شنبه, 02 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2842
رئیس اداره محیط زیست بندرانزلی؛

کشف پرندگان شکاری و یک قبضه اسلحه از شکارچیان در تالاب انزلی

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ ماموران اداره حفاظت محیط زیست انزلی پنج قطعه چنگر، یک قطعه مرغابی و یک قبضه اسلحه شکاری از شکارچیان در تالاب بین المللی کشف کردند.

به نقل از روابط عمومی محیط زیست گیلان؛ بنا به اظهار احسان هادی پور رئیس اداره محیط زیست بندرانزلی، محیط بانان مستقر در سرمحیط بانی قلمگوده و محیط بانی سرخانکل بطور مداوم و شبانه روزی نسبت به پایش تالاب بین المللی انزلی اقدام می کنند و بر این اساس موفق به کشف پنج قطعه چنگر، یک قطعه مرغابی و نیز یک قبضه اسلحه شکاری از شکارچیان شدند. وی ادامه داد: مراتب صورتجلسه و پرونده متخلف جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

رئیس اداره محیط زیست بندرانزلی از شهروندان خواست درصورت مشاهده هرگونه تخلف محیط زیستی در عرصه خشکی و شکار و صید غیرمجاز به عنوان همیار محیط زیست همراه این اداره باشند.

پیشتر بر اساس اعلام اداره کل محیط زیست گیلان و ابلاغ دستورالعمل مربوط به صید و شکار؛ شکارچیان مجاز خواهند بود صرفا در روزهای پنجشنبه و جمعه در هر سفر یا روز شکار، از پرندگان خشکی زی نظیر کبک تا دو قطعه و از پرندگان آبزی چهار قطعه را شکار کنند و روزهای شکار هم برای روزهای پنجشنبه و جمعه در نظر گرفته شد.


حوضه آبخیز تالاب انزلی 350 هزار هکتار مساحت دارد. تالاب بین المللی انزلی از مهمترین زیستگاه‌های پرندگان مهاجر و محل تخم ریزی آبزیان بوده و از نخستین تالاب‌های ثبت شده در معاهده رامسر در سال 1971 میلادی است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 90 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم