یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2893
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل؛

افزایش طمع شکارچیان در ایام نزديك‌ شدن به پایان مهلت مجوز شكار

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل گفت: با توجه به نزديك شدن به پایان مهلت مجوز شكار و با توجه به تجربیات قبلی در اين زمان طمع بعضی شکارچیان بیشتر می‌شود.

لطيف جواهردشتی در جلسه محیط زیست سیاهکل گفت: با هوشیاری و تلاش شبانه روزی یگان حفاظت محیط زیست سیاهکل چهار متخلف شکار با دو قبضه اسلحه مجاز (بدون دریافت پروانه شکار) و دو قبضه اسلحه غیرمجاز در شکارگاه های این شهرستان دستگیر شدند. وی افزود: با توجه به نزديك شدن به پایان مهلت مجوز شكار و با توجه به تجربیات قبلی در اين زمان طمع بعضی شکارچیان بیشتر می‌شود.

جواهر دشتی با بیان اینکه وضعیت خوب آب و هوایی پایان هفته و همچنین وجود زیستگاههای مناسب در حوزه این شهرستان حضور شکارچیان را دوچندان می‌کند، خاطرنشان کرد: یگان حفاظت این اداره با گشت‌های شبانه روزی و با حضور در مناطق تحت حفاظت خود موفق به دستگیری چهار متخلف شکار شدند که دارای دو قبضه اسلحه مجاز، بدون تحصیل پروانه شکار  و دو قبضه اسلحه غیر مجاز بودند (سه قبضه تک لول و یک قبضه دولول) ولی با توجه به اقدام بهنگام نیروهای یگان شکار صورت نگرفت و همچنین وی افزود: متخلفین پس از دستگیری و تشکیل پرونده روانه مراجع قضایی شدند.

جواهردشتی ضمن تشکر از همه مردم و علاقه مندان به طبیعت و حیات وحش که در این زمینه با محیط زیست همکاری بسیار موثری دارند از تمام شکارچیان درخواست کرد طبق قوانین و ضوابط تعریف شده و دستورالعمل های موجود نسبت به شکار اقدام کنند./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 70 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم