سه شنبه, 25 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3372
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا گفت:

ظرفیت پذیرش اماکن اقامتی آستارا چهار هزار گردشگر در روز است

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا گفت: اماکن اقامتی این شهرستان در ایام نوروز، روزانه ظرفیت پذیرش چهار هزار گردشگر را دارند.

پردل امیری نژاد روز شنبه در جلسه هماهنگی برنامه های فرهنگی و هنری نوروز در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا اظهار داشت: 80 مرکز اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و خانه مسافر آماده پذیرایی از گردشگران است.


وی افزود: این واحدهای اقامتی به علاوه مدارس و کمپینگ ها، مسافر کاشانه ها و مراکز اقامتی دیگر در جذب و ماندگاری بیشتر مسافران نوروزی در آستارا موثر است. وی خاطرنشان کرد: 15 جاذبه طبیعی، تجاری، تاریخی و مذهبی آستارا نظیر بازار ساحلی، کوهستان حیران، نوار ساحلی دریای خزر و بازارچه ساحلی همه ساله مسافران زیادی را به خود جذب می کنند.

امیری نژاد با بیان این که باید زمینه ماندگاری گردشگران با اجرای برنامه های فرهنگی فراهم شود افزود: دو جشنواره در اسفند و فروردین ماه برگزار خواهد شد. شاپور تشرینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا گفت: در هفته پایانی اسفندماه برنامه استقبال از بهار با اجرای تکم خوانی، هنرنمایی حاجی فیروز و حمل سفره های هفت سین با لباس های محلی در خیابان های شهر آستارا برگزار خواهد شد.

وی افزود: انتقال فرهنگ نوروز به نسل جوان از هدف های این برنامه هاست و در این راستا از ظرفیت هنرمندان استفاده خواهد شد. وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا بیان کرد: در هفته نخست فروردین ماه با همکاری سازمان های مردم نهاد، جشنواره بازی های بومی محلی با اجرای موسیقی سنتی در باغ ملی این شهرستان با حضور شهروندان و گردشگران برگزار خواهد شد.

شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و مرکز آن سالانه با میزبانی چند میلیون مسافر و تردد بیش از 800 هزار گردشگر داخلی و خارجی از مرز، جزو 20 شهر گردشگرپذیر ایران است./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 90 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم