شنبه, 02 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3204
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر؛

تخلفات متعدد برداشت ماسه از سواحل رودسر

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر گفت: برداشت ماسه زیستگاه جانوران ساحلی گوناگون را با خطرات جدی مواجه می‌کند.

علی محمدپور با بیان اینکه ماسه‌های سواحل، سد طبیعی در زمان پیشروی آب دریا هستند و همچنین از تلفیق آب شور و شیرین جلوگیری می‌کنند، گفت: برداشت‌های بی‌رویه شن و ماسه این قدرت را از ساحل کاهش می‌دهد و به همین دلیل به جد با هرگونه ماسه‌خواری در سواحل رودسر به شدت برخورد می‌شود.  وی افزود: برداشت ماسه زیستگاه جانوران ساحلی گوناگون را نیز با خطرات جدی مواجه می‌کند.   

محمدپور گفت: با توجه به تخلفات متعدد برداشت ماسه از ساحل و شکایت مردمی طی حضور میدانی دادستان شهرستان بازدید مشترکی از ساحل به همراه رییس اداره حفاظت محیط زیست رودسر صورت پذیرفت.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر  ادامه‌ داد: در این بازدید مشترک که از مناطق مختلف ساحلی صورت پذیرفت، دادستان شهرستان در خصوص نحوه کنترل و جلوگیری از تخلفات برداشت ماسه و تخریب ساحل راهکارهای لازم را تبیین کردند.

وی تصریح کرد: برداشت ماسه از سواحل با توجه به نظارتهایی که انجام می‌شود، امسال کاهش یافته است و امیدواریم این پدیده غیر زیست محیطی در سواحل به صفر برسد./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 82 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم