دوشنبه, 28 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3563

جعبه تخم نوغان در گیلان توزیع شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از توزیع 13 هزار و 500 جعبه تخم نوغان در گیلان خبر داد و گفت: امسال تخم نوغان معادل 22 درصد بیشتر از سال گذشته در استان گیلان توزیع شد.

عدیل سروی زرگری امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق آمارهای موجود امسال 13 هزار و 500 جعبه تخم نوغان در استان گیلان توزیع شد که این مقدار توزیع تخم نوغان در مقایسه با سال گذشته حدود 22 درصد رشد داشته است.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از استقبال بسیار خوب نوغانداران برای پرورش پیله کرم ابریشم سخن گفت و عنوان کرد: ‌با سیاست‌ها و برنامه‌هایی که در ده ساله اخیر پیاده سازی شده است رغبت و انگیزه نوغانداران برای ادامه فعالیت‌ پرورش کرم ابریشم به شدت افزایش یافته است.

عدیل سروی زرگری به مهم‌ترین دلایلی که در افزایش استقبال نوغانداران تأثیرگذار بوده اشاره کرد و ابراز داشت: افزایش قیمت خرید توافقی و تضمینی، تثبیت قیمت 75 هزار ریالی هر جعبه تخم نوغان برای چند سال متوالی، توزیع نهال رایگان توت و بیمه محصول از مهم‌ترین این دلایل هستند. وی با اشاره به اینکه پرورش پیله تر ابریشم متناسب با شرایط آب هوایی هر استان از اوایل فروردین هر سال آغاز می‌شود تصریح کرد: پیله‌ها تر کرم ابریشم پس از سپری کردن یک دوره حدوداً 45 روزه برداشت و سپس برای تولید نخ به کارگاه‌های ابریشم کشی منتقل می‌شوند.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور با بیان اینکه برداشت و خرید پیله تر ابریشم از نوغانداران گیلانی از تاریخ 22 خرداد آغاز می‌شود خاطرنشان کرد: طبق پیش‌بینی‌هایی که انجام شده است امیدواریم امسال نوغانداران گیلانی بتوانند حدود 470 تن پیله تر ابریشم برداشت کنند./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 38 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم