یکشنبه, 24 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3600

قایقران گیلانی رکورد جدید جهانی پاروزنی روی پدل‌بورد را ثبت کرد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رکورد جهانی پارو زنی با پدل‌بورد در دریای خزر به‌مدت 25 ساعت توسط فرشید سلمان‌پور ورزشکار گیلانی اهل شهرستان بندرانزلی جابه‌جا شد.

فرشید سلمان‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با قدردانی از حمایت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی، اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان بندرانزلی و همچنین هیئت قایقرانی اظهار داشت: با پاروزنی به‌مدت 25 ساعت روی پدل‌بورد رکورد جهانی آن را جابه‌جا کردم. وی با بیان اینکه اقدام وی جهت رکوردزنی با پدل‌بورد به مدت 25 ساعت پنجمین تلاشش برای ثبت رکوردی جهانی است گفت: تا پیش از این رکورد جهانی قایقرانی ایستاده با پدل‌بورد متعلق به ورزشکاری از کشور نروژ با ثبت رکورد 24 ساعت بود که و با پیمودن مسافت 130 کیلومتری در صدر جدول قرار داشت.

این قهرمان رشته قایقرانی با تأکید بر اینکه وی هم از لحاظ مسافت و هم از لحاظ زمان رکورد ورزشکار نروژی را ارتقاء داده است تصریح کرد: خوشحال هستم که با تلاش خود نام کشورمان در این رکوردشکنی به ثبت می‌رسد و امیدوارم با کمک‌های پروردگار و حمایت مسئولان بتوانم این راه را بهتر از همیشه ادامه دهم. وی در مورد زمان شروع و خاتمه قایقرانی با پدل‌بورد که از دیروز آغاز شده بود نیز ابراز داشت: بنده از ساعت 7 صبح دیروز تا ساعت 8 صبح امروز به‌مدت 25 ساعت مسیر باشگاه قایقرانی سنگاچین واقع در بندرانزلی را تا کیاشهر و از آن‌جا به سمت باشگاه و سپس به طرف دهکده ساحلی را با پدل‌بورد پارو زدم.

سلمان‌پور با بیان اینکه انجمن موج‌سواری ایران در حال پیگیری ثبت جهانی رکورد قایقرانی با پدل‌بورد وی است خاطرنشان کرد: بنده در سال‌های گذشته نیز در رشته‌های دیگر شاخه قایقرانی و شنا رکورد‌زنی‌هایی را داشته‌ام که همگی آن‌ها در نوع خود رکوردهایی جهانی محسوب می‌شوند. وی با اشاره به رکوردهایی که تاکنون به ثبت رسانده گفت: پیمودن مسافت 300 کیلومتری چابکسر تا آستارا برای نخستین بار در جهان با تخته بادبانی(ویندسرف) در سال 89، ثبت رکورد کشیدن قایق یک تنی با شنای قورباغه به مسافت 5 کیلومتر در زمان 2 ساعت و 20 دقیقه در سال 90 از جمله این موارد است.

سلمان‌پور در مورد دیگر افتخارات ورزشی خود افزود: ثبت پارو زدن در دستگاه شبیه‌ساز رشته روئینگ(آرگومتر) به مسافت 61 کیلومتر و 118 متر بدون وقفه در سال 1391 و کشیدن قایق 2 تنی به مسافت 2 هزار و 100 متر در مدت زمان یک ساعت و 28 دقیقه در مهرماه سال 97 در کارنامه بنده موجود است./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 96 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم