یکشنبه, 24 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3599

90 باند قاچاق مواد‌ مخدر ‌در گیلان متلاشی شد‌

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی گیلان گفت: بیش از 80 باند قاچاق مواد مخدر سال گذشته در استان گیلان متلاشی شد.

سرهنگ احدالله احدی امروز در نشست خبری پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان گیلان با اصحاب رسانه گیلان در رشت اظهار داشت: کشور ایران در عرصه مبارزه همه‌جانبه با مواد مخدر به‌خوبی پیشگام است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی گیلان با تأکید بر اینکه پدیده اعتیاد به مواد مخدر جزء جدی‌ترین مسائل کشور در حوزه فرهنگی و سیاسی جامعه است خاطرنشان کرد: بیش از دو دهه است که مواد مخدر صنعتی جایگزین مواد مخدر سنتی شده است.

احدی با بیان اینکه تغییر ساختار مواد مخدر به‌صورت مهندسی شده توسط برخی افراد انجام شده است افزود: این تغییر در زیرمجموعه جنگ نرم جای گرفته و روند رو به رشد و تغییر الگوی مصرف مواد مخدر در سال‌های اخیر، زنگ خطر بزرگی را به صدا درآورده است. وی با اشاره به اینکه یکی از عوامل آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد است گفت: مبارزه با مواد مخدر از مطالبات جدی عموم مردم است و در این راستا تمام مسئولان و دستگاه‌های اجرایی باید با برنامه‌ریزی و به‌صورت کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت اهتمام ورزند که شاهد فضای سالمی در جامعه باشیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان گیلان ابراز داشت: گردش مالی و سود حاصل از جابه‌جایی و فروش مواد مخدر که نصیب برخی قاچاقچیان مواد مخدر شد زمینه‌ای را فراهم کرد که آن‌ها با برنامه‌ریزی خود، جوانان ما را به این معضل گرفتار کنند.

احدی با بیان اینکه وظیفه ما و تمام مسئولان اجرایی استان گیلان این است که در زمینه مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر در این استان به‌صورت جدی وارد عمل شویم افزود: این برنامه‌ریزی و حرکت جدی ما در راستای کاهش آسیب‌ها در کنار توسعه مشارکت‌های مردمی حیاتی است. وی به گستردگی و چند بُعدی بودن معضل مواد مخدر اشاره کرد و اظهار داشت: امروز پرداختن به موضوع اعتیاد ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و نیروی پلیس نیز با عزمی جدی نسبت به مبارزه با مواد مخدر در استان گیلان حرکت کرده و با این پدیده شوم مقابله می‌کند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر در همسایگی کشور ما قرار دارد خاطرنشان کرد: نیروی پلیس از ابتدای انقلاب همچنان در خط مبارزه با مواد مخدر و مقابله با اقدامات قاچاقچیان قرار دارد.احدی ابراز داشت: امروز راهبرد، اولویت و مأموریت اصلی نیروی پلیس در اصل، پاسخگویی به مطالبات مردم است و نیروی پلیس با مشارکت سایر دستگاه‌های متولی به موضوع ساماندهی و جمع‌آوری معتادان پرخطر در استان گیلان می‌پردازد. وی با بیان اینکه پلیس علاوه بر اقدامات پیشگیرانه با تمرکز اطلاعاتی و توسل بر الگوهای کاربردی میزان کشفیات مواد مخدر را افزایش می‌دهد تصریح کرد: البته این امر نیازمند تلاش مجاهدانه آحاد نیروهای پلیس در حوزه مبارزه با مواد مخدر در سطح استان گیلان است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی گیلان با تأکید بر اینکه پلیس به هیچ‌وجه به قاچاقچیان اجازه جولان نخواهد داد افزود: در این راستا با تعامل بیشتر با دستگاه‌های اجرایی، دستگاه قضایی استان و دیگر دستگاه‌ها در هر نقطه‌ای از کشور جلوی اقدامات مجرمانه قاچاقچیان را می‌گیریم.

احدی با بیان اینکه به‌هیچ وجه با قاچاق‌فروش و خرده فروشان مواد مخدر در استان گیلان تعارف نداریم خاطرنشان کرد: متاسفانه مکان مناسب برای ساماندهی معتادان در استان گیلان وجود ندارد و 120 عملیات در برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر در استان گیلان در سال 97 داشتیم. وی با اشاره به اینکه 3 تن و 200 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان گیلان در سال 97 کشف شد ابراز داشت: در این راستا بیش از 38 هزار نفر دستگیر ‌و بیش از 80 باند از عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر در استان گیلان در سال 97 متلاشی شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی گیلان گفت: در راستای تعامل بسیار خوب با سربازان گمنام امام زمان(عج) و دستگاه قضایی استان گیلان و دیگر دستگاه‌های اجرایی استان در سه ماهه نخست سال 98، نزدیک به یک تن انواع مواد مخدر در استان گیلان کشف شد.

احدی افزود: بیش از 8 هزار و 400 نفر از افراد با عناوین قاچاقچی، معتاد و خرده فروش در سه ماهه نخست سال 98 در استان گیلان دستگیر شده و به دستگاه قضایی تحویل داده شدند و در رابطه با مجازات اعدام، این قانون در زمان خودش از وقوع جرم به شکل جدی پیشگیری می‌کرد. وی با اشاره به اینکه قاچاقچیان امروز از امکانات و شیوه‌های جدیدی برای قاچاق مواد مخدر استفاده می‌کنند گفت: حضور و هماهنگی همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی استان گیلان به همراه مشارکت مردم یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر در حوزه مبارزه با مواد مخدر استان گیلان است./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 93 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم