یکشنبه, 24 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3598

شیوه‌نامه‌هایی برای بهبود وضعیت معیشتی مردم گیلان تنظیم شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ استاندار گیلان از تنظیم شیوه‌نامه‌هایی برای بهبود وضعیت معیشتی مردم استان گیلان خبر داد و گفت: این شیوه‌نامه‌ها برای بهبود معیشت مردم و استفاده از منابع طبیعی برای ایجاد اشتغال در گیلان تنظیم شده‌اند.

مصطفی سالاری صبح امروز در مراسم بزرگداشت هفته قوه قضائیه در رشت اظهار داشت: جایگاه قوه قضائیه بسیار رفیع است و اگر این جایگاه را پاس بداریم بخش عمده‌ای از مشکلات مردم حل می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه حلقه تعیین‌کننده در جامعه امر قضاوت است گفت: وقتی چیزی قانون باشد، همه مردم و مسئولان موظف به رعایت آن هستند و نهاد نظارتی که شامل نظارت مردم یا دستگاه نظارتی است نیز بایستی بر درستی اجرای قانون نظارت کند.وی عدم اجرای درست قوانین را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: ضمانت اجرای قانون رجوع به قوه‌قضائیه است و اگر این سیستم درست عمل کند، نظم در جامعه وضعیت بهتری پیدا می‌کند و این رسالت بزرگ بر عهده قاضیان و سایر افراد فعال در این حوزه است.

سالاری با تاکید بر لزوم اعتماد مردم به قاضیان تصریح کرد: اگر نقیصه‌های موجود را رفع کنیم و اصلاح فرآیندها در بعد اجرایی تکمیل شود، آمار ورود پرونده‌های قضایی به دادگاه‌ها کاهش می‌یابد و قاضی می‌تواند با داشتن زمان بیشتر به مشکلات مردم بهتر رسیدگی کند.

استاندار گیلان تقویت مراجع تخصصی شبه قضایی را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: مراجع تخصصی شبه قضایی مزایایی ازجمله اینکه این مراجع تابع تشریفات نیستند و روند داردرسی روان‌تری دارند، تخصصی‌تر هستند و رای ترکیبی از دو صنفی که ذی‌نفع هستند صادر می‌کنند، دارند. وی افزود: با استفاده از خرد جمعی توانستیم شیوه‌نامه‌هایی را برای بهبود وضعیت معیشتی مردم استان گیلان و استفاده بیشتر از منابع طبیعی برای ایجاد اشتغال تنظیم کنیم که نتیجه چندین ماه بحث کارشناسی هستند و در آن نظرات مختلف با یکدیگر به اجماع رسیدند.

سالاری با اشاره به رها شدن هزار آب‌بندان استان گیلان به علت رسوب‌گرفتگی گفت: 2 هزار آب‌بندان در گیلان وجود دارد که بخش عظیمی از آن رسوب گرفته است و می‌توان بدون هزینه دولت آنها را لایروبی کرد زیرا دراین صورت 450 میلیون مترمکعب آب به ظرفیت آبی استان گیلان اضافه می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان ضمن قدردانی از دادگستری و سیستم قضایی این استان برای رفع مشکلات مربوط به بخش اجرایی ابراز داشت: باید تلاش کنیم که زمینه بروز اختلافات و مشکلات قضایی را کاهش دهیم تا در نتیجه میزان پرونده‌ها نیز کم شوند./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 105 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم