یکشنبه, 24 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3621

70 درصد نیاز کشور به جوجه یکروزه بوقلمون در گیلان تأمین می‌شود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از تأمین 70 درصد از نیاز کشور به جوجه یکروزه بوقلمون در این استان خبر داد و گفت: این استان به زودی به قطب تولید جوجه یکروزه بوقلمون در سطح کشور تبدیل می‌شود.

علی درجانی با بیان اینکه هم‌اینک 70 درصد از نیاز کشور به جوجه یکروزه بوقلمون توسط استان گیلان تأمین می‌شود اظهار داشت: بر اساس ظرفیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌‌هایی که در گیلان ایجاد شده این استان قادر است به زودی تمامی نیاز کشور به جوجه یکروزه بوقلمون را فراهم کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان روند رشد صنعت تولید جوجه یکروزه بوقلمون در سطح کشور را بسیار سریع و مطلوب ارزیابی کرد و ابراز داشت: در حالی‌که تا سال‌های نه چندان دور جوجه یکروزه بوقلمون از خارج کشور وارد می‌شد امروزه کشورمان از این حیث به خودکفایی بسیار مطلوبی رسیده است.

درجانی با تأکید بر اینکه استان گیلان در زمینه صنعت طیور و توسعه آن از مزیت‌های فراوان و قابل توجهی برخوردار است عنوان کرد: این مزیت‌ها و قابلیت‌های گیلان به ویژه در صنعت تولید بوقلمون و جوجه یکروزه آن قابل توجه است به همین علت برنامه‌ریزی در جهت تقویت هر چه بیشتر این جایگاه در دستور کار قرار دارد. وی استان گیلان را در حوزه تولیدات دام و طیور به عنوان استانی پیشرو در سطح کشور قلمداد کرد و اظهار داشت: صنعت دام و طیور استان گیلان در قالب زنجیره‌های ارزش به سرعت در حال رشد و توسعه است به طوری‌که این استان هم‌اکنون از لحاظ بسیاری از تولیدات دامی حائز رتبه‌های برتر در سطح کشور است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه سالانه چیزی در حدود 170 هزار تن گوشت مرغ در سطح این استان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود تصریح کرد: مصرف مرغ در استان گیلان کمتر از 70 هزار تن است بنابراین مابقی تولیدات آن به سایر استان‌های همجوار به ویژه برای بازار بزرگ تهران صادرات می‌شود.

درجانی انتقال حداقل 200 تن مرغ تولیدی از مبدأ استان گیلان به سمت تهران را به صورت روزانه مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: علاوه بر این‌ها جایگاه گیلان در حوزه تولید جوجه یکروزه نیز به عنوان استان برتر کشور بسیار قابل ملاحظه بوده و این نشان‌دهنده توسعه بسیار خوب صنعت دام و طیور در این استان است. وی در مورد روند اجرایی شدن مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور به استان گیلان و اقداماتی که تاکنون در این بخش انجام شده است نیز عنوان کرد: در حال حاضر مقدمات تخصیص اعتبارات فراهم شده است بنابراین پس از ابلاغ این منابع یاد شده بلافاصله اجرای پروژه‌های مصوب دولت در استان گیلان آغاز می‌شود./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 112 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم