گزارش سوما؛ اسماعیل بلالایی دبیر دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در استان گیلان به عنوان میهمان در ویژه برنامه زنده «فریاد بیداری» در شبکه استانی گیلان - شبکه باران حضور یافت.

به روایت تصویر

گزارش تصویری اختتامیه دومین جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا در سال 97

گزارش تصویری اختتامیه دومین جشنواره انتخاب مردمی نشان برتر سوماسرا در سال 97

22 شهریور 1397
اختصاصی سوما؛ مراسم اختتامیه دومین جشنواره نشان برتر سوماسرا برای دومین سال متوالی به همت موسسه سوما و با همکاری اصناف شهرستان صومعه سرا با حضور مسئول...

هفته نامه

هفته نامه سوما شماره 4 منتشر شد

هفته نامه سوما شماره 4 منتشر شد

اختصاصی سوما؛ باشگاه رسانه ای سوما چهارمین شماره هفته نامه سوما را در روز سه شنبه به تاریخ 22 خرداد 1397 منتشر شد.