چهارشنبه, 26 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3429

جشنواره صالحین سپاه در رشت برگزار شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ جشنواره صالحین با تجلیل از حلقات صالحین برتر در سپاه ناحیه مرکزی رشت برگزار شد.

سرهنگ جمشید اصحابی در جشنواره صالحین در رشت اظهار داشت: از همه کسانی‌ که با کمترین امکانات برای اعتلای فرهنگ انقلاب می‌کوشند قدردانی می‌کنم.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه باید جلسه‌ای برای حل کمبود بودجه حلقه صالحین تشکیل شود گفت: در بسیج آموختم که باید با همه بسیجیان همراه و همدل باشم و عدالت را در هر موقعیتی رعایت کنم.وی با اشاره به استفاده حداکثری از وقت و فرصت‌ها توسط بسیجیان افزود: اگرچه دشمنان امکانات رسانه‌ای قوی‌تری نسبت به ما دارند اما تاریخ اسلام به ما می‌آموزد که باید همانند پیامبر(ص) در برابر مشکلات صبور باشیم و دشمنان خود را شکست دهیم.

اصحابی با تأکید بر اینکه مربیان دینی باید رابطه خود را با مردم قوی‌تر کنند خاطرنشان کرد: باید همانند سنوات گذشته با همدلی و مهربانی اتحاد خود را در مقابل دشمنان قسم خورده این خاک حفظ کنیم.فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه حل مشکلات مربوط به امکانات رفاهی بسیجیان و حلقات صالحین اولویت سپاه است افزود: اگر کسی در راه رضای خدا به تربیت دینی افراد بپردازد قطعا موفق می‌شود.

حجت‌الاسلام علی کریمیان نیز در این مراسم اظهار داشت: افراد فعال در حوزه‌های انقلابی باید بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری را نقشه راه خود قرار داده و از ظرفیت‌های بی‌نظیر آن برای رسیدن به اهداف خود بهره گیرند.استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: نقاط قوت و ضعف انقلاب چهل ساله ایران اسلامی در این بیانیه ذکر شده و تلاش‌های ما باید در جهت تحقق دغدغه‌های امام خمینی(ره) باشد. وی با بیان اینکه هدف نهایی انقلاب تربیت انسان‌هایی است که در رکاب امام زمان(عج) باشند گفت: باید با اطاعت کردن از فرامین رهبر معظم انقلاب خود را برای یاری رساندن به امام زمان(عج) آماده کنیم.

کریمیان با اشاره به ریزش‌ها در حکومت امام علی(ع) تصریح کرد: در انقلاب اسلامی نیز ریزش‌ها و رویش‌های فراوانی داشتیم و این انقلاب بستری برای سنجش میزان ایمان افراد را فراهم کرد. وی خاطرنشان کرد: به برکت انقلاب نیروهای مخلص و با ایمان زیادی تربیت شده‌اند و کسانی که از فرمایشات رهبر معظم انقلاب تبعیت می‌کنند در زمان ظهور نیز آماده جانفشانی برای امام عصر(عج) هستند.

کریمیان با اشاره به افرادی که پس از فوت امام خمینی(ره) درصدد ایجاد شکاف در جامعه بودند افزود: معتقدم که مقام معظم رهبری از نظر مدیریت جامعه و انقلاب همانند امام خمینی(ره) عمل کردند. وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری مدبرانه‌ترین نسخه برای هدایت انقلاب را تجویز می‌کنند خاطرنشان کرد: همه ما باید با عمل به رهنمون‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب با قدرت به سمت اهداف خود حرکت کنیم.

مربی حلقه شهید کاشفی نیز در این مراسم اظهار داشت: مربیان و افراد فعال در این حوزه باید خارج از جلسات حلقه‌ صالحین و در قالب اردوها، کاروان‌های راهیان نور و برنامه‌های فرهنگی ارتباط خود با جوانان را گسترش دهند. وی با بیان اینکه ما منکر مردمی بودن کار تربیتی نیستیم خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشتر توان ما صرف فراهم کردن امکانات رفاهی اولیه برای حلقه‌های صالحین می‌شود در حالیکه باید بیشتر توان و تمرکز خود را صرف تربیت نیروهای خود کنیم.

مربی حلقه شهید کاشفی با اشاره به اینکه مطالبه‌گری ما به خاطر جذب افراد بیشتر به سمت آرمان‌های انقلاب است گفت: معنویت لازمه کار حلقه صالحین است و برنامه‌هایی نظیر سفر به مشهد مقدس می‌تواند در این راستا بسیار کمک‌کننده باشد./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 87 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم