چهارشنبه, 26 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3344

زمینه توسعه ترانزیت کالا و مبادلات اقتصادی ایران و آذربایجان فراهم می‌شود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ وزیر حمل و نقل جمهوری آذربایجان گفت: زمینه توسعه ترانزیت کالا و مبادلات اقتصادی ایران و آذربایجان فراهم می‌شود.

شاهین مصطفی‌اف عصر امروز در جریان افتتاح پروژه راه آهن قزوین به رشت اظهار داشت:‌ افتتاح و بهره‌برداری از پروژه راه آهن قزوین به رشت مسیر همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان را هموارتر می‌سازد.

وزیر حمل و نقل جمهوری آذربایجان افتتاح راه آهن قزوین به رشت را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین قسمت‌های کریدور شمال جنوب با اهمیت خواند و عنوان کرد:‌ با بهره‌برداری از این پروژه زمینه لازم برای ارتقاء سطح همکاری‌های ایران و منطقه آسیای مرکزی فراهم می‌شود.

مصطفی‌اف با تبریک پیشاپیش ایام نوروز و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: روابط دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان از دیرباز بر اساس دوستی و مودت و برادری استوار بوده و روز به روز نیز با تلاش رؤسای جمهور دو کشور سطح آن ارتقاء پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر کارهای بسیار مهمی در منطقه انجام شده است ابراز داشت: خط آهن آستاراخان به آستارا توسط کشور جمهوری آذربایجان انجام شد و در صورت اتصال آن به داخل خاک ایران زمینه توسعه ترانزیت کالا و مبادلات اقتصادی ایران و آذربایجان فراهم می‌شود.

وزیر حمل و نقل جمهوری آذربایجان گسترش همکاری‌های ریلی در مسیر کریدور شمال و جنوب را امری بسیار مهم برای دو کشور اعلام کرد و اظهار داشت:‌ همکاری‌ها و توافقاتی که در سال 2016 بین کشورهای منطقه منعقد شد مسیر توسعه کریدور شمال جنوب را فراهم کرد.

مصطفی‌اف با تأکید بر اینکه جمهوری آذربایجان آماده مشارکت در توسعه زیرساخت‌های ریلی ایران است بیان داشت: احداث راه آهن آستارا به آستارا و احداث ترمینال باربری و اجرای پروژه‌هایی از این دست از جمله مهم‌ترین اقدامات جمهوری آذربایجان در مسیر توسعه حمل و نقل ریلی است.

وی با تأکید بر لزوم تقویت ظرفیت‌های حمل و نقلی و اقتصادی بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان ابراز داشت: هدف اصلی کشور جمهوری آذربایجان از مشارکت در طرح‌های ریلی افزایش حجم صادرات متقابل با کشور ایران و توسعه همکاری‌های سازنده بین دو کشور است./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 77 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم