یکشنبه, 24 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3617
فتاح رئیس کمیته امداد:

سهم تسهیلات اشتغال برای هر مددجوی کمیته امداد به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت‌

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس کمیته امداد با اشاره به ابلاغ 3 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد گفت: سهم تسهیلات اشتغال برای هر مددجوی کمیته امداد به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.

پرویز فتاح در جمع خبرنگاران شهرستان آستارا با اشاره به تصویب آیین‌نامه وام‌های بانکی قرض‌الحسنه اشتغال به میزان سه‌هزار و 500 میلیارد تومان اظهار داشت: سقف وام برای هر متقاضی در شورای عالی پول و اعتبار از 20 میلیون تومان به 50 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی خانه‌دار شدن 109 نفر از مددجویان فاقد مسکن این نهاد واقع در شهرستان آستارا و واگذاری این منازل مسکونی به آن‌ها تا یک سال آینده را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: در حال حاضر 2 هزار واحد مسکن مددجویی در سطح استان گیلان در حال احداث است. وی با بیان اینکه در بحث کمک‌های نقدی برای ایتام و طرح محسنین در شهرستان آستارا مردم و خیران مشارکت بسیار بالایی دارند تصریح کرد: در صورت تأمین زمین مسکن 109مددجوی فاقد مسکن در شهرستان آستارا از سوی فرمانداری مربوطه، کمیته امداد احداث این منازل مسکونی را بر عهده خواهد گرفت.

فتاح با تأکید بر اینکه در شرایط بحرانی فعلی مسئولیت‌های کمیته امداد در سطح کشور بسیار خطیر و سنگین است ابراز داشت: آمریکا با اعمال فشارهای اقتصادی همه‌جانبه معیشت مردم را هدف قرار داده است بنابراین مسئولان با الگوگیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری باید در سخنرانی‌های روحیه مردم را افزایش دهند. وی به تصمیم اخیری که هیئت دولت برای حمایت از قشرهای آسیب‌پذیر جامعه اتخاذ کرده اشاره کرد و اظهار داشت: با مکاتبات انجام شده موافقت‌نامه اعطای سبد کالا برای مددجویان تحت‌پوشش کمیته امداد کشور برای فصل تابستان از هیئت دولت اخذ شده که برای هر خانوار 200 هزار تومان در ماه پیش‌بینی شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی ضمن قدردانی از مشارکت بسیار بالای خیران و نیکوکاران آستارایی در امر کمک به نیازمندان افزود: با وجود فشارهای اقتصادی و تحریم‌های اعمال شده شاخص‌ها نشان می‌دهد مردم شهرستان آستارا در دستگیری از ایتام، نیازمندان و مددجویان تحت‌پوشش با کمیته امداد همکاری خوبی کرده‌اند.

فتاح بهره‌مندی شهرستان آستارا از تمام شاخص‌های توسعه‌ای را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) در شهرستان آستارا جهت کاهش جامعه هدف خود و برای توانمندی مددجویان خود باید به جای بهره‌مندی از کمک‌های دولتی از کمک‌های مردمی و مشارکت خیران استفاده کند./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 62 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم