دوشنبه, 28 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3560

نهاده‌های دامی با قیمت یارانه‌ای بین مرغداران گیلانی توزیع شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان از توزیع نهاده‌های دامی بین مرغداران این استان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۰ هزار تن انواع نهاده یارانه‌ای در گیلان توزیع شده است.

حجت علی‌اکبرنژاد در گفتگو با خبرنگاران، توزیع نهاده‌های دامی بین تولیدکنندگان و مرغداران گیلانی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر 40 هزار تن انواع نهاده دامی یارانه‌ای در بین تولیدکنندگان استان گیلان توزیع شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان از تأمین و توزیع مستمر نهاده‌های دامی شامل ذرت و کنجاله سویای یارانه‌ای در این استان سخن گفت و عنوان کرد: شرکت پشتیبانی جهاد کشاورزی گیلان تمهیدات لازم را برای توزیع عادلانه این نهاده‌ها در دستور کار قرار داده است.

علی‌اکبرنژاد در تشریح جزئیات نهاده‌های دامی توزیع شده در بین مرغداران گیلانی نیز ابراز داشت:‌ طبق آمارها امسال معادل 30 هزار و 33 تن کنجاله سویا و 12 هزار و 920 تن ذرت در بین حدود 400 واحد مرغداری فعال استان گیلان با هدف تأمین خوراک 8 میلیون جوجه توزیع شده است. وی ارزش نهاده‌های دامی توزیع شده بین مرغداران و تولیدکنندگان گیلانی را بیش از 100 میلیارد تومان برآورد کرد و گفت:‌ جهاد کشاورزی گیلان در راستای تحقق سیاست‌های خود در حوزه تنظیم بازار، ساز و کار توزیع مرغ گرم با قیمت هر کیلوگرم 11 هزار و 500 تومان را فراهم کرده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان این استان را قطب‌ مهم تولید مرغ در سطح کشور اعلام کرد و اظهار داشت: تولیدکنندگان مرغ در گیلان موظف هستند به ازای دریافت 7 کیلوگرم ذرت و کنجاله سویا یارانه‌ای، معادل یک کیلوگرم گوشت گرم به قیمت تعدیل شده روانه بازار کنند.

علی‌اکبرنژاد به حضور مؤثر و بسیار قوی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید مرغ در کشور و استان گیلان اشاره کرد و بیان داشت:‌ با نظارت کافی و مستمر بر روی فعالیت‌های این مجموعه‌های تولیدی ایجاد موازنه مثبت در بازار بهتر رقم می‌خورد و تعادل لازم به خوبی برقرار می‌شود./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 85 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم