سه شنبه, 01 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2349
مجید صانعی سخنگو شورای شهر صومعه سرا؛

در دوره های قبل شورا قراردادهای ترکمنچای بسته می شد!

 • انداز قلم

اختصاصی سوما؛ سخنگوی شورای شهر صومعه‌سرا با اشاره به اینکه بوستان مفاخر در این شهرستان احداث می‌شود، گفت: از سرمایه‌گذاران در این شهرستان استقبال و همکاری می‌کنیم.

مجید صانعی، سخنگوی شورای شهر صومعه‌سرا در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار کرد: رسالت خبری و جایگاه اصحاب رسانه مقدس است و حرکت، منش و سلوک آنها را پایبندی به اعتقاداتشان معلوم می‌کند.

وی با بیان اینکه قرار گرفتن در جایگاه منتقد بسیار آسان است اما وقتی در جایگاه عمل قرار می‌گیریم سختی‌های آن را شاهد هستیم، افزود: از آغاز به کار شورای دور پنجم تا کنون ۹۲ جلسه در صحن شورا برگزار شده است.

سخنگوی شورای شهر صومعه‌سرا با بیان اینکه متاسفانه خبرنگاران شهرستان در جلسات علنی شورا حضور پیدا نمی‌کنند، گفت: دوشنبه‌ها ساعت ۶ عصر جلسه علنی شورا برگزار می‌شود.

صانعی با بیان اینکه انتظار می‌رود همراهی اصحاب رسانه با شوراها بیشتر شود، تصریح کرد: در راستای فرهنگ عمومی حضور خبرنگاران کمرنگ است.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات فرهنگی شهر با اطلاع رسانی اصحاب رسانه حل می‌شود و شاهد بداخلاقی‌های رسانه‌ای به خصوص فضای مجازی دیگر نخواهیم بود.

سخنگوی شورای شهر صومعه‌سرا با اشاره به اینکه در آینده‌ای نزدیک برای لیموده و مسکن مهر پارک احداث می‌شود، اظهار کرد: ایجاد پارک محله و سفر به محله‌های این شهر را در دستور کار داریم.

صانعی، بودجه امسال شهرداری صومعه‌سرا را حدود ۱۶ میلیارد تومان دانست که ۱۹ درصد آن محقق شده است و افزود: این بودجه در شش ماه دوم محقق می‌شود در صورتی که در شهرستان به دلیل بارندگی کارهای عمرانی بیشتر در شش ماهه نخست انجام می‌شود.

وی، تمرکز زدایی از مرکز شهر، آمایش عادلانه خدمات رفاهی، توجه به ایجاد امکانات رفاهی در حاشیه شهر را از جمله برنامه‌ها و اولویت‌های شهرداری دانست و گفت: کمبود منابع مالی برای اجرای پروژه‌ها از جمله مشکلات ما است.

سخنگوی شورای شهر صومعه‌سرا با بیان اینکه ساختمان شورای شهر در شان مردم این شهرستان نیست، تصریح کرد: در صدد ایجاد بوستانی به نام بوستان مفاخر در این شهرستان هستیم که در انتهای آن یک ساختمان برای شورا احداث شود.

صانعی با بیان اینکه زمین آرامستان این شهرستان وقفی است و ما به دنبال گرفتن حکم مدیریت اجرایی این مکان برای شهرداری هستیم، خاطرنشان کرد: سازمان آرامستان شهرداری در این مکان احداث و تا دو ماه دیگر افتتاح می‌شود که یک روحانی مستقر خواهد داشت.

وی با اشاره به طراحی بازارچه دائمی میوه و تره بار در این شهرستان، اظهار کرد: پیاده راه فرهنگی خیابان فرهنگ علاوه بر اینکه تصویب شده بود اما هنوز اجرایی نشده زیرا مقداری از کسبه این خیابان نسبت به این پروژه ایستادگی می‌کنند.

سخنگوی شورای شهر صومعه‌سرا با اشاره به بازسازی میدان اصلی شهر، افزود:  متاسفانه در گذشته در شورای شهر صومعه سرا قراردادهای ترکمنچای زیادی بسته شده که اثرات منفی آن امروز گریبان شورای شهر و شهرداری صومعه سرا را گرفته است و بالغ بر ۴ میلیارد تومان فقط این شهرداری بدهکار بوده است که مقدار زیادی از آن پرداخت شده و مابقی هم پرداخت خواهد شد.

صانعی با بیان اینکه متاسفانه آوردن سرمایه گذار به این شهرتسان به سختی است اما رفتنش به آسانی صورت می‌گیرد، گفت: اصحاب رسانه در جذب سرمایه‌گذاران می‌توانند کمک شایانی کنند.

وی با بیان اینکه مجوز پارک سرپوشیده برای این شهرستان صادر شده است اما هیچ سرمایه گذاری نیست که آن را اجرا کند، تصریح کرد: ما حاضریم اگر سرمایه گذاری  بخواهد پارک آبی و … را در این شهرستان راه اندازی کند زمین در اختیارش قرار دهیم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

 • شعور

  صانعی طوری از تمرکز زدایی دم میزند که آدم فکر میکند درخصوص کلان شهرها صحبت میکند شهر یک وجبی صومعه سرا ویرانه است بخش بزرگی از کوچه ها پر از خاک و اشغال شده
  ( صومعه سرا ماشین خاک روب ، مکش خاک وجود ندارد ) خیابانها دایماً ترافیکی اند تمام درمانگاه ها و بانکها همه در یک خیابان قراردارد.
  شورای صومعه سرا چون نمی تواند کاری انجام دهد فقط مداحی آقای دلخوش میکند

  پاسخ
 • رام

  سخنگوی حرفهای زیبایی می زند. مجوز پارک سرپوشیده برای این شهرستان صادر شده است اما هیچ سرمایه گذاری نیست که آن را اجرا کند. ما حاضریم اگر سرمایه گذاری بخواهد پارک آبی و را در این شهرستان راه اندازی کند زمین در اختیارش قرار دهیم.
  دکتر صانعی خاطرنشان کرد: سازمان آرامستان شهرداری در این مکان احداث و تا دو ماه دیگر افتتاح می‌شود که یک روحانی مستقر خواهد داشت.سخنگوی شهر صومعه‌سرا با اشاره به اینکه در آینده‌ای نزدیک برای لیموده و مسکن مهر پارک احداث می‌شود، اظهار کرد: ایجاد پارک محله و سفر به محله‌های این شهر را در دستور کار داریم. مطمیناً ساختمان قبرستان و ساختمان شورای شهر صومعه سرا را به بهترین وضعیت می سازید و تحویل میدهد ولی آنچه وظیفه شماست هرگز.

  پاسخ
 • میرویم

  سخنگوی شورای شهرصومعه سرا فقط حرف میزند. اگر سرمایه گذاری بخواهد پارک آبی را در این شهرستان راه اندازی کند زمین در اختیارش قرار دهیم.

  مجوز پارک سرپوشیده صادر شده است
  طراحی بازارچه دائمی میوه و تره بار در صومعه سرا .

  آینده‌ای نزدیک برای لیموده و مسکن مهر پارک احداث می‌شود،

  ایجاد پارک محله و سفر به محله‌های این شهر را در دستور کار داریم.
  سالهاست حرف دلخوشکنک می شنویم متاسفاً سخنگوی محترم تمام سایتها را مال خود کرده
  حتی حاضر نمی شوند حداقل انتقاد به عملکرد ضعیف ایشان را درج کنند. همه این اعضاء می دانستند وضعیت چگونه است اما قبول شرکت در انتخابات کردند الان اینگونه حرف می زنند که قرار داد ترکمنچای بسته شده

  پاسخ
 • قرارداد ترکمنچای

  سایت محترم سوما نیوز چرا شما ابزاری برای شورای رفتنی شده اید.
  آقا مجید گفت، ساختمان شورای شهر صومعه‌سرا در شان مردم نیست، در صدد ایجاد بوستان مفاخرهستیم که در انتهای ساختمان برای شورا احداث شود. تمرکز زدایی از مرکز شهر، آمایش عادلانه خدمات رفاهی، توجه به ایجاد امکانات رفاهی درحاشیه شهر اولویت‌ شهرداری است. کمبود منابع مالی برای اجرای پروژه‌ها از جمله مشکلات ما است. خدا بخیر کند چقدر شهر صومعه سرا بزرگ شده و تمام امکانات شهری برقراراست که حاشیه شهر مورد توجه شده.

  پاسخ

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 92 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم