دوشنبه, 06 خرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3167
مدیرکل گمرک آستارا خبر داد:

جابجایی 259 هزار تن کالا از پایانه ریلی آستارا

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل گمرک بندر مرزی آستارا گفت : طی یازده ماه گذشته، 259 هزار و 370 تن کالا توسط 8236 واگن از پایانه ریلی آستارا به اقصی نقاط جهان جابجا شده است.

رسول امیدی اظهار کرد: از نخستین روز افتتاح رسمی بارانداز و پایانه بین المللی ریلی آستارا، گمرک برای تسهیل در امور صادرات، واردات و ترانزیت در این مکان مستقر شده و جابجایی قابل توجه کالا مبین تحول عظیم اقتصادی در این منطقه است.

وی با اشاره به آمار یازده ماه جابجایی کالا در این پایانه، ادامه داد: در این مدت 147 هزار و 301 تن کالا با 2392 واگن واردات، 98 هزار و 691 تن کالا با 1523 واگن صادرات و 13 هزار و 378 تن کالا با 203 واگن ترانزیت شده است.

وی اضافه کرد: کلینکر سیمان، چوب، MDF، غلات، سنگ، کاشی و سرامیک، میوه، لوازم خانگی تولید داخل و سایر موارد از مهمترین کالاهایی هستند که از طریق این پایانه جابجا شده است.

مدیرکل گمرک آستارا، مقصد صادرات کالا را از این پایانه کشورهای روسیه، گرجستان، آذربایجان، اکراین و قزاقستان برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر مبدأ واردات کالا به کشور، فقط کشورهای روسیه و آذربایجان است که در آینده ای بسیار نزدیک، از شمال اروپا هم در این بارانداز جابجایی کالا خواهیم داشت.

نخستین رام قطار باری آزمایشی برای انجام عملیات تخلیه و بارگیری کالا، در 19 بهمن 1396 وارد بارانداز ریلی آستارا شد و عملیات جابجایی کالا از پایانه این بارانداز به شکل رسمی با برگزاری مراسم افتتاح از 7 فروردین 1397 آغاز شد و همچنان تداوم دارد./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 108 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم