یکشنبه, 24 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3613

همایش جهانی مبارزه با مواد مخدر درشهرستان شفت

  • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ برگزاری همایشی با محوریت مواد مخدر به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شفت برگزار شد.

این همایش با حضور افتخاری نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، محسنی فرماندار شهرستان شفت، سلیمانی مدیریت شبکه بهداشت و درمان، شاهکویی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان، فرماندهی ناجا شهرستان مذکور و جمعی ازمسئولین دولتی ونهادهای مردمی برگزار گردید.

سلیمانی دراین همایش طی ایراد سخنانی به ارایه توضیحاتی در خصوص داروها و مواد محرک دارویی و اعتیاد آور و عوارض ناشی از استفاده از آن اشاره نمودند. سرهنگ شعبانی فرماندهی انتظامی شهرستان در این مراسم به بیان بحران های اجتماعی و ناهنجار های موجود که در اولویت اول به جامعه و بنیان خانواده آسیب می رساند اشاره نمودند و افزودند؛ در بحث سوداگری مواد مخدر، کشور همسایه ما افغانستان به تولید 80 درصد خشاش می پردازند و این آمار نگران کننده است. وی در ادامه خاطرنشان کرد: تبعات بد مواد مخدر نسبتا آشنایی داریم مواد مخدر در بعد فردی آسیب روحی، روانی و اجتماعی گاها غیرقابل جبران همراه با جرایم با عناوین مختلف در پی خواهد داشت.

فرماندار شهرستان شفت در این همایش بیان نمود: برگزاری چنین همایش هایی معمولا دنبال کننده اهدافی می باشد و معضل اعتیاد چیزی است که کسی مصون از آن نیست. برگزاری این همایش بر این هدف است که بتوانیم ارتقا سطح آگهی و فرهنگ سازی و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آن بپردازیم.

محسنی دراین همایش به تنوع تولید روان گردان ها  اشاره داشت و در این رابطه گفت: بیش از 800 نوع روان گردان داریم که هریک باعناوین نام ها وظاهر مختلف و متنوع آسیب های جدی به مصرف کننده آن وارد می کند. در کشور ما می بایست تلاش بکنیم باورها دینی و بنیاد خانواده را تقویت نماییم.

شاهکویی در این مراسم ضمن ایراد سخنانی در رابطه با محوریت همایش به ارائه آماری در خصوص مواد مخدر پرداخت و بیان کرد :در حال حاضر جهان استکباری به دنبال از بین بردن بنیان خانواده هستند و تمرکز نموده اند برای ازبین بردن نسل جوان. ماباید آگاهی و دانش اجتماعی خانواده ها را در زمینه اعتیاد بالا ببریم. وی اعتیاد را چهارمین بحران اصلی و جهانی دانست و گفت: اطلاعات و دانستی های مرتبط به اعتیاد را مرتبط مطالعه نماییم تا از این هشدار جدی و الویت دارترین بلای خانمان سوز درامان باشیم.

افتخاری نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت درهمایش سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر بیان نمود: تمام استبکار جهانی خواسته آنها این بوده که قداست خانواده ها را بگیرند. بزرگترین آسیب های که دراجتماع می بینیم همه از خانواده ها می باشد زیرا ما وقت کافی نگذاشته ایم. زشتی برخی ازمسایلی که زشت هست درجامعه فرهنگ سازی نشده است. همت همگانی میخواهد و باید خانواده ها بادقت نظر خود در جهت رفع مشکلات قابل تهدید برای جوانان خویش توجه نمایند./ خبرنگار زهراحسینی

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 113 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم