یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3517

خانه‌هایی که در شرق استان گیلان خواب سیلاب می‌بینند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ خطر سیلاب و رانش زمین منازل مسکونی و اهالی حاشیه رودخانه منتهی به پلرود رحیم آباد رودسر در استان گیلان را تهدید می‌کند.

پس از گذشت چندین ماه از طغیان رودخانه پلرود رودسر و خسارت‌های بسیار زیادی که به موجب آن به ابنیه و زیرساخت‌های منطقه وارد شد این‌بار خطر سیلاب و رانش زمین منازل مسکونی و اهالی حاشیه این رودخانه را به‌شدت تهدید می‌کند.شهروندان و مردم خونگرم رحیم آبادی در خلال تهیه گزارش مردمی نگرانی‌ها و دل‌ مشغولی‌های خود را با شهردار رحیم آباد و مسئولان برخی از دستگاه‌های ذیربط نظیر شرکت آب منطقه‌ای ابراز داشتند؛ از درخواست‌های کوچک تا نظراتی که به نظر خودشان در برخی موارد کارشناسی شده است.

آن‌چه که در نگاه نخست پس از بازدید از منطقه به ذهن متبادر می‌شود این است که قسمت‌هایی از دیواره رودخانه منتهی به پلرود در خیابان مولوی کوچه امیر در شهر رحیم آباد به دلیل سیلاب مهرماه سال گذشته تخریب‌شده و با گذشت چندین ماه به علت کم‌کاری‌های انجام‌ گرفته هنوز بازسازی نشده است. مهرماه گذشته به‌علت بارش شدید باران و طغیان رودخانه پلرود رودسر به بسیاری از زیرساخت‌های مناطقی که در مسیر حرکت این رودخانه بودند از راه‌های دسترسی گرفته تا پل‌های عبور و مرور اهالی آسیب‌ها و خسارات بسیار جدی وارد شد به‌طوری‌که هنوز مرمت و بازسازی آن‌ها به طور کاملی انجام نشده است.

اما آنچه که بیش از هر چیز دیگری موجبات نگرانی را فراهم می‌کند خانه‌هایی است که در خیابان مولوی کوچه امیر در شهر رحیم آباد رودسر واقع شده‌ و با وقوع هرگونه بارندگی شدید کاملاً در معرض خطر سیلاب و رانش زمین قرار دارند و این موضوع آسایش خاطر و خواب راحت را از چشمان اهالی گرفته است. برخی از مردم و اهالی منطقه یاد شده در شهر رحیم‌آباد رودسر از پیگیری‌های بسیار زیاد خود برای حل مشکل دیواره‌سازی حاشیه رودخانه پلرود که منازل محل سکونت آن‌‌ها کاملاً در کنار آن و با فاصله بسیار ناچیزی واقع شده است می‌گویند و از کم‌کاری برخی از دستگاه‌ها به‌شدت گله‌مند هستند.

یکی از اهالی در تشریح پیگیری‌های انجام شده توضیحاتی به خبرنگار تسنیم ارائه داد و خاطرنشان کرد:‌ با گذشت چندین ماه از وقوع سیلاب در منطقه رحیم‌آباد هنوز هیچ کسی برای حل مشکل ساکنان حاشیه رودخانه پلرود کاری انجام نداده است و تمام پیگیری‌های اهالی نیز به در بسته خورده است. یکی دیگر از اهالی ساکن خیابان مولوی کوچه امیر شهر رحیم آباد رودسر نیز ضمن انتقاد شدید از کم‌کاری‌ برخی از دستگاه‌ها‌ برای رسیدگی به مطالبات جدی مردم منطقه ابراز داشت: تاکنون مراجعات بسیار زیادی به شهرداری رحیم‌آباد و اداره آب منطقه‌ای داشته‌ایم اما هنوز هیچ نتیجه‌ای نگرفتیم.

پاسکاری مردم بین ادارات مختلف و برخی از دستگاه‌های ذیربط و نتیجه بخش‌ نبودن پیگیری‌های آنان برای اصلاح، بازسازی و دیواره‌سازی مناطقی از حاشیه رودخانه پلرود که به‌علت سیلاب سال گذشته تخریب شده است ‌از مهم‌ترین دغدغه‌هایی بود که توسط اهالی منطقه بیان شد. در حالی که برخی از مسئولان مربوطه نبود اعتبارات و کمبود منابع مالی را دلیل عدم توجه خود به مشکلات مردم و اهالی خیابان مولوی رحیم آباد رودسر اعلام می‌کنند خطر وقوع سیلاب و رانش زمین و تخریب منازل مردم به‌ویژه در فصول پر بارش سال به کابوسی برای آنان تبدیل شده است./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 92 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم