شنبه, 02 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2839

چهار طرح تولیدی و خدماتی در فومن به بهره برداری رسید

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی؛ یک واحد تولیدی و فروش مبلمان، یک واحد پرورش ماکیان، یک واحد آموزشگاه خصوصی عکاسی و هنرهای تجسمی و نیز یک آموزشگاه غذاهای سنتی گیلانی در شهرستان فومن به بهره برداری رسید.

در سومین روز دهه فجر یک واحد تولیدی و فروش مبلمان در روستای ماوردیان از توابع بخش مرکزی شهرستان فومن افتتاح شد؛ این واحد تولیدی با ظرفیت اشتغال هشت نفر به مساحت 700 متر مربع به بهره برداری رسیده است.

همچنین یک واحد پرورش ماکیان در روستای سه پیران کسمایی از توابع بخش مرکزی این شهرستان افتتاح شد؛ این واحد بخش خصوصی در زمینی به مساحت 500 متر مربع با ظرفیت پرورش یک هزار و 200 قطعه مرغ با هزینه یکصد میلیون تومان به بهره برداری رسیده است.


این واحد خصوصی پرورشی، فعالیت خود را با تکثیر دو گونه مرغ تخم گذار و مرغ گوشتی محلی انجام می دهد و امکان اشتغال سه نفر را فراهم کرد. یک واحد آموزشگاه خصوصی عکاسی و هنرهای تجسمی نیز در شهر فومن افتتاح شد؛ این واحد که مجوز خود را از مرکز فنی و حرفه ای کشور دریافت کرده، با ظرفیت آموزش سالانه 30 هنرجو، برای دو نفر فرصت شغلی فراهم کرده است.

آموزشگاه غذاهای سنتی گیلانی نیز با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای بانوان شهرستان فومن افتتاح شد؛ این آموزشگاه بخش خصوصی به ظرفیت آموزشی 40 نفر برای دو نفر فرصت شغلی فراهم می کند و با اعتبار شش میلیون تومان افتتاح و بهره برداری شد و در زمینه پخت انواع خوراک شامل غذا، شیرینی، کلوچه و محصولات مربوطه با محوریت غذاهای سنتی گیلانی فعالیت می کند.

شهرستان فومن با دو بخش مرکزی و سردارجنگل، در 25 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 95 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم