پنج شنبه, 31 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2961
معاون استاندار؛

توجه به بهبود فضای کسب و کار ضروری است

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان گفت: توجه به بهبود فضای کسب و کار در جهت توسعه اقتصادی امری ضروری است و باید با جدیت دنبال شود.

محمد احمدی روز یکشنبه در آیین افتتاح میدان میوه و تره بار آستانه اشرفیه با بیان این مطلب اظهار داشت: لازمه ایجاد چنین فضایی نیز آنست که رفتار مدیران و مسئولان در جهت حمایت از بخش خصوصی تغییر کند.

وی با تاکید بر اینکه بایستی با ایجاد بسترهای مناسب به سمت خصوصی سازی و استفاده از ظرفیت های این بخش قدم برداریم افزود: تغییر رفتار به معنای تغییر شکلی نیست بلکه بایستی در ماهیت نظام اداری ایجاد شود.

وی در ادامه با اشاره به رهنمودها و دستورات مقام معظم رهبری در خصوص تغییر رفتار در 4 ساختار خاطرنشان کرد: دولت مصمم است تا به وظیفه خود در جهت بهبود فضای کسب و کار عمل کند ضمن آنکه در یک نظام اقتصادی همه ارکان نظام نقش آفرینی می کنند.

وی با اشاره به اینکه مشارکت همه ارکان نظام موجب دستیابی به نظام اقتصادی مطلوب می شود افزود: بخش خصوصی بایستی توسعه یابد و مسئولان در این امر تسهیل گری کنند.

احمدی در ادامه نیز با اشاره به اینکه مزیت های ورود بخش خصوصی در منطقه باید سنجیده شود، اظهار داشت: انتظار می رود مدیران منطقه با تغییر رفتار مناسب زمینه ورود بخش خصوصی را فراهم کنند.

وی همچنین گفت: هم اکنون نیز سیاست هایی در استان با هدف توسعه فضای کسب و کار با محوریت استاندار به صورت شیوه نامه هایی به شهرستان ها ابلاغ می شود که امیدواریم این امر توسعه اقتصادی و بالندگی گیلان را به همراه داشته باشد.

وی ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران نیز گفت: ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن ماه امسال بار دیگر با حضور یکپارچه خود حماسه دیگری را خلق خواهند کرد.

عملیات احداث میدان میوه و تره بار آستانه اشرفیه از سال 92 در زمینی به مساحت 16 هزار مترمربع آغاز شده است. این میدان میوه و تره بار با زیر بنای 5 هزار و 800 مترمربع احداث شده و دارای 47 غرفه به مساحت بین 100 تا 120 مترمربع است و تاکنون برای احداث آن 160 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است.

میدان میوه و تره بار آستانه اشرفیه که امروز تعداد 2 باسکول 60 تنی نیز در آن به بهره برداری رسیده هم اکنون در مرحله محوطه سازی و دریافت انشعاب امتیازات است و به گفته سرمایه گذاران طرح در سال آینده بطور کامل به بهره برداری خواهد رسید.

در آیین افتتاح میدان میوه و تره بار آستانه اشرفیه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ، فرماندار ، نماینده ، امام جمعه و جمعی از مسئولان این شهرستان واقع در شرق استان گیلان حضور داشتند./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 94 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم