یکشنبه, 27 مرداد 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3541

120 میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه‌های گیلان رهاسازی می‌شود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گیلان گفت:‌ در راستای حفظ و ایجاد پایداری لازم در ذخایر ماهی دریای خزر ۱۲۰ میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه‌های گیلان رهاسازی می‌شود.

اکبر ایلدرم  از رهاسازی 120 میلیون قطعه بچه ماهی در سطح رودخانه‌های استان گیلان توسط سازمان شیلات را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: این اقدام هر ساله در راستای حفظ ذخایر ماهی دریای خزر توسط مجموعه شیلات استان گیلان اجرایی می‌شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گیلان زمان رهاسازی این تعداد بچه ماهی را از هفته دوم خرداد اعلام کرد و ابراز داشت:‌ رهاسازی بچه‌ ماهیان استخوانی و خاویاری در تاریخ یاد شده و سطح 3 رودخانه منتهی به دریای خزر واقع در شرق و غرب استان گیلان توسط شیلات انجام می‌شود.

ایلدرم در مورد شرایط و ویژگی‌های رودخانه‌هایی که بچه ماهیان استخوانی و خاویاری در آن‌ها رها می‌شوند نیز تصریح کرد:‌ از دیدگاه مجموعه شیلات استان گیلان رودخانه‌هایی که از دبی آب مورد نیاز برخوردار باشند برای رهاسازی بچه ماهیان تکثیر شده کاملاً مناسب هستند. وی دارا بودن یکسری ویژگی‌ها و ملاحظات زیستی و فیزیکی و شیمیایی مناسب توسط رودخانه‌ها را نیز از دیگر ویژگی‌های مورد توجه شیلات خواند و عنوان کرد: سفید، سوف، سیم، کولی و کپور از جمله گونه‌های ماهیان استخوانی هستند که در رودخانه‌های گیلان رهاسازی می‌شوند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گیلان در مورد نوع ماهیان خاویاری که توسط سازمان شیلات از هفته دوم خرداد در رودخانه‌های استان رها می‌شوند اظهار داشت:‌ تاس ماهی ایرانی، فیل ماهی و اوزون برون از جمله گونه‌های ماهیان خاویاری مورد نظر شیلات به‌شمار می‌روند.

ایلدرم مراکزی که شیلات گیلان در آن‌ها به امر تکثیر بچه ماهیان استخوانی و خاویاری می‌پردازد را برشمرد و گفت:‌ مرکز شهید انصاری شهر صنعتی رشت، مرکز مرحوم یوسف‌پور سیاهکل و مرکز شهید بهشتی در سنگر از جمله مراکز بازسازی ذخایر ماهیان استخوانی و خاویاری گیلان محسوب می‌شوند./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 97 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم