دوشنبه, 28 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3567
فرماندار شفت خبر داد:

برگزاری جشنواره گلاب گیلده با هدف رونق تولید در شهرستان شفت

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ فرماندار شفت با بیان اینکه تدوین راهکارها برای تحقق اقتصاد مقاومتی یکی از وظایف مسوولین است افزود: اگر می خواهیم میزان درآمد روستاییان افزایش یابد همواره باید راهکارهای علمی و کارشناسی ارایه دهیم و ضمن تشویق روستاوندان ،آنها را در فرایند توسعه مشارکت دهیم.

محمدرضا محسنی در نشست ستاد برگزاری جشنواره گلاب گیلده با اشاره به اینکه این جشنواره در سال گذشته پس از چندین سال وقفه برگزار شد افزود: معرفی ظرفیت های شهرستان شفت، ایجاد نشاط اجتماعی و بسترسازی رونق تولید و بهبود وضعیت اقتصادی کشاورزان از مهمترین اهداف جشنواره گلاب در روستای گیلده است.

فرماندار شفت با بیان اینکه تدوین راهکارها برای تحقق اقتصاد مقاومتی یکی از وظایف مسوولین است افزود: اگر می خواهیم میزان درآمد روستاییان افزایش یابد همواره باید راهکارهای علمی و کارشناسی ارایه دهیم و ضمن تشویق روستاوندان ،آنها را در فرایند توسعه مشارکت دهیم.

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره اینکه گیلده در سال ۱۳۹۵ به عنوان پایلوت طرح روستای بدون بیکار در این شهرستان معرفی شده است افزود: در سال گذشته بیش از ۱۸ نفر از اهالی این روستا در راستای پرورش گل محمدی و ایجاد کارگاه گلاب گیری تسهیلات گرفته اند. وی در ادامه با بیان اینکه گل محمدی در سطح بیش از ۴ هکتار از اراضی گیلده به صورت انبوه کشت می شود افزود: دستگاه های ذیربط باید برای افزایش این میزان به ۱۵ تا ۲۰ هکتار برنامه مدون داشته باشند.

فرماندار شفت در ادامه ابراز امیدواری نمود با افزایش سطح زیرکشت و تعداد کارگاه های کوچک زمینه صنعتی شدن گلاب گیری در این شهرستان در سال های آتی فراهم شود.

محسنی در پایان نیز خواستار راه اندازی غرفه هایی برای عرضه محصولات و تولیدات کشاورزی و دامی شفت در حاشیه جشنواره گلاب گیلده شد.گفتنی است زمان دقیق برگزاری جشنواره گلاب گیلده به زودی و متعاقبا اعلام می شود./ پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 83 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم