یکشنبه, 28 مرداد 1397
شناسه خبر:2314

تحویل توله خرس به محیط زیست شفت؛ کار زیبایی که اشتباه بود!

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ متاسفانه در سال های اخیر دیده شده که برخی کوهنوردان یا افراد محلی پس از مشاهده حیوانات وحشی به خصوص توله های کوچک، آنان را به قصد تفریح و نگهداری به منازل خود برده و پس از مدتی به علت عدم توانایی در نگهداری، حیوان را تحویل محیط زیست می دهند.

چندی پیش بود که خبری مبنی بر تحویل یک قلاده خرس به مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شفت در رسانه ها منتشر شد. بنا بر آن چه در این خبر آمده بود یک قلاده توله خرس قهوه ای که به دلیل وقوع سیلاب در منطقه از مادر خود جدا شده و سرگردان بوده توسط یکی از دوستداران محیط زیست تحویل یگان حفاظت محیط زیست شده است.

اگرچه این خبر برای دوستداران محیط زیست خوشحال کننده است و برخی معتقدند همین که گذر توله خرس به شکارچیان غیرمجاز نیفتاده، مایه خوشحالی است اما باید گفت تغییر وضعیت توله خرسی که چندان هم نیاز به مراقبت های پزشکی فوری نداشته، به نوعی دخالت در کار طبیعت و دور نمودن این توله خرس از مادری است که ممکن است برای شکار و بر اساس غریزه لحظاتی توله خود را رها کرده باشد.

نکته مهم دیگر اینکه حیوانات وحشی همچون خرس در صورت نگهداری در اسارت، پس از مدتی تونایی زندگی در محیط طبیعی را از دست می دهند و می بایست این توله خرس را هر چه زودتر و قبل از اینکه توانایی زندگی در محیط طبیعی را از دست بدهد،به محیط زیست برگرداند.

متاسفانه در سال های اخیر دیده شده که برخی کوهنوردان یا افراد محلی پس از مشاهده حیوانات وحشی به خصوص توله های کوچک، آنان را به قصد تفریح و نگهداری به منازل خود برده و پس از مدتی به علت عدم توانایی در نگهداری، حیوان را تحویل محیط زیست می دهند./خزر

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

تبلیغ طلایی

تبلیغ نقره ای

تبلیغ برنزی

تبلیغات سوما

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 121 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم