پنج شنبه, 31 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2905
سرپرست فرمانداری رودسر گفت:

در آمدزایی جمع کثیری از مردم چابکسر با تولید گل و گیاه

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ سرپرست فرمانداری رودسر گفت: چابکسر می‌تواند بعد از محلات به عنوان برند گل و گیاه ایران معروف و معتبر شود.

علی وارسته بهدانی در جلسه فرمانداری رودسر گفت: چابکسر با ۴۵۰ هکتار سطح زیر کشت گل و گیاه می‌تواند بعد از محلات به عنوان برند گل و گیاه ایران معروف و معتبر شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان رودسر دارای ۱۲۰۰ تولید کننده گل و گیاه است، افزود: جمع کثیری از مردم چابکسر از تولید گل و گیاه درآمدزایی می‌کنند و همه سالانه مسافران و توریست های زیادی برای خرید آن به چابکسر سفر می‌کنند.

وارسته با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های ما ظرفیت‌های مغفول مانده در این شهرستان است، خاطرنشان کرد: با یکصدا شدن می‌توان ظرفیت‌های بکر شهرستان رودسر را به فرصت تبدیل کرد و برای مردم شهرستان به درستی نقش آفرین بود. وی تصریح کرد: باید به بخش خصوصی بها دهیم و از آنها در بالا بردن سطح کیفی و شناساندن ظرفیت های شهرستان کمک بخواهیم.


در حال حاضر ۳۷۰ واحد گلخانه‌ای، به وسعت ۳۴ و نیم هکتار در گیلان فعال است و غیر از آن ۱۰۸ هکتار فضای غیرگلخانه‌ای هم در این استان به پرورش گل و گیاهان زینتی و درختچه‌های تزیینی اختصاص یافته است.

سالانه بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار شاخه گل، بیش از ۶۶۰ هزار گلدان گل و گیاه زینتی و بیش از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار درخت و درختچه تزیینی در گیلان تولید می‌شود که ارزش اقتصادی آنها حدود ۳۰۰ میلیارد ریال است./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 68 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم