یکشنبه, 24 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3623

روند احداث راه‌های روستایی گیلان سرعت می‌گیرد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: روند عملیات احداث و نگهداری راه‌های روستایی گیلان در صورت تزریق اعتبارات لازمه از سوی دستگاه‌های ذیربط سرعت می‌گیرد.

محمدرضا نازک‌کار اظهار داشت: فرآیند مربوط به احداث و نگهداری از راه‌های روستایی گیلان به‌عنوان یکی از مأموریت‌ها و تعهدات اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در صورت تزریق اعتبارات لازمه از سوی کمیته برنامه‌ریزی هر کدام از شهرستان‌ها سرعت می‌گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه با تأمین منابع مالی مورد نیاز این دستگاه قادر به عملی ساختن تعهدات خود در حوزه ساخت راه‌های روستایی است عنوان کرد: حضور در شهرستان‌های مختلف استان گیلان و بازدید میدانی از پروژه‌های در دست احداث در اولویت کاری این اداره کل قرار گرفته است.

نازک‌کار با بیان اینکه دیدارهای چهره به چهره با مردم در مناطق مختلف استان گیلان در راستای اجرای بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی به شهرستان‌ها به‌صورت منظم انجام می‌شود تصریح کرد: در این بازدیدهای میدانی مشکلاتی که مردم در حوزه مسائل راهداری دارند احصاء و برای رفع آن برنامه‌ریزی می‌شود. وی فرسودگی ماشین‌آلات را یکی از عمده‌ترین مشکلات و چالش‌های پیش‌روی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان دانست و ابراز داشت: تمام سعی و تلاش ما در مجموعه راهداری گیلان این است که با تأمین و تخصیص اعتبارات لازمه از سوی مرکز نسبت به نوسازی این ناوگان در سطح شهرستان‌های استان اقدام کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان ضمن ابراز امیدواری از تخصیص اعتبار خرید ماشین‌آلات راهداری از محل اعتبارات ملی خاطرنشان کرد: تبیین دقیق مشکلات هر کدام از شهرستان‌های تابعه گیلان در حوزه راهداری و زیرساخت‌های موجود آن یکی از پیش‌نیازهای اصلی برای ایجاد تغییر و تحولات لازمه است.

نازک‌کار با تأکید بر اینکه تخصیص اعتبارات لازم در سطح کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستان‌ها می‌تواند موجبات تحقق درخواست‌های مردمی در حوزه مسائل راهداری را فراهم سازد گفت: با توجه به موقعیت خاص گیلان اجرای عملیات راهداری در بخش نگهداری و تأسیسات جانبی در سطح راه‌های آن باید به‌صورت مستمر انجام شود. وی تنوع شبکه راه‌ها، شرایط اقلیمی خاص، وجود بارش‌های مستمر در طول سال، رطوبت بالا، گردشگرپذیر بودن و تردد بی‌وقفه در محورهای گیلان را مورد اشاره قرار داد و افزود: موارد یاد شده موجب تسریع در روند آسیب به راه‌ها می‌شود که این امر اهمیت و جایگاه ویژه اجرای عملیات راهداری را در گیلان بیش از پیش نمایان می‌کند./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 71 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم