یکشنبه, 24 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3861
آغاز دومین روز تمرین تکاوران نیروی دریایی در خزر؛

حمله به دشمن فرضی با ۲ فروند بالگرد‌ و ناوهای موشک‌انداز

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ در دومین روز از تمرین دریایی امنیت پایدار ۹۸ در دریای خزر، شناورهای سطحی دشمن فرضی به تصرف تکاوران نیروی دریایی ارتش درآمدند.

همزمان با دومین روز تمرین دریایی امنیت پایدار 98 در آب‌های دریای خزر، تفنگداران و تکاوران نیروی دریایی با به‌کارگیری انواع تجهیزات و سلاح‌های خود از جمله قایق‌های تندرو، شناورهای هجومی و ناوچه‌های راکت‌انداز، یگان‌های سطحی دشمن را تصرف کرده و با یک عملیات راهبردی، موفق به بازپس‌گیری سواحل مورد تهاجم و تجاوز شدند.

تکاوران نیروی دریایی ارتش به همراه دو فروند بالگرد 212 AB و ناوهای موشک‌انداز، در مقابله با عملیات تهاجم دشمن فرضی به آب‌های سرزمینی توانستند با  تسلط بر راهبردهای رزمی، تکیه بر رصد دقیق اطلاعاتی، به‌کارگیری سامانه‌های اخلالگر راداری و همچنین مین‌ریزی غیرکلاسیک، ضمن جلوگیری از پیشروی دشمن فرضی، مانع تصرف یگان‌های خودی و دسترسی دشمن به نقاط حساس شوند.

تیم عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش با اجرای عملیات راپل و هلی‌برن و استفاده از شناورهای تندرو موفق به انهدام یگان دشمن فرضی در ساحل شده و توانستند منطقه سرزمینی را به‌صورت کامل تحت کنترل عملیاتی و اطلاعاتی قرار دهند./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 108 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم