چهارشنبه, 26 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3348
مدیرعامل راه‌آهن جمهوری آذربایجان:

بر اتصال راه‌آهن قزوین ـ رشت به راه‌آهن بین‌المللی آستارا ـ آستارا بسیار خوشبین هستیم

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرعامل راه‌آهن جمهوری آذربایجان گفت: بر اتصال راه‌آهن قزوین ـ رشت به راه‌آهن بین‌المللی آستارا ـ آستارا بسیار خوشبین هستیم.

شاهین قربان‌اف امروز در مرز آستارا در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: با توجه به موقعیت ممتاز دو کشور در منطقه، روسای جمهوری دو کشور بر تکمیل شدن کریدور شمال - جنوب تاکید دارند.

مدیرعامل راه آهن جمهوری آذربایجان ارتباطات دو دولت ایران و جمهوری آذربایجان را در سطح عالی ارزیابی کرد و افزود: رؤسای جمهور دو کشور بر توسعه و تقویت حوزه اقتصادی و فرهنگی مؤثر تاکید دارند.

وی با بیان اینکه خطوط ریلی ایجاد شده دو کشور باعث افزایش مبادلات تجاری بین ایران و جمهوری آذربایجان شده است گفت: هر دو کشور همسایه برای توسعه و تکمیل کریدور شمال -جنوب با تمام وجود در راستای تکمیل آن تلاش خواهند کرد.

مدیرعامل راه آهن جمهوری آذربایجان با اشاره به آمار بارانداز ریلی آستارا-آستارا خاطرنشان کرد: از سال گذشته تاکنون بیش از 270 هزار تن کالا از خط ریلی آستارا-آستارا تخلیه و بارگیری شده است.

قربان‌اف با اشاره به مذاکرات صورت گرفته فیمابین دو کشور مبنی بر اتصال راه‌آهن قزوین-رشت به راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا گفت: هماهنگی و اقدامات خوبی بین دو دولت انجام شده و برای اتصال این خطوط در آینده نزدیک بسیار خوشبین هستیم.

مدیرعامل راه آهن جمهوری آذربایجان با اشاره به سفر وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان به تهران در خصوص اتصال خط ریلی رشت به آستارا افزود: امیدواریم با همکاری رؤسای جمهور دو کشور هر چه سریع‌تر نسبت به آغاز عملیات اتصال این خط مهم اقدام کنیم./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 99 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم