یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3437
امام جمعه رشت:

اصناف و بازاریان با مردم منصف باشند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ نماینده ولی‌فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: افراد متنعم و اصناف و بازاریان باید منصفانه با مردم شایسته و صبور ایران برخورد کنند.

آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به خطبه 130 نهج‌البلاغه اظهار داشت: دانا و عالم کسی است که قدر خود را بداند و بدترین انسان‌ها کسی است که خدا او را به حال خودش گذاشته باشد. وی با اشاره به 24 اسفند سال 63 خاطرنشان کرد: در آن روز منافقان کوردل با بمب‌گذاری باعث شهید شدن 14 نفر و همچنین مجروحیت 88 نفر از هموطنانمان شدند اما در همان روز مقام معظم رهبری در نماز جمعه حاضر شدند و نقشه‌های آنان را باطل کردند.

امام جمعه رشت ضمن اشاره به 26 اسفند و 10 رجب، زادروز ولادت امام جواد(ع) و درگذشت حجت‌الاسلام احمد خمینی تصریح کرد: 29 اسفند نیز روز ملی شدن صنعت نفت است و باید بدانیم اگر حمایت‌های آیت‌الله کاشانی از مصدق و یارانش نبود این اتفاق ملی رخ نمی‌داد. وی با بیان اینکه ایام‌البیض همزمان با 13 رجب و سالروز ولادت امام علی(ع) آغاز می‌شود گفت: مراسم نورانی اعتکاف بسیار در انسان اثر‌گذار است و باعث خودسازی می‌شود و از همه جوانان می‌خواهم که در این ایام نورانی در مساجد حاضر شده و به تهذیب نفس بپردازند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه خانواده‌های متنعم و اصناف و بازاریان باید در رابطه با مردم با انصاف برخورد کنند افزود: هر چقدر هم که به این مردم شایسته خدمت کنیم باز هم کم است زیرا آنان در بدترین شرایط پای نظام و انقلاب ایستاده و مقاومت کردند. وی به اعطای نشان ذوالفقار توسط رهبر معظم انقلاب به سردار قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری پس از اعطای این نشان برای سردار سلیمانی آرزوی شهادت کردند که این نشان‌دهنده میزان رضایت ایشان از عملکرد سردار سلیمانی است.

امام جمعه رشت به پیام رهبر معظم انقلاب به رئیس دستگاه قضا اشاره و خاطرنشان کرد: در این پیام به مردمی بودن، انقلابی بودن و مبارزه با فساد در دستگاه قضا تاکید فراوانی شده و این بدان معناست که مسئولان قضایی ما باید برای مردم کرامت و ارزش قائل باشند. وی با بیان اینکه مسئولان قضایی باید در سطح عامه مردم زندگی کنند و قضاوت را به افراد انقلابی بسپارند تصریح کرد: برخورد قاطع و با صلابت با مفسدان و جرایم، شجاع بودن و قضاوت فارغ از هرگونه مماشات و فساد ستیزی از جمله مواردی است که رهبر معظم انقلاب به آن تأکید کردند.

آیت‌الله فلاحتی به توصیه خود به رئیس جمهور مبنی بر گسترش روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور ایران برخلاف رئیس جمهور آمریکا عزتمندانه وارد عراق شد و این نشان دهنده روابط خوب ایران و عراق است. وی با انتقاد از حرف عده‌ای که برجام را عامل دور نگه داشتن جنگ از کشور می‌دانند افزود: این حرف نوعی توهین به ملت ایران محسوب می‌شود زیرا طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب ایستادگی و شجاعت ایرانیان غربی‌ها را ترسانده است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه مسئولان باید قدردان مردم انقلابی و صبور ایران باشند خاطرنشان کرد: رهبر هیچ کشوری جرأت نمی‌کند به آمریکا بگوید که غلط می‌کند و لذا ضروری است که مسئولان قدر چنین رهبر و مردمی را بدانند و از خدمت به آنان غافل نشوند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه هیچ کشوری جرأت حمله به ایران را ندارد تصریح کرد: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب حملات تروریستی که گاهی اوقات در کشور رخ می‌دهد مثل ترقه بازی است و مردم همیشه برای رضای خدا و به خاطر خون شهدا ایستادگی می‌کنند. وی به هماهنگ بودن تربیت اسلامی با فطرت انسان و توجه به خودسازی و خود صیانتی در آن اشاره و خاطرنشان کرد: از منظر اسلام انسان در ابتدا موظف است که خودسازی کند وگرنه نمی‌تواند روی دیگران اثرگذار باشد و این نگاه در مکاتب غیر دینی با بی‌توجهی و غفلت مواجه شده است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه بسیاری از آسیب‌های جامعه اسلامی نشأت گرفته از آن است که متولیان فرهنگ و تربیت از معارف دینی بی‌بهره‌اند گفت: خداوند متعال قبل از بعثت رساندن پیامبران آنان را مورد آزمایش قرار داد و سعه صدر، توانمندی و مدیریت را در آنان تقویت کرد. وی با اشاره به اینکه در دنیای امروزی پدر و مادر همانند یک پرنده صرفاً دغدغه تامین نیازهای مادی فرزندان را دارند افزود: اگر والدین به تربیت دینی فرزندان خود توجه نکنند آثار ویرانگری در جامعه داشته و فرزندان آنان در آینده مسئولیت خود در برابر مردم را به‌درستی انجام نمی‌دهند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه نخستین وظیفه پدر و مادر از دیدگاه اسلام تربیت درست فرزند است خاطرنشان کرد: اسلام تأکید دارد که مادران در روزهای نخست از شیر خود به فرزندشان بدهند زیرا اگر فرزند در آن دوران از شیر مادر تغذیه نکند در آینده دچار مشکلات روحی و جسمی فراوانی می‌شود. وی افزود: همچنین در اسلام توصیه شده که در گوش راست فرزند اذان و در گوش چپش اقامه گفته شود زیرا این کار توحید و شهادتین را به فرزندان می‌آموزد و لازم است که والدین در تربیت فرزندان خود به توصیه‌های دینی توجه کنند تا انسان‌های سالمی تحویل جامعه دهند./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 97 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم