دوشنبه, 28 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3574
امام جمعه رشت:

جلوی عده‌ای که می‌خواهند گیلان را مرکز فسق و فجور خود قرار دهند می‌ایستیم

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ امام جمعه رشت گفت: استان گیلان از دیرباز به ولایتمداری معروف بوده و ما هرگز اجازه نمی‌دهیم عده‌ای مفسد این استان را مرکز فسق و فجور خود قرار دهند.

آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: مطالب مقام معظم رهبری در 14 خرداد، سالروز رحلت جانکاه امام(ره) بیشتر حول محور مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد: تجربه جمهوری اسلامی در 40 سال گذشته موید آن است که هر جا ایستادیم، پیشرفت کردیم و هر جایی که تسلیم دشمن شدیم ضربه خوردیم و بر ما واجب است که از تجربیات گذشته خود درس بگیریم. وی با بیان اینکه هر زمان که بنا به اصرار برخی گروه‌های سیاسی سازش کردیم دچار خسارت شدیم گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب نشان می‌دهد که توده مردم همواره پای آرمان‌های انقلاب ایستاد‌ه‌اند اما گروه‌های سیاسی چون اکثرا از طبقات مرفه جامعه هستند، نتوانستند همیشه با ملت همراه باشند.

امام جمعه رشت با انتقاد از کسانی که می‌خواهند عزت ملت را بگیرند تصریح کرد: سازش یاسر عرفات، محمدرضا پهلوی و عربستان با غرب نمونه‌هایی هستند که نشان می‌دهد تسلیم شدن ذلت را در پی دارد و کشورهای سلطه‌طلب چیزی جز ذلت ملت‌ها را نمی‌خواهند و قصد دارند ملت‌ها را برده خود کنند.

فلاحتی با اشاره به اینکه روزه‌داری نوجوانان نشان دهنده افزایش معنویت در بین نسل جدید است تاکید کرد: در سایه خون شهیدان گرایش به معنویت در بین نوجوانان و جوانان افزایش یافته است اما دشمن به دروغ القا می‌کند که مردم از دین زده شدند در حالی که این ادعا کذب است.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر گیلان حضور میلیونی مردم در راهپیمایی روز قدس و نماز جمعه را مایه مباهات کشور دانست و افزود: طبق علوم روانشناسی اگر حرفی زیاد تکرار شد قابل باور می‌شود از این رو ما وظیفه داریم راه خود را از دشمنان جدا کنیم تا مورد آماج تبلیغات دشمن قرار نگیریم. وی با بیان اینکه خباثت برخی کشورهای اسلامی زمینه‌ساز معامله قرن شد خاطرنشان کرد: معامله قرن هدف شومی بود که محقق نشد و کسانی که می‌خواستند ملت مسلمان دنیا فلسطین را فراموش کنند به خواسته پلید خود نرسیدند و حتی مردم کشورهای غربی نیز امروزه از مردم فلسطین حمایت می‌کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به اجلاس مکه تصریح کرد: در 9 و 10 خرداد این اجلاس به رهبری آل‌سعود و با حضور 21 کشور تشکیل شد و تنها کشوری که در آن از ایران حمایت کرد، رئیس جمهور عراق بود؛ مایه درد و رنج است که برخی سران کشورهای اسلامی از عربستان سعودی انتظار خیر دارند.

فلاحتی اهمیت امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه مورد تاکید قرار داد و افزود: همه مردم و خانواده شهدا که دل در گرو دین خدا دارند مدام از طرق مختلف درباره فرهنگ عمومی استان گیلان به من تذکر دادند و این امر به ما یادآور می‌شود که باید برای وضعیت فعلی فرهنگ جامعه فکری اساسی کرد. وی با بیان اینکه فرهنگ با عقاید انسان رابطه دارد و نمی‌توان با زور کاری را از پیش برد گفت: وضعیت فرهنگ فعلی حاکم بر کشور معلول 30 سال کار دشمن است که با صرف هزینه گزاف و داشتن اتاق فکر قوی در این رابطه فعالیت کرد و باید بدانیم دشمن برای دور کردن مردم از دین و تغییر سبک زندگی آنان برنامه‌های مختلفی دارد اما دولتمردان ما در این زمینه غافل هستند.

فلاحتی با اشاره به اینکه فرهنگ با کار پلیسی درست نمی‌شود گفت: مقام معظم رهبری فرمودند هر کسی وظیفه دارد که با تمام توان خود برای اصلاح امور فرهنگی وارد میدان شود؛ طبق فرمایش ایشان حکومت باید توان خود را در راه ترویج فضائل و جلوگیری از موانعی که از رشد فضائل جلوگیری می‌کنند به‌کار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد: بنای ما این است یکی از وظایفی که پس از انقلاب مورد غفلت مسئولان و مردم قرار گرفت را احیاء کنیم و توجه به این نکته که امر به معروف و نهی از منکر نیز از واجبات دینی است، اهمیت دارد. وی با بیان اینکه عده‌ای که سمپات دشمن هستند از غفلت مسئولان استفاده کردند و به فرهنگ کشور آسیب زدند افزود: هنجار شکنی و فاصله از دین باعث شده است که بسیاری از زنان محجبه ما امنیت نداشته باشند و افراد با ایمان جامعه از وضعیت فعلی بسیار گله‌مند هستند.

امام جمعه رشت با اشاره به ولنگاری برخی افراد در استان‌های شمالی تاکید کرد: استان گیلان که از دیرباز به سرزمین ولایتمدار و پایگاه تقویت شیعه معروف بوده است هم اکنون به پاتوق مفسدان تبدیل شده اما همه باید بدانند که ما هرگز اجازه نمی‌دهیم عده‌ای مفسد استان گیلان را مرکز فسق و فجور خود قرار دهند.

فلاحتی وجود متولی برای ساماندهی اوضاع فرهنگ کشور را ضروری خواند گفت: تلاش‌های وزارت ارشاد در این رابطه کافی نبود و متولیان فرهنگی نتوانستند از پس وظایف خود برآیند از این رو به‌کارگیری افراد متعهد و متخصص در این رابطه اهمیت زیادی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان افزود: تصمیم داریم ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر گیلان را فعال کنیم و از همه متولیان می‌خواهیم که در این رابطه با ما همکاری کنند و از همه مردم نیز درخواست داریم به این ستاد کمک کنند تا به اهداف خود برسیم. وی با بیان اینکه ولنگاری و هنجارشکنی عده‌ای ملت را آزرده خاطر کرده است تصریح کرد: نخست باید نهادهای دولتی از منکرات دوری کنند تا بتوانیم مردم را نیز در این راستا تشویق کنیم، همه باید با همکاری و کمک به یکدیگر وضعیت فرهنگ جامعه را سامان بدهیم و از ترویج گناه و منکرات جلوگیری کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: یکی از مسائلی که موجب استحکام خانواده می‌شود فرزند است که زیرساخت‌های زندگی زن و مرد را می‌سازد و طبق فرمایش امام صادق(ع) فرزند صالح موجب سعادت و خوشبختی انسان می‌شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه فرزند باعث آرامش و نشاط والدین می‌شود تصریح کرد: طبق فرمایش پیامبر(ص) هنگامی که زنی وضع حمل می‌کند خدا برای او آنقدر اجر در نظر می‌گیرد که قابل باور نیست و ذخیره آخرت او می‌شود.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان افزود: انسان باید برای کثرت امت اسلام و فرزندان خود، خداوند را شکر کند و طبق سوره فرقان همسر و فرزند چشم روشنی انسان است و علوم جدید نیز این نشاط را تایید می‌کند.

فلاحتی با بیان اینکه حضرت ابراهیم(ع) خداوند را به خاطر عطای فرزند به خود بسیار شکر می‌کرد خاطرنشان کرد: انبیای الهی از خداوند طلب فرزند می‌کردند و داشتن فرزند صالح همواره در مکاتب الهی به‌ویژه در اسلام مورد توجه و تاکید ائمه اطهار(ع) بوده است./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 74 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم