یکشنبه, 24 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3569

مراسم سالگرد شهادت آیت‌الله احسانبخش در رشت برگزار شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله صادق احسانبخش در مصلی امام خمینی(ره) شهر رشت برگزار شد.

مراسم هجدمین سالگرد شهادت آیت‌الله صادق احسانبخش روز گذشته با حضور نماینده ولی‌فقیه در گیلان، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، استاندار و جمعی از مردم گیلان در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم با اشاره به خدمات علمی شهید آیت‌الله احسانبخش اظهار داشت: از میان 16 اثر ماندگار شهید آیت‌الله احسانبخش، کتاب «آثارالصادقین» یکی از بهترین آثار این شهید بزرگوار است.

آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی به دیگر خدمات شهید آیت‌الله احسانبخش در استان گیلان اشاره کرد و عنوان کرد: احداث مصلی بزرگ امام خمینی(ره) در شهر رشت یکی دیگر از خدمات شهید آیت‌الله احسانبخش در این شهر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شهید آیت‌الله احسانبخش در طول هشت سال دفاع مقدس و در راستای اعزام هزار کامیون از استان گیلان به جنگ، نقش مهمی ایفا کرد افزود: یکی دیگر از نکات حائز اهمیت ایشان، به روز بودن خطبه‌های دوم نمازهای جمعه بود. وی به اطلاعات وسیع این شهید بزرگوار در رابطه با مسائل مختلف اجتماعی اشاره کرد و گفت: در راستای حادثه سیل اخیر که بسیاری از استان‌های کشور را فراگرفت و اگر امروز هم شهید آیت‌الله احسانبخش در این استان همچنان حضور داشت، بی‌شک کمک‌های مردمی چندین برابر می‌شد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری عالمان دینی را مرزبانان دین دانست و خاطرنشان کرد: امروز مهم‌ترین وظیفه عالمان دینی، آموزش مطالب جدید و به روز است زیرا مردم همواره اطلاعات عالمان دینی را مبنای زندگی خود قرار می‌دهند.

رمضانی با بیان اینکه نکات و جملات ارزشمند ائمه اطهار(ع) را عالمان دینی برای ما نقل می‌کنند اظهار داشت: در این راستا فرشتگان الهی هم سخنان و بیانات عالمان را سند قرار می‌دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه عالمان ربانی نقش تکوینی دارند افزود: یکی از ویژگی‌های جامعه پیشگام، داشتن بصیرت و آگاهی است و عالمان باید در ابتدا دانش را به خوبی درک کرده و در مرحله بعد به دیگران انتقال دهند و با توجه به مخاطب خود سخن بگوید. وی با بیان اینکه عالمان دینی باید سخنان خود را طوری به مخاطب انتقال دهند تا مردم اسلام ناب را از اسلام آمریکایی تشخیص دهند خاطرنشان کرد: اسلام ناب، حامعه بشری را از ظلمت و گمراهی نجات می‌دهد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، روشنگری در جامعه را یکی از مهم‌ترین وظایف عالمان دینی دانست و اظهار داشت: روشنگری موجب می‌شود تا مردم به خوبی حق را از باطل تشخیص دهند و جامعه‌ای که انسان جاهل داشته باشد ذلیل می‌شود.

رمضانی با بیان اینکه انسان‌های جاهل که همواره با جهل زندگی می‌کنند، مرگ آنان هم با گمراهی خواهد بود تصریح کرد: قرآن کریم، کتاب هدایت، زندگی و حیات است و جهل در برابر دین و و در برابر عقل نیز از بدترین جهل‌ها به شمار می‌رود البته خود جهل نیز بدترین فقر است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بدترین جهالت‌ها در جامعه امروز بیان کرد: بزرگترین جهالت در جامعه امروزی این است که افرادی ستمگر با ذکر الله و الله اکبر، سر از تن مسلمانان جدا می‌کنند. وی به تدریس کرسی‌های اسلام‌شناسی، علم الهیات و شیعه‌شناسی در دانشگاه‌های معتبر دنیا اشاره کرد و افزود: امروز در دانشگاه‌های معتبر دنیا اسلام‌شناسی تدریس می‌شود اما اسلام را فقط با واژه رحمانیت مطرح می‌کنند و در غرب نیز شریعت را از اسلام جدا می‌گیرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: باید سوءمدیریت‌ها در کشور کمتر شود و ارتباط مردم با مسئولان افزایش یابد زیرا مشکلات اقتصادی مردم باعث سوء استفاده دشمنان شده و دشمنان درصدد هستند تا مشکلات اقتصادی را به سمت اعتراضات سوق دهند./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 126 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم