چهارشنبه, 26 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3373

27 تن بذر اصلاح شده برنج در سیاهکل توزیع شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیاهکل گفت :تاکنون 27 تن بذر هاشمی اصلاح شده در بین کشاورزان این شهرستان توزیع شده است.

بهزاد کوهستانی روزشنبه  اظهار داشت: قیمت هر کیلو گرم از بذر هاشمی اصلاح شده توزیعی توسط جهاد کشاورزی هشت هزار تومان است که به دلیل کیفیت مناسب آن امسال استقبال خوبی از سوی کشاورزان از این بذر شده است.


وی با اشاره به این که میزان بذر هاشمی توزیع شده در سال گذشته 32 تن بود افزود: امسال با توجه به تقاضا واستقبال کشاورزان بیشتر خواهدشد. وی اظهارداشت:علاوه بر بذرهاشمی اصلاح شده قرار است بذر گیلانه نیز برای اولین بار بین شالیکاران شهرستان سیاهکل توزیع شود.

مدیر جهاد کشاورزی سیاهکل به شخم زمستانه هم اشاره و خاطرنشان کرد: از چهار هزار و 430 هکتار اراضی شالیکاری این شهرستان حدود 35 درصد زیرکشت شخم زمستانه قرار گرفته اند که این روند ادامه دارد.


وی ادامه داد: در سال زراعی 97 حدود 11 هزار و 288 تن برنج سفید در شهرستان سیاهکل تولید شد که ارزش ریالی آن حدود 135 هزار و 456 میلیارد ریال بود. شهرستان سیاهکل دارای 47 هزار نفر جمعیت می باشد که حدود شش هزار و  300 نفر از این جمعیت برنجکار هستند.

این شهرستان دارای دو بخش مرکزی و دیلمان است که برنج فقط در بخش مرکزی (جلگه) آن کشت می شود./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 125 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم