یکشنبه, 30 دی 1397
شناسه خبر:2218
انتقادات شدید عضو هیات رئیسه مجلس از استاندار گیلان؛

استان‌های گیلان و بوشهر تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند

  • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ انتقادات شدید عضو هیات رئیسه مجلس از استاندار گیلان؛ مسئولیت وضعیت کشاورزان در استان گیلان با کیست؟ آیا کسی نباید پاسخگو باشد؟

نماینده عالی دولت در استان چه‌کاری برای کشاورزان انجام می‌دهد؟ از مرداد ماه چای‌کاران مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند. تعرفه واردات چای خارجی نیز کاهش‌یافته اما عکس‌العمل استاندار گیلان چه بوده است؟!

دهه فجر انقلاب اسلامی از ابتدای عمر پربرکت انقلاب اسلامی تا کنون، یادآور رهایی ملت و قیام آنان در برابر ظلم و تبعیض بوده است. برهه ای از زمان که آغازش از 22 بهمن 57 تا کنون، با رونمایی از پروژه های عمرانی و اشتغال‌زایی همراه بوده است. با این حال، امسال در گیلان دهه فجر 96 با حواشی خاصی روبرو بود، افتتاح یک آرایشگاه زنانه در یکی از بخش‌ها و افتتاح یک نمایشگاه اتومبیل در رستم‌آباد رودبار دو نمونه از افتتاح‌های عجیبی بود که امسال رقم خورد. در همین راستا اسدالله عباسی، نماینده مردم رودسر و املش در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین با انتقاد از پروژه‌های افتتاح‌شده در استان گیلان، گفت: ما شاهد افتتاح پروژه های کارآفرینی و اشتغالزایی در استان‌های مختلف بودیم اما در استان گیلان خبری از این ها نبود!

وی ادامه داد: در استان گیلان افتتاح هیچ پروژه‌ای که بتواند پاسخگوی عطش جوانان جویای کار باشد، را نداشته‌ایم. در چند ماه گذشته شاهد مشکلات فراوان برای کارخانه جات کشاورزی و کشاورزان بوده‌ایم. برنج گیلان پس از برداشت، روی دست کشاورزان باقی‌مانده است و نه‌تنها به قیمت واقعی خود نرسیده بلکه خریدار خود را نیز از دست‌ داده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولیت وضعیت کشاورزان در استان گیلان با کیست؟ آیا کسی نباید پاسخگو باشد؟ نماینده عالی دولت در استان چه‌کاری برای کشاورزان انجام می‌دهد؟ از مرداد ماه چای‌کاران مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند. تعرفه واردات چای خارجی نیز کاهش‌یافته اما عکس‌العمل استاندار گیلان چه بوده است؟! مرکبات در شرق گیلان با مشکلات مواجه است. آیا باید مرکبات ما روی زمین بماند و خریدار نداشته باشد؟ استاندار گیلان برای این وضعیت چه‌کار کرده است؟

عباسی افزود: اینکه دنبال طرح‌های غیر کارشناسی بگردیم، کاری منطقی نیست، مگر غیر از این است که استان گیلان در 6 ماه از سال از گردشگر خالی است؟! با محصولات کشاورزی خود چه کرده‌ایم؟ چه کسانی باید بوم گردی کند؟ آیا خود گیلانی‌ها باید به گیلان سفر کنند؟! برنامه ما برای ایجاد ثروت در استان چیست؟ آیا آزادراه و ریل قطار می‌خواهد مشکلات استان را حل کند؟

نماینده رودسر و املش اظهار داشت: آقای استاندار چه‌کاری را برای استان گیلان می‌خواهد استارت بزند؟ ما اجازه نخواهیم داد اعتباراتی که به استان گیلان می‌آید با طرح‌های غیر کارشناسی حیف‌ومیل شود. در بخش اشتغال و تولید فعلاً کسانی که سرمایه‌گذار هستند در گردش دایره وار در بروکراسی اداری هستند. صندلی معاونت اقتصادی استانداری مدت هاست که خالی است و کسی نیست که کارگروه‌های اشتغال و رفع موانع تولید تشکیل دهد. در مجموع وضعیت استان گیلان را به‌عنوان یکی از سیزده نماینده این استان، مطلوب نمی‌بینم و نگران این وضعیت هستیم و حتماً با همکاران خود در مجمع نمایندگان استان گیلان به این موضوعات ورود خواهیم کرد و با مردم صادقانه به گفتگو خواهیم نشست.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در خصوص جلسه‌ای که مجمع نمایندگان استان با معاون اول رئیس‌جمهور برگزار کرد، نیز گفت: اینکه ما بیاییم و با معاون اول رئیس‌جمهور عکس یادگاری بگیریم و فکر کنیم خروجی خواهد داشت، مهم نیست. این جلسه هیچ خروجی مناسبی نداشته است و بنده همزمان با این جلسه در هیئت‌رئیسه مجلس برای برنامه‌ریزی زمان‌بندی بودجه حضور داشتم اما تا امروز نشان داده‌شده است که برنامه‌ریزی‌ای برای حل مشکلات کشاورزی در استان گیلان وجود ندارد. این در حالی است که استان گیلان در شرایط بسیار بدی نسبت به سایر استان‌ها قرار دارد و آمارهایی که منتشر می‌شود به‌هیچ‌عنوان صحت ندارد. حتی آمارهایی که از کارگروه اشتغال در حضور وزیر کار مطرح شده بود، صحت نداشت.

وی در پایان تصریح کرد: ما در هر خانه‌ای را در استان گیلان بزنیم می‌بینیم که چند بیکار در هر خانه وجود دارد. ما به شرایط فعلی امیدوار نیستیم و انتظار آن می‌رفت که آقای دکتر روحانی با انتخاب یک استاندار بومی درد مردم را از نزدیک لمس کند. استان‌های گیلان و بوشهر تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند. قطعاً تقابل با ظرفیت‌هایی چون نمایندگان استان هیچ نتیجه‌ای را در پی نخواهد داشت و استان گیلان ما هر روز عقب و عقب‌تر خواهد رفت./خزر

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عادی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 107 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم