شنبه, 02 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3230
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار؛

زیبایی بلای جان پازن های رودبار

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت: شکار غیر مجاز پازن 100 میلیون جریمه جدا به عنوان ضرر و زیان حیات وحش در پی دارد که شکارچیان مجرم باید نسبت به پرداخت آن نیز اقدام کنند.

رامین حسین زاده گفت: یک شکارچی غیرمجاز که اقدام به شکار یک راس کل و بز در منطقه رودبار کرده بودند، بعد از دستگیری راهی مراجع قضایی شد که در همین راستا به پرداخت  100 میلیون ریال جریمه به عنوان ضرر و زیان حیات وحش و 100 میلیون ریال جریمه به نفع دولت محکوم شدند.

وی افزود: این شکارچی غیرمجاز متاسفانه در سال گذشته اقدام به شکار یک راس کل و بز کرده بود که با هوشیاری و تلاش یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار دستگیر و به مراجع قضایی رودبار معرفی شده بود.

حسین زاده ضمن تشکر از مراجع قضایی شهرستان رودبار ادامه داد: نتیجه رسیدگی این پرونده منجر به صدور رای قطعی جریمه به مبلغ 100 میلیون ریال به نفع دولت شد.

وی با اشاره به اینکه پازن نام یک زیرگونه از گونه بز کوهی است، خاطرنشان‌کرد: شکار غیر مجاز پازن 100 میلیون جریمه جدا به عنوان ضرر و زیان حیات وحش در پی دارد که شکارچیان مجرم باید نسبت به پرداخت آن نیز اقدام کنند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار در وصف گونه کل و بز گفت: این حیوان چابک و زیبا از خانواده گاوسانان بوده که با داشتن شاخها بلند شمشیر مانند به طول تقریبی 150 سانتی متر زیبایی منحصر به فردی داشته و لقب سلطان صخره ها را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار به صورت شبانه روزی زیستگاههای حیات وحش شهرستان را در رصد خود داشته و با مجرمان شکار و صید برخورد قاطعانه‌ای خواهد داشت.

حسین‌زاده همچنین از تمام دلسوزان حیات وحش و طبیعت دوستان درخواست کرد تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف محیط زیستی درشهرستان رودبار، با یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با شماره تماس 01331623044 تماس گرفته و در پاسداری و حفاظت محیط زیست، اداره محیط زیست رودبار را یاری دهند./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 79 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم