دوشنبه, 28 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3575

‌11000 نفر تعطیلات عید فطر از موزه‌های گیلان بازدید کردند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیرکل میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: 11 هزار نفر از گردشگران داخلی و خارجی در تعطیلات عید سعید فطر از موزه‌های گیلان بازدید کردند.

شهرود امیرانتخابی امروز در حاشیه بازدید از یک واحد گردشگری به استقبال بسیار خوب مردم از موزه‌های استان گیلان و بازدید آن‌ها از این مجموعه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: 11 هزار نفر از گردشگران داخلی و خارجی در تعطیلات عید سعید فطر از موزه‌های گیلان بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری گیلان در تشریح نقاطی که در تعطیلات عید سعید فطر پذیرای بیشترین تعداد بازدیدکننده بودند عنوان کرد: بر اساس گزارش‌ها، قلعه رودخان در ایام تعطیلات عید سعید فطر میزبان بیش از 5 هزار نفر از گردشگران داخلی و خارجی بوده است.

امیرانتخابی با تأکید بر اینکه قلعه رودخان به عنوان بزرگترین دژ نظامی کشور محسوب می‌شود تصریح کرد: این منطقه در ایام تعطیلات عید سعید فطر امسال‌ میزبان گردشگران داخلی و خارجی زیادی بوده به‌طوری‌که رتبه نخست میزان بازدید گردشگران را به خود اختصاص داده است. وی با بیان اینکه طبق آمارهای موجود موزه میراث روستایی گیلان با 3 هزار و 486 نفر بازدیدکننده در رتبه دوم قرار دارد ابراز داشت: بر اساس آمارهای اداره کل میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری گیلان موزه میراث فرهنگی ماسوله با بیش از 2 هزار و 82 نفر در رتبه سوم تعداد بازدیدکننده قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری گیلان در مورد آمار بازدیدکنندگان از سایر نقاط این استان در ایام تعطیلات عید سعید فطر نیز افزود: موزه تاریخ چای لاهیجان با 246 نفر و موزه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی رشت با 170 نفر بازدید‌کننده در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

امیرانتخابی در مورد موقعیت جغرافیایی و وضعیت گردشگری منطقه قلعه رودخان اظهار داشت: قلعه رودخان در 23 کیلومتری شهر فومن واقع شده و مانند سال‌های گذشته در ایام تعطیلات از لحاظ گردشگری پیشتاز است به طوری‌که در صدر بیشترین بازدید‌کنندگان موزه‌های گیلان قرار دارد./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 92 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم