یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3542

حمایت ویژه از واحدهای تولیدی گیلان در دستور کار قرار گرفت

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ رئیس سازمان صمت گیلان مهم‌ترین سیاست این سازمان در سال رونق تولید را حمایت از بخش‌های تولیدی استان خواند و گفت:‌ بسترسازی جهت توسعه صنایع در اقصی نقاط گیلان در دستور کار قرار دارد.

فرهاد دلق‌پوش، پشتیبانی از بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی گیلان را از اولویت‌های سازمان صمت اعلام کرد و اظهار داشت: سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان به طرق مختلف نظیر تخصیص تسهیلات سرمایه درگردش به بخش تولید و صنعت استان کمک می‌کند.

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان به نمونه‌هایی از راهکارهای این سازمان در جهت حمایت از تولید اشاره کرد و ابراز داشت: اعطای تسهیلات سرمایه در گردش و یا ایجاد تسهیل در صدور مجوز طرح‌های توسعه، از جمله برخی اقدامات و برنامه‌های تدوین شده این سازمان به ‌شمار می‌رود.

دلق‌پوش پیگیری در راستای اجرایی شدن کامل منابع تخصیصی مالی از طریق انجام مکاتبات لازم با استانداری گیلان را مورد تأکید قرار داد و افزود: رفع موانع موجود در فرآیند تأمین مواد اولیه بخش‌های تولیدی و صنعتی گیلان، در اولویت اقدامات سازمان صمت برای حمایت از صنایع قرار دارد. وی ایجاد ارتباطات هدفمند بین دستگاه‌های اجرایی گیلان با هدف مبارزه با موانع موجود در مسیر تولید را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: هم‌افزایی و تشریک مساعی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی استان می‌تواند، نتایج بسیار مثبتی را در جهت رونق هر چه بیشتر تولید و ایجاد اشتغال به بار آورد.

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان حمایت از بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی را به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان قلمداد کرد و ابراز داشت: اگر اقدامات و برنامه‌هایی که با این هدف در سازمان تدوین شده‌اند اجرایی نشوند، عملاً به خودتحریمی دچار می‌شویم. وی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را به عنوان یکی از تأکیدات بسیار ویژه مقام معظم رهبری مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: با اجرای درست این سیاست هدفمند و استراتژیک در سطح کشور، می‌توانیم از سد تحریم‌ها و مشکلات عدیده اقتصادی به سلامت عبور کنیم.

دلق‌پوش یکی از مهم‌ترین آثار اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در حوزه تولید و صنعت کشور، تحقق هدف اتکا به توانمندی‌های داخلی عنوان کرد و بیان داشت: توسعه صنایع علاوه بر ایجاد ارزش افزوده بالا، موجبات توسعه اقتصاد و ارتقاء بهره‌وری سایر بخش‌های تولیدی کشور را فراهم می‌کند./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 94 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم