یکشنبه, 24 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3619

حمله به پلیس با باتوم در رشت/ دسیسه‌ای برای رواج عربده کشی

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ بار دیگر عربده کشی، فحاشی و حمله به پلیس این بار با باتوم در گلسار رشت.

حدود ساعت یک بامداد جمعه، ۷ تیرماه، در بلوار گیلانِ گلسار، جنب دانشگاه تربیت معلم، پلیس راهنمایی و رانندگی به خودرویی به دلیل صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی و سوخته بودن یکی از چراغ‌های جلوی خودرو فرمان توقف می‌دهد، اما راننده و سرنشین خانم شروع به فحاشی کرده و فرار می‌کنند و وقتی خودروی گشت در بلوار گیلان مجددا قصد تذکر و متوقف کردن خودروی متخلف را داشتند، راننده خودروی متخلف در وسط خیابان ترمز کرده و با فحاشی به سمت پلیس حمله‌ور می‌شود و درب خودروی پلیس را باز می‌کند و با پلیس درگیر می‌شود.

پس از این اتفاق، بلافاصله راننده‌ی یک خودروی دیگر که پلاک تهران بود و ظاهرا حالت عادی نداشت، با دیدن این صحنه، بدون آگاهی از اصل ماجرا به صورت مورب جلوی ماشین پلیس را گرفته و با عربده‌کشی و فحاشی و با در دست داشتن یک باتوم به سمت نیرو‌های پلیس حمله‌ور شده و با صدای بلند اقدام به فحاشی می‌کند. نهایتا این قائله با حضور به موقع ماموران کمکی، کنترل شده و متهمین به کلانتری گلسار هدایت می‌شوند.

به نظر می‌رسد، باید مسئولان انتظامی و قضایی چاره‌ای برای این دسیسه‌ها و سناریو‌هایی که می‌خواهد اقتدار پلیس ایرانی را خدشه دار کند بیندیشند و با پشتیبانی حقوقی و قضایی از ماموران پلیس و برخورد قاطع با متخلفین و هنجارشکنان به حفظ امنیت جامعه که در گرو حفظ شأنیت و صلابت پلیس است کمک کنند.

اخیرا چند مورد در مناطق مختلف شاهد حمله، تهدید و بی احترامی به پلیس از سوی هنجارشکنان هستیم، در ماجرایی که در تهرانپارس اتفاق افتاد کار به جایی رسید که حتی نیروی انتظامی تهران بزرگ قصد داشت نیروی پلیس را عزل کند در حالی که مأموران طبق وظیفه شان فقط قصد ایجاد نظم و برخورد با اختلال گران در نظم و آرامش مردم را داشتند.

در ماجرایی دیگر یک زن با صندلی به ماشین پلیس حمله می‌کند و آینه بغل ماشین پلیس را می‌شکند! و این بار بعد از هنجارشکنی‌های زن رقاصه، در ماجرایی دیگر باز هم در گلسار رشت متخلفان در کمال تعجب با پلیس درگیر می‌شوند. وقتی اقتدار پلیس حفظ نشود، نتیجه اش این خواهد شد که هر کسی به خود جرأت می‌دهد با باتوم و عربده کشی و فحاشی به مامور در حال انجام وظیفه حمله ور شود!

وقتی اراذل و اوباش به راحتی جلوی مأمور، چماق و باتوم به دست می‌گیرند، و فحاشی و ایجاد نا‌امنی می‌کنند، امنیت اجتماعی و روانی مردم چگونه باید تامین شود؟!/خبرگزاری بسیج

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 97 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم