چهارشنبه, 02 خرداد 1397
شناسه خبر:789

مزاحمان تلگرامی در صومعه سرا ، رشت و آستارا دستگیر شدند

  • انداز قلم

به گزارش سومانیوز؛ رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از دستگیری مزاحمان تلگرامی در شهرستان‌های رشت، صومعه سرا و آستارا خبر داد. 

بر اساس این خبر ، سرهنگ ایرج محمدخانی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان در نشست با خبرنگاران، با اشاره به دستگیری مزاحمان تلگرامی در شهرستان‌های استان، اظهار کرد: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، صومعه سرا و آستارا به دادخواهی تعدادی از شهروندان مبنی بر ایجاد مزاحمت برای آنان از طریق تلگرام، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و پلیسی ضمن شناسایی مزاحمان تلگرامی كه یک زن و دو مرد بودند، با هماهنگی مقام قضایی آنها را در رشت، صومعه سرا و آستارا دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.

سرهنگ محمدخانی گفت: متهمان با توجه به ادله دیجیتال كشف شده به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف و انگیزه خود را از این كار تسویه حساب شخصی و غیر اخلاقی، عنوان کردند.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: متهمان که 34 ساله اهل و ساکن صومعه سرا و 29 ساله اهل و ساکن رشت و 23 ساله اهل و ساکن آستارا بودند، جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت، صومعه سرا و آستارا شدند.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان در انتخاب پیام رسان‌های موبایلی شرکت‌های بیگانه و استفاده از خدمات آنها، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را باید جدی بگیرند، افزود: کاربران در ارتباط، انتشار و اشتراک، تقوای رسانه‌ای را رعایت کنند.

این مقام انتظامی خواستار استفاده از نرم افزارهای پیام رسان ایرانی از سوی شهروندان شد و گفت: کاربران برای اعتماد و دوستی در فضای مجازی وسواس به خرج دهند.

رئیس پلیس فتا گیلان در پایان خاطرنشان كرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir  یا ایمیل این پلیس به نشانیاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید گزارش كنند./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

تبلیغ طلایی

تبلیغ نقره ای

تبلیغ برنزی

تبلیغات سوما

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 82 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم