چهارشنبه, 05 تیر 1398

نوار کناری

شناسه خبر:2402
حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین محمد ساجدی امام‌ جمعه آستانه‌ اشرفیه:

لابی در مواقع رأی اعتماد و استیضاح وزیران یک فساد بزرگ است

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ امام‌ جمعه آستانه‌ اشرفیه گفت: اگر در مواقع رأی اعتماد و استیضاح وزیران لابی بین وزیر و نمایندگان شکل بگیرد و وزیران با دادن امتیاز به نماینده رأی اعتماد بگیرند این خود یک فساد بزرگ است و باید با آن به‌شدت برخورد شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ساجدی در خطبه‌های این هفته شهرستان آستانه با اشاره به گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم اظهار کرد: این گفت‌وگو با مردم علی‌رغم اینکه همه مسائل مدر آن مطرح نشد، باعث آرامش نسبی بین مردم و جامعه و بازار برقرار کرد.

وی با بیان اینکه اجرای سیاست‌های ارزی دولت باعث پایین آمدن قیمت دلار و طلا شد، گفت: خوشبختانه اجرای سیاست‌های ارزی دولت که هم‌زمان با اجرای دوره اول تحریم‌های آمریکا علیه ایران بود منجر به پایین آمدن قیمت سکه و دلار شد که امیدوارم این روند ادامه پیداکرده و مقطعی نباشد.

امام‌ جمعه آستانه‌ اشرفیه با اذعان به اینکه سهم اصلی در بهبود این شرایط دست خودِ ماست، تصریح کرد: کار سودجویان در احتکار کالای اساسی مردم زشت است و باید با آن برخورد شود و اخیراً نیز صداوسیما گزارشی پخش کرد که در آن برخی افراد و سودجویان کالاهای اساسی مردم را در انبارها احتکار کردند که این کار بسیار زشت و خیانت است.

وی با اشاره به اینکه دلیل اصلی استیضاح وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی، مؤسسات و شرکت‌های زیرمجموعه این وزارت خانه بود گفت: دلیل اصلی این استیضاح شرکت‌های زیرمجموعه این وزارت خانه مانند شرکت شستا بود که سرمایه‌های عمومی خود را به دلار و طلا تبدیل کردند.

ساجدی با تأکید بر اینکه لابی در مواقع رأی اعتماد و استیضاح وزیران یک فساد بزرگ است، افزود: اگر در مواقع رأی اعتماد و استیضاح وزیران لابی بین وزیر و نمایندگان شکل بگیرد و وزیران با دادن امتیاز به نماینده رأی اعتماد بگیرند این خود یک فساد بزرگ است و باید با آن به‌شدت برخورد شود که همین کارها باعث از دست رفتن اعتماد مردم می‌شود.

وی با تبریک به مناسبت اول ذی‌الحجه روز ازدواج حضرت علی و خانم فاطمه زهرا گفت: جوانان باید در سبک زندگی، تربیت فرزند و در ازدواج این دو را الگوی خود قرار دهند چون درعین‌حال که ازدواج این دو ازلحاظ معنوی سخت بود ولی ازلحاظ مالی بسیار آسان شکل گرفت و حاصل این ازدواج آسان و پربرکت تربیت فرزندانی بود که برای همه انسان‌ها الگو هستند./فارس

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 139 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم