سه شنبه, 01 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3295
نماینده مردم لنگرود در مجلس؛

35 هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق کارکنان دولت اختصاص یافت

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به افرایش 20 درصدی حقوق و دستمزدها در سال آینده گفت: 35 هزار میلیارد تومان اعتبار برای افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت اختصاص یافت.

مهرداد بائوج لاهوتی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بودجه سال 98 معادل 35 هزار میلیارد تومان اعتبار برای افزایش حقوق و دستمزد کارکنان دولت اختصاص یافت بنابراین بر اساس این قانون 20 درصد بر دریافتی کارکنان در سال آینده افزوده می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه روش افزایش پلکانی حقوق و دستمزدها در سال کنونی نتایج موفقیت‌آمیزی نداشته است عنوان کرد: امیدواریم با تصمیم مشترک دولت و مجلس نواقص اجرای افزایش پلکانی حقوق‌ها در سال آینده کاملاً برطرف شود.

لاهوتی درآمدهای مندرج در لایحه بودجه 98 را 447 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و ابراز داشت: دولت با هدف پیش‌بینی روزهای سخت درآمدهای کشور را به‌صورت دو نرخی در لایحه بودجه سال آینده قید کرده بود که در نهایت مجلس با تجمیع مبالغ تصمیم به تک نرخی شدن درآمدها گرفت.

وی هزینه‌های جاری دولت در سال آینده را طبق لایحه بودجه حدود 340 هزار میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: اگر فرض کنیم کارمندان دولت در سال آینده در محل کار خود حاضر نشوند باز هم دولت به 310 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت حقوق و دستمزد آنان نیاز دارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس برداشت از صندوق توسعه ملی با اجازه مقام معظم رهبری را بخشی دیگر از مفاد لایحه 98 خواند و ابراز داشت: مقرر شده است بخشی از این مبالغ به حوزه دفاعی‌ و بخشی دیگر هم به آب‌رسانی روستایی،‌ شهری و اجرای طرح‌های آبخیزداری اختصاص پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس وجود اعتبارات پنهان در ردیف‌های بودجه را نیز مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: مبالغ بسیار هنگفتی در ردیف‌های پنهان وجود دارد که بهره‌مندی و استفاده از آن به ایده‌پردازی و خلاقیت هر کدام از شهرستان‌ها و دستگاه‌های اجرایی آنان بستگی دارد.

لاهوتی میزان صادرات نفت در لایحه 98 را یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز اعلام کرد و افزود: در بودجه سال گذشته میزان صادرات نفتی کشور 2 میلیون و 410 هزار بشکه در روز محاسبه شده بود که این عدد با توجه به برخی از ملاحظات اقتصادی و سیاسی حاکم، امسال دچار تغییر شد.

وی کاهش وابستگی کشور به درآمدهای نفتی را امری بسیار حیاتی و مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت: در سال 98 و در صورت تشدید تحریم‌های همه‌جانبه به دولت اجازه داده شد در صورت فراهم بودن شرایط،‌ صادرات 6 میلیون بشکه نفت در ماه را از طریق بورس انجام دهد./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 86 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم