چهارشنبه, 26 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3325

پلمپ یک واحد نانوایی غیر بهداشتی در رشت/ خطوط قرمز مرکز بهداشت برای نانوایی‌ها

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس مرکز بهداشت شهرستان رشت گفت: یک واحد نانوایی به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی، توسط کارشناسان واحد بهداشت محیط شهرستان رشت تعطیل شد.

برشان ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: گفت: یک واحد نانوایی پس از گزارش مردمی و بازدید بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان رشت به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی، پلمب شد.

وی بیان کرد: بازرسی‌های مستمر از ابتدای سال جاری تاکنون از نانوایی‌های شهرستان صورت گرفته که با شناسایی برخی تخلفات و دادن تذکرات اولیه به چند مورد نانوایی متخلف مشکلات در این زمینه در شهرستان به حداقل رسیده است. رئیس مرکز بهداشت شهرستان رشت گفت: نان غذای اصلی مردم محسوب می‌شود و باید دقت در پخت و رعایت نکات بهداشتی در تهیه آن مدنظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: خطوط قرمز مرکز بهداشت برای نانوایی‌ها، استفاده از جوش شیرین در هر اندازه یا نمک طعام بیش از حد مجاز، رعایت نکردن نظافت شخصی کارکنان، انبار محل نگهداری آرد بدون تهویه و نداشتن شرایط استاندارد، فرآوری نکردن صحیح خمیر، استفاده از آرد با منشا نامشخص و قاچاق و استفاده از آرد بدون سبوس است.

رئیس مرکز بهداشت رشت از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در نانوایی‌ها مراتب را به سامانه تلفن گویای کشوری ١٩٠ گزارش دهند./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 85 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم