پنج شنبه, 31 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2902
در ششمین روز از دهه فجر؛

افتتاح تأسیسات دفع بهداشتی فاضلاب ویرمونی آستارا

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ همزمان با سفر «دکتر مصطفی سالاری» استاندار گیلان به شهرستان آستارا، تأسیسات دفع بهداشتی فاضلاب روستای ویرمونی افتتاح شد.

محبعلی رنج ور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان در آیین بهره برداری از این پروژه، اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب روستایی استان طی چهل سال گذشته، خدمات شایانی را داشته که 1790 روستا را تحت پوشش قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه در سطح استان 2568 روستا وجود دارد، ادامه داد: تعداد کل مشترکین آب روستاهای گیلان 295 هزار و 764 مشترک است که 79.15 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش استان می باشد.

رنج ور با بیان اینکه در این مدت چهل ساله، 15 آزمایشگاه آب احداث شده است، افزود: حدود 17 هزار و 790 کیلومتر لوله گذاری شبکه توزیع، 4245 کیلومتر خط انتقال، حفر 472 حلقه چاه، بهسازی 827 دهنه چشمه، راه اندازی 642 ایستگاه پمپاژ، ساخت 162 هزار و 41 مترمکعب مخازن و ساخت 70 باب تصفیه خانه از دیگر افتخارات شرکت در چله انقلاب هستند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به بهره برداری از تأسیسات دفع بهداشتی فاضلاب در روستای ویرمونی آستارا اشاره کرد و توضیح داد: این پروژه جمعیتی معادل 3184 نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

مدیرعامل شرکت آبفار گیلان با بیان اینکه برای احداث این پروژه مبلغی معادل 31 میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: تعداد 200 انشعاب در این پروژه نصب شده است.

در آیین بهره برداری از این پروژه ها، جمع کثیری از مدیران و اهالی روستای مذکور که در بخش مرکزی شهرستان مرزی بندر آستارا واقع شده است، حضور داشتند./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 69 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم